Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów

więcej »

Nowe usługi PLK SA

Polskie Koleje Linowe SA uruchamia nowe usługi dla turystów. Kluczowym obszarem dokonywanych zmian jest usprawnienie obsługi klientów. Rocznie z usług kolejek korzysta około 4 milionów pasażerów.

Od 2 lat Polskie Koleje Linowe konsekwentnie podejmują starania, by podwyższać standard obsługi klientów. Od grudnia 2013 roku funkcjonuje system przedsprzedaży biletów na Kasprowy Wierch, a od czerwca 2014 roku na Gubałówkę. Klienci otrzymują tzw. bilety elektroniczne, przesyłane jako wiadomość e-mailowa lub SMS. Z tej oferty korzysta już co 4. klient kolejek górskich w Zakopanem.

Dla większości turystów pobyt w Zakopanem nierozerwalnie łączy się z wycieczką na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Tylko w ostatnim roku liczba przewozów kolejkami górskimi wzrosła o 6 proc. - przede wszystkim - na Kasprowy Wierch. Wielu turystów planuje wycieczki na te 2 góry tego samego dnia. I właśnie z myślą o nich, PKL uruchomiło dwie nowe usługi: Kasprowy Ekspres oraz Park&Go.

Do niedawna zainteresowani turyści mogli kupić bilety jedynie w punktach sprzedaży na stacjach dolnych kolejek górskich. W praktyce oznaczało to, że wyprawy kolejką na dwa szczyty górskie zajmowały cały dzień. Choć odległość między stacjami wynosi ok. 5 km, to i tak najwięcej czasu spędzano stojąc w kolejkach po bilety, szczególnie na przejazd na Kasprowy Wierch.

Obecnie turyści mogą więcej czasu spędzać na szczytach górskich i cieszyć się niepowtarzalną panoramą Tatr, gdyż kwestie logistyczne można ograniczyć do minimum. Rozwiązaniem jest zakup biletów w systemie przedsprzedaży - niemalże w ostatniej chwili czyli na 2 godziny przed przejazdem oraz skorzystanie z usług: Kasprowy Ekspres lub Park&Go.

Kasprowy Ekspres to taksówka kursująca nieodpłatnie o stałych godzinach pomiędzy dolnymi stacjami: Gubałówki a Kużnicami - gdzie znajduje się dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch. Ekspres umożliwia szybki transport i jest oferowany osobom, które kupiły w kasie znajdującej się pod Gubałówką bilety na Kasprowy Wierch. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W planach PKL ma zwiększenie liczby kursów, o ile popularność tej usługi nadal będzie rosła.

Park&Go to usługa dobrze znana mieszkańcom aglomeracji. Przyjeżdzającym do miasta umożliwia się zaparkowanie auta na parkingu i skorzystanie z transportu lokalnego. Nie inaczej jest w przypadku zakopiańskiego Park&Go. Zainteresowani turyści kupujący bilety online na kolejkę górską na Kasprowy Wierch mają także możliwość nabyć voucher na parking.

Turyści w ramach vouchera mogą zostawić swoje auto na specjalnie przygotowanym parkingu znajdującym się na trasie do Kuźnic przy ulicy Karłowicza 16, na obrzeżach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tam przesiadają się do busa, który dowozi ich do stacji dolnej w Kużnicach. Usługa kosztuje 30 zł i umożliwia zaparkowanie jednego samochodu osobowego oraz transport do 5 osób busem.
Tagi:

Najnowsze:
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów
Dwie z najstarszych piramid zostały udostępnione turystom
Chatbot obsłuży klientów Travelplanet.pl
Decyzja Trybunału Sprawiedliwości wzbudzi sprzeciw przewoźników?
Polonus wprowadza podróże łączone
Włoskie lotnisko zostanie zamknięte
Motel One otworzył pierwszy hotel w Polsce
Best Western rozszerza działalność w Europie
Touroperator ogłasza upadłość
Ukraina otworzy Czarnobyl dla turystów
Airbnb ma zmienić sposób prezentacji ofert
Śmiertelne ofiary burz gradowych w Grecji
Hotel bez plastiku - IGHP rusza z nową kampanią
Turyści skosztują kwiatów jadalnych
Czy turysta może się ubiegać o zwrot za bilet równocześnie u przewoźnika i touroperatora?
16 blogerów zmierzy się w turystycznych mistrzostwach
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2013 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij