Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów

więcej »

Twierdza Poznań przyciągnęła turystów

Ponad dziesięć tysięcy zwiedzających wzięło udział w II Dniach Twierdzy Poznań. Odkrywali oni fortyfikacje od średniowiecznych po XX-wieczne, a w podróży po obiektach towarzyszyli im przewodnicy w mundurach, obozy wojskowe i inscenizacje historyczne.

II Dni Twierdzy Poznań zorganizowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami - gospodarzami jedenastu obiektów fortecznych w Poznaniu. W ofercie znalazły się fortyfikacje najwcześniejsze - wały pamiętające czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego, średniowieczne mury i baszty miejskie, XIX-wieczne forty, jak i XX-wieczne schrony.

W fortach pojawili się przewodnicy w XIX- i XX-wiecznych mundurach. Najwięcej było umundurowanych oficerów i żołnierzy z okresu wybuchu Wielkiej Wojny, której setna rocznica wybuchu przypadła na kilka dni przed Dniami Twierdzy Poznań.

Wśród organizatorów inscenizacji nie zabrakło także wykwintnych strojów kobiecych i dziecięcych sprzed stu lat. Zwiedzający mogli przejść szkolenie wojskowe, skosztować wojskowej grochówki, spróbować własnych sił na strzelnicach i odwiedzić stoiska z militariami oraz literaturą forteczną. Pokazany został także sprzęt wojskowy, w tym unikalna replika czołgu Renault FT-17 z czasów I wojny światowej.

Dużą popularnością cieszyły się obiekty udostępnione do zwiedzania po raz pierwszy - schron piechoty przy ulicy Babimojskiej i tzw. redita przyczółka mostowego na Ostrowie Tumskim. W obu znacznie mniejszych od fortów obiektach pojawiło się blisko dwa tysiące osób.

Miejsc dla wszystkich chętnych zabrakło podczas fortecznego spływu kajakowego i przejażdżki tramwajem wodnym, w czasie których przewodnicy pokazali umocnienia nadrzeczne.

Uczestników Dni Twierdzy Poznań między obiektami woziła specjalnie uruchomiona forteczna linia autobusowa. "To największa dotychczasowa impreza forteczna w historii miasta. W dwa dni w obiektach fortecznych pojawiło się łącznie 10,5 tysiąca osób" - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Kolejne Dni Twierdzy Poznań odbędą się w 2015 r.
Tagi:

Najnowsze:
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów
Dwie z najstarszych piramid zostały udostępnione turystom
Chatbot obsłuży klientów Travelplanet.pl
Decyzja Trybunału Sprawiedliwości wzbudzi sprzeciw przewoźników?
Polonus wprowadza podróże łączone
Włoskie lotnisko zostanie zamknięte
Motel One otworzył pierwszy hotel w Polsce
Best Western rozszerza działalność w Europie
Touroperator ogłasza upadłość
Ukraina otworzy Czarnobyl dla turystów
Airbnb ma zmienić sposób prezentacji ofert
Śmiertelne ofiary burz gradowych w Grecji
Hotel bez plastiku - IGHP rusza z nową kampanią
Turyści skosztują kwiatów jadalnych
Czy turysta może się ubiegać o zwrot za bilet równocześnie u przewoźnika i touroperatora?
16 blogerów zmierzy się w turystycznych mistrzostwach
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2010 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij