Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna

więcej »

Jak dostać pracę w Emirates?

W ubiegłym roku linie Emirates przeprowadziły w sumie 11 spotkań rekrutacyjnych w największych miastach w Polsce. Jak podają przedstawiciele przewoźnika, każde z nich cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Rozwój linii powoduje, że zapotrzebowanie na członków personelu pokładowego nadal rośnie. W związku z tym w lutym przewoźnik przeprowadzi kolejny Dzień Otwarty w Polsce, który odbędzie się we Wrocławiu, 8 lutego, od godziny 9:00 w Hotelu Sofitel Wrocław Stare Miasto przy ulicy Św. Mikołaja 67

Przewoźnik poszukuje osób, które mają ukończone 21 lat, biegle znają język angielski w mowie i piśmie, posiadają co najmniej średnie wykształcenie, a także mają odpowiedni wzrost, umożliwiający sięgnięcie na wysokość 212 cm.

Proces rekrutacji personelu pokładowego dzielony jest na etapy, a podczas każdego z nich na kandydatów czekają inne wyzwania. "Oceniamy przede wszystkim znajomość języka angielskiego, umiejętność pracy w grupach, zdolność do przystosowania się do nowego otoczenia, dynamikę działania pod presją czasu, a także nastawienie do pracy i innych osób" - mówi Alison Ward, Wiceprezes Emirates ds. Rekrutacji.

Pierwszy etap rekrutacji to praca w kilkunastoosobowych grupach, których członkowie dyskutują na konkretny temat, a następnie prezentują wspólne stanowisko w danej kwestii przed osobami rekrutującymi. Drugim popularnym zadaniem jest praca w parach, która polega na zebraniu od współrozmówcy informacji na dany temat, np. jego ulubionego miasta czy filmu, a w następnej kolejności ich zrelacjonowania przed komisją. W tym momencie odbywa się pierwszy etap selekcji kandydatów, więc żeby nie przekreślić swoich szans już na wstępie, warto przygotować się do tego zadania ćwicząc przed lustrem sztukę argumentacji i prezentacji swoich opinii czy też przeprowadzając "wywiad" z domownikiem.

Następnym wyzwaniem, które stawiane jest starającym się o pracę w załodze Emirates, jest test z języka angielskiego, który składa się z trzech części: testu wyboru, czytania ze zrozumieniem oraz eseju. Dodatkowym atutem może być znajomość typowo lotniczego słownictwa, warto więc uzupełnić tę wiedzę, jeśli dotychczas nie miało się kontaktu z tą branżą.

Osoby, które pomyślnie przejdą test językowy, zapraszane są do kolejnego zadania w grupach. Jest to etap, który sprawdza umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach, a także zdolność do znajdowania optymalnych rozwiązań przy zachowaniu najwyższej jakości obsługi klienta. Przygotowując się do uczestnictwa w Dniach Otwartych warto pomyśleć o potencjalnych sytuacjach, które wydarzyć się mogą na pokładzie - np. o tym, jak powinien zachować się członek personelu pokładowego w stosunku do pasażera, który wbrew zakazowi zapalił papierosa, czy też wtedy, gdy zabraknie dla niego wybranego gorącego posiłku.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą przez wszystkie powyższe etapy, zostaną zaproszeni na finalną rozmowę kwalifikacyjną. "Czym według Ciebie jest doskonały serwis? Jak odmówisz nietrzeźwemu pasażerowi podania alkoholu? Jak poradziłeś/aś sobie w trudnej sytuacji, która ci się ostatnio przytrafiła?" - właśnie takiego typu pytań można spodziewać się podczas bezpośredniej rozmowy z osobą rekrutującą. "Przed spotkaniem warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat Emirates - wartościami, jakimi się kierujemy, celami, do których dążymy, a także informacjami dotyczącymi naszych operacji. Taka wiedza z pewnością przybliża osiągnięcie sukcesu" - dodaje Alison Ward.

W dniu spotkania rekrutacyjnego warto zadbać o swój wygląd, gdyż jest to bardzo ważny aspekt pracy załogi pokładowej. Jej członkowie, mający bezpośredni kontakt z klientami, stanowią wizytówkę firmy, dlatego też czynią starania, aby nawet po 15 godzinach lotu wyglądać świeżo i promiennie. Warto zatem postarać się o dobre pierwsze wrażenie, gdyż odgrywa ono w tym przypadku znaczącą rolę.

Przed wyjściem z domu na spotkanie rekrutacyjne należy pamiętać o zabraniu CV w języku angielskim, a także aktualnego zdjęcia.
Tagi:

Najnowsze:
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna
Polacy coraz częściej organizują wakacje samodzielnie
DZT prowadzi kampanię reklamową we Wrocławiu
Sun&Fun stawia na Bałkany
Ibis otworzył nowe hotele w Białymstoku i Poznaniu
Wizz Air prezentuje nowy samolot
LHG ogłasza otwarcie nowego hotelu w Indonezji
Katastrofa egipskiego samolotu
HomeToGo nawiązuje współpracę z eholiday.pl
Turecka policja apeluje o ostrożność w dniu 19 maja
Więcej turystów wyjeżdża na długie weekendy
Więcej turystów w Dolnej Saksonii
Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną
Wyspy Kanaryjskie promują się jako cel wypraw nurkowych
Tanieją połączenia roamingowe
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
 
Starsze aktualności:
Decyzja w sprawie centrum obsługi turystów przy muzeum Auschwitz została uchylona
Tatry: piorun śmiertelnie poraził turystę
Poznań zaprasza na franciszkański weekend
Coraz więcej przewodników Michelin po polsku
Małopolski Szlak Architektury Drewnianej otwarty jeszcze do końca września
Karpackie Klimaty już w ten weekend
Turyści powoli opuszczają Zakopane
Którym statkiem dopłyniemy do Tyńca?
Dolomity na liście dziedzictwa UNESCO
Niefortunna promocja sandomierskiego muzeum?
Okęcie nie chce płacić odszkodowań
Poznańska słoniarnia ma już trzeciego słonia
Włochy: właściciel plaży wyrzucał szkło do morza
Zakopane: w piątek rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Nowa tatrzańska promocja: lokalne monety już w obiegu
Mandat dla Polaka za próbę kąpieli w fontannie
W Krynicy nie powstanie tor saneczkowy
Para turystów potrącona na szlaku
MSZ przypomina o warunkach podróżowania młodzieży po Czarnogórze
Trwa X edycja Jarmarku Podhalańskiego

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2013 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij