Serwis Informacjny Branży Turystycznej
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni

więcej »

Czym kierować się przy wyjeździe narciarskim?

W Polsce właśnie zaczynają się ferie zimowe. Wiele osób szukając odpowiednich warunków atmosferycznych do uprawiania sportów zimowych rusza na stok narciarski.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyjazdu narciarskiego podpowiada Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl.

Warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego miejsca noclegu. Relaks i wygoda na takim wyjeździe to podstawa ale trzeba dodać, iż odpowiedni wybór hotelu to również minimalizacja kosztów.

Łukasz Neska z serwisu eSKY.pl podpowiada czym kierować się przy wyborze obiektu noclegowego. "Ważne jest, żeby hotel był zlokalizowany jak najbliżej stoku, najlepiej w takiej odległości, by dojazdy nie były konieczne. Można też zobaczyć, ile i jakiej długości trasy narciarskie znajdują się w sąsiedztwie. Dlatego klientom, którzy wyszukują hotele w naszym serwisie, dajemy możliwość sprawdzenia, gdzie dokładnie znajdują się one na mapie. Dzięki temu, sami decydują, czy dana odległość od stoku im odpowiada." komentuje.

Bliska odległość do wyciągu ma dla turystów same zalety, mianowicie oszczędzamy czas i pieniądze. Możemy też dowiedzieć się czy hotel gwarantuje transfer na stok, w przypadku gdy jest on położony z dala od hotelu. W takim przypadku można zaoszczędzić pieniądze oraz zbędne nerwy przy poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego przy stoku. Gdy planujemy wyjechać na narty własnym autem warto zorientować się czy hotel, w którym będziemy zakwaterowani posiada bezpłatny parking. Załatwienie tej kwestii pomoże nam uniknąć problemów po przyjeździe na miejsce.

Wiele hoteli wprowadza ułatwienia dla swoich turystów oferując sprzedaż karnetów narciarskich czy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. W zimowych kurortach niemal roi się od tego typu usług, jednak korzystając z hotelowej wypożyczalni czy szkółki narciarskiej oszczędzamy czas załatwiając wszystko w jednym miejscu.

Przydatne może być też śledzenie opinii na temat hotelu pozostawionych przez jego gości. Niezależnie od tego, co właściciel mówi o swoim obiekcie komentarze zamieszczone w internecie pozwolą praktycznie przygotować się do pobytu zawierając informację o posiłkach czy wyposażeniu hotelu. Te szczegóły mogą znacznie ułatwić nam pobyt.

Osoby, które zdecydują wybrać się na ferie zimowe samolotem. Taki środek transportu otwiera nowe, mało popularne wśród Polaków kurorty zimowe zlokalizowane we Francji, Rumunii czy Gruzji.

"Osoby, które decydują się na podróż na narty samolotem, powinny zawsze poza wyborem kierunku zastanowić się też nad wyborem przewoźnika. Dlaczego? W przypadku przewozu sprzętu sportowego szczególne znaczenie ma to, z kim lecimy, bo co z tego, że zapłacimy niewiele za bilet, jak cena podróży może wzrosnąć dwukrotnie po zgłoszeniu chęci przewozu nart - w linii Ryanair przewóz sprzętu sportowego to koszt 237 PLN za jeden odcinek lotu, w Wizzair 168 PLN za jeden odcinek, oczywiście pod warunkiem, że zostanie to zgłoszone w momencie rezerwacji. Chociaż tani przewoźnicy, żeby zachęcić podróżnych do lotów na narty, organizowali w tym roku promocje. W wybranych dniach można było zakupić bilety np. do Grenoble i wówczas przewóz nart był bezpłatny." - tłumaczy Łukasz Neska.

Linie regularne za przewóz nart nie zawsze pobierają opłaty. W tym sezonie Lufthansa i Swiss zezwalają na przewóz jednej pary sprzętu narciarskiego bezpłatnie, niezależnie od przysługującego typu bagażu rejestrowanego. Natomiast w ramach limitu dopuszczalnego bagażu można za darmo przewieźć swój sprzęt sportowy korzystając z PLL LOT. Za niewielką opłatą można podróżować z nartami linią lotniczą Eurolot.

Narciarski ekwipunek bywa ciężki dlatego warto przed wylotem sprawdzić, czy nasz bagaż zmieści się w limitach wagowych ustalonych przez danego przewoźnika. Przekroczenie limitu bagażowego wiąże się z dużą dopłatą, która jest niezależna od tego czy są to tanie linie lotnicze czy tez regularny przewoźnik.

Na koniec trzeba pomyśleć, że niezależnie od tego jak daleko i na jak długo się wyjeżdża, należy się ubezpieczyć. Według zeszłorocznych statystyk, podczas ferii ratownicy TOPR i GOPR pomogli blisko 600 miłośnikom sportów zimowych. O ile na terenie kraju większość osób posiada podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, to w przypadku wyjazdu zagranicznego ono nie obowiązuje a za pomoc lekarska trzeba zapłacić. Warto wykupić sobie również ubezpieczenie OC, ponieważ podczas jazdy na nartach krzywdę możemy zrobić nie tylko sobie ale również innym uczestnikom stoku. W momencie wyrządzonej przez nas szkody polisa ubezpieczeniowa pozwoli nam na pokrycie kosztów.

" Ubezpieczenia narciarskie chronią nie tylko zdrowie. Często w ramach dodatkowych bonusów można starać się o odszkodowanie w sytuacji, gdy stok jest zamknięty lub gdy nasz sprzęt sportowy ulegnie zniszczeniu. Dlatego zawsze radzimy klientom, by bardzo dokładnie czytali warunki ubezpieczenia, często u poszczególnych ubezpieczycieli różnią się one znacznie, a w przypadku nart ważne jest, by polisa była jak najbardziej obszerna." przestrzega Neska.
Tagi:

Najnowsze:
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna
Polacy coraz częściej organizują wakacje samodzielnie
DZT prowadzi kampanię reklamową we Wrocławiu
Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną
Wyspy Kanaryjskie promują się jako cel wypraw nurkowych
Tanieją połączenia roamingowe
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Festiwale i wydarzenia kulturalne rozpoczynają sezon wakacyjny w Chorwacji
Zamki i pałace w Czechach witają sezon wiosenno-letni
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Sosnowiec gospodarzem Targów Ski Therm & Spa 2016
Tradycyjne jarmarki wielkanocne w Wiedniu
Komunikat turystyczny TPN
ZOPOT w Amsterdamie wprowadza nową aplikację mobilną
Komunikat Turystyczny TPN
 
Starsze aktualności:
Dolomity na liście dziedzictwa UNESCO
Niefortunna promocja sandomierskiego muzeum?
Okęcie nie chce płacić odszkodowań
Poznańska słoniarnia ma już trzeciego słonia
Włochy: właściciel plaży wyrzucał szkło do morza
Zakopane: w piątek rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Nowa tatrzańska promocja: lokalne monety już w obiegu
Mandat dla Polaka za próbę kąpieli w fontannie
W Krynicy nie powstanie tor saneczkowy
Para turystów potrącona na szlaku
MSZ przypomina o warunkach podróżowania młodzieży po Czarnogórze
Trwa X edycja Jarmarku Podhalańskiego
Troje turystów aresztowano w Iranie
Warszawa: otwarto CIT na Starym Mieście
Ryzykowne wakacje z internetem?
Katowice międzynarodowym centrum kongresowym
Nowy wygląd serwisu turystyka w wp.pl
Otwarto miejską plażę nad Sekwaną
Krakowski Wawel został wzbogacony w nową iluminację świetlną
Pogodny i ciepły weekend w Tatrach

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2013 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij