Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Royal Tulip wchodzi do Polski
Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania

więcej »

Twierdza Poznań przyciągnęła turystów

Ponad dziesięć tysięcy zwiedzających wzięło udział w II Dniach Twierdzy Poznań. Odkrywali oni fortyfikacje od średniowiecznych po XX-wieczne, a w podróży po obiektach towarzyszyli im przewodnicy w mundurach, obozy wojskowe i inscenizacje historyczne.

II Dni Twierdzy Poznań zorganizowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami - gospodarzami jedenastu obiektów fortecznych w Poznaniu. W ofercie znalazły się fortyfikacje najwcześniejsze - wały pamiętające czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego, średniowieczne mury i baszty miejskie, XIX-wieczne forty, jak i XX-wieczne schrony.

W fortach pojawili się przewodnicy w XIX- i XX-wiecznych mundurach. Najwięcej było umundurowanych oficerów i żołnierzy z okresu wybuchu Wielkiej Wojny, której setna rocznica wybuchu przypadła na kilka dni przed Dniami Twierdzy Poznań.

Wśród organizatorów inscenizacji nie zabrakło także wykwintnych strojów kobiecych i dziecięcych sprzed stu lat. Zwiedzający mogli przejść szkolenie wojskowe, skosztować wojskowej grochówki, spróbować własnych sił na strzelnicach i odwiedzić stoiska z militariami oraz literaturą forteczną. Pokazany został także sprzęt wojskowy, w tym unikalna replika czołgu Renault FT-17 z czasów I wojny światowej.

Dużą popularnością cieszyły się obiekty udostępnione do zwiedzania po raz pierwszy - schron piechoty przy ulicy Babimojskiej i tzw. redita przyczółka mostowego na Ostrowie Tumskim. W obu znacznie mniejszych od fortów obiektach pojawiło się blisko dwa tysiące osób.

Miejsc dla wszystkich chętnych zabrakło podczas fortecznego spływu kajakowego i przejażdżki tramwajem wodnym, w czasie których przewodnicy pokazali umocnienia nadrzeczne.

Uczestników Dni Twierdzy Poznań między obiektami woziła specjalnie uruchomiona forteczna linia autobusowa. "To największa dotychczasowa impreza forteczna w historii miasta. W dwa dni w obiektach fortecznych pojawiło się łącznie 10,5 tysiąca osób" - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Kolejne Dni Twierdzy Poznań odbędą się w 2015 r.
Tagi:

Najnowsze:
Royal Tulip wchodzi do Polski
Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania
Nowa Zelandia zacznie pobierać podatek turystyczny
Strajk na lotnisku w Belgii
Grecos uruchamia czartery z Modlina
Elba: Darmowy urlop, jeśli będzie padał deszcz
Zwyczaje Polaków związane z podróżami do Grecji
Rośnie hotelowe portfolio Grupy TUI
Sri Lanka Tourism przekonuje, że sytuacja w kraju wraca do normy
Co zrobić, gdy linie lotnicze pomylą dane pasażerów?
Większe zainteresowanie wyjazdami na majówkę niż przed rokiem
Udany kwiecień na wrocławskim lotnisku
Certyfikacja Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
LOT poleci z Warszawy do Szyman
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2009 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij