Serwis Informacjny Branży Turystycznej
DZT: Niemiecka oferta turystyczna jest bogatsza dzięki zjednoczeniu
Protesty w Hongkongu odstraszyły turystów?
Rośnie popularność kart EKUZ
Wzrost płacy minimalnej zwiększy obroty w branży?
Wizz Air podnosi opłaty za bagaż

więcej »

Twierdza Poznań przyciągnęła turystów

Ponad dziesięć tysięcy zwiedzających wzięło udział w II Dniach Twierdzy Poznań. Odkrywali oni fortyfikacje od średniowiecznych po XX-wieczne, a w podróży po obiektach towarzyszyli im przewodnicy w mundurach, obozy wojskowe i inscenizacje historyczne.

II Dni Twierdzy Poznań zorganizowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami - gospodarzami jedenastu obiektów fortecznych w Poznaniu. W ofercie znalazły się fortyfikacje najwcześniejsze - wały pamiętające czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego, średniowieczne mury i baszty miejskie, XIX-wieczne forty, jak i XX-wieczne schrony.

W fortach pojawili się przewodnicy w XIX- i XX-wiecznych mundurach. Najwięcej było umundurowanych oficerów i żołnierzy z okresu wybuchu Wielkiej Wojny, której setna rocznica wybuchu przypadła na kilka dni przed Dniami Twierdzy Poznań.

Wśród organizatorów inscenizacji nie zabrakło także wykwintnych strojów kobiecych i dziecięcych sprzed stu lat. Zwiedzający mogli przejść szkolenie wojskowe, skosztować wojskowej grochówki, spróbować własnych sił na strzelnicach i odwiedzić stoiska z militariami oraz literaturą forteczną. Pokazany został także sprzęt wojskowy, w tym unikalna replika czołgu Renault FT-17 z czasów I wojny światowej.

Dużą popularnością cieszyły się obiekty udostępnione do zwiedzania po raz pierwszy - schron piechoty przy ulicy Babimojskiej i tzw. redita przyczółka mostowego na Ostrowie Tumskim. W obu znacznie mniejszych od fortów obiektach pojawiło się blisko dwa tysiące osób.

Miejsc dla wszystkich chętnych zabrakło podczas fortecznego spływu kajakowego i przejażdżki tramwajem wodnym, w czasie których przewodnicy pokazali umocnienia nadrzeczne.

Uczestników Dni Twierdzy Poznań między obiektami woziła specjalnie uruchomiona forteczna linia autobusowa. "To największa dotychczasowa impreza forteczna w historii miasta. W dwa dni w obiektach fortecznych pojawiło się łącznie 10,5 tysiąca osób" - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Kolejne Dni Twierdzy Poznań odbędą się w 2015 r.
Tagi:

Najnowsze:
DZT: Niemiecka oferta turystyczna jest bogatsza dzięki zjednoczeniu
Protesty w Hongkongu odstraszyły turystów?
Rośnie popularność kart EKUZ
Wzrost płacy minimalnej zwiększy obroty w branży?
Wizz Air podnosi opłaty za bagaż
Jakie wyniki finansowe osiągnęła Grupa eSky w pierwszym półroczu?
Chorwację odwiedza coraz więcej turystów
Wzrosła średnia cena wycieczek na popularnych kierunkach
UNWTO: Dobre półrocze dla turystyki
Podczas wakacji rośnie korzystanie z assistance medycznego
Polska z nagrodą The Best MICE Destination 2019
Piloci British Airways rozpoczęli strajk
Coral Travel z nową gwarancją ubezpieczeniową
W Wiśle powstaje nowy hotel
Sun&Fun rozpoczął sprzedaż oferty Lato 2020
Ryanair zwiększa liczbę lotów z Krakowa
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
LOT poleci z Warszawy do Szyman
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2011 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij