Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów

więcej »

Maj w Świeradowie - Zdroju

W pierwszych dniach maja z pewnością warto wybrać się na górskie wędrówki, by odetchnąć świeżym, wiosennym powietrzem. Idealne miejsce na taką rodzinną regenerację, czy romantyczny wyjazd we dwoje, znajdziemy na Dolnym Śląsku. Świeradów - Zdrój, wizytówka Gór Izerskich, zaprasza do siebie.

Góry Izerskie są najbardziej na zachód wysuniętym pasmem Sudetów. W większości swej imponującej powierzchni leżą na terenie Czech. W Polsce mieszczą się "tylko" dwa pasma (Wysoki i Kamienicki). Góry Izerskie to idealne miejsce dla pieszych i rowerowych wycieczek. W całych Sudetach to najlepszy teren tras rowerowych o pełnej skali trudności, gdzie wytyczone są oznakowane trasy rowerowe. Po polskiej stronie Gór Izerskich znajdziemy kilka znanych miejscowości, jak chociażby Szklarska Poręba. Ostatnio jednak coraz więcej mówi się o innym atrakcyjnym kurorcie, znanym nie tylko z pięknego położenia, ale także wielu ośrodków Spa.

Mowa tutaj o Świeradowie - Zdroju. Leży on u podnóża Izerskiego Stogu, poniżej którego na wysokości 1060 m n.p.m. wybudowano schronisko, skąd rozciąga się malowniczy widok na panoramę Gór Izerskich oraz zachodnich Karkonoszy. Od niedawna ten punkt widokowy stanowi miejsce wędrówek turystów w każdym wieku, a to za sprawą nowopowstałej kolei gondolowej. Inną atrakcją Świeradowa - Zdroju jest zabytkowy Czarci Młyn. To do dziś pracujący obiekt, który posiada oryginalne wyposażenie z końca dziewiętnastego stulecia. We młynie można zjeść chleb wypiekany sposobem naszych dziadków.

Prawdziwa perła tej miejscowości znajduje się jednak w samym centrum miasta. To Dom Zdrojowy - malownicza bryła otoczona bujną roślinnością, zaakcentowana niemal pół metrową wieżą zegarową. Budynek okala najdłuższa na Dolnym Śląsku modrzewiowa Hala Spacerowa. Przy wejściu głównym hali znajduje się źródło wody pitnej (szczawy radonowo - żelaziste), której można spróbować w pobliskiej pijalni. Prócz zabytkowej zabudowy, w Świeradowie prężnie rozwija się nowoczesna infrastruktura turystyczna. Powstają kolejne miejsca noclegowe o różnym standardzie, a także wyspecjalizowane ośrodki Medical Spa. W przyszłości planowana jest również budowa Aquaparku. Można tu także od niedawna skorzystać z zabiegów leczniczych z użyciem najsilniejszej na świecie wody siarczkowej, ze źródła Malina. - Kąpiele siarczkowe działają na skórę jak naturalny peeling. Dodatkowo mają one właściwości przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu - mówi Agnieszka Jonik, kierownik SPA Hotelu Malinowy.

To właśnie ze względu na walory uzdrowiskowe Świeradowa w okolicy powstało wiele ośrodków Spa. Ze Świeradowa - Zdroju rozciąga się mnóstwo tras turystycznych, prowadzącą m.in. na Polanę Izerską lub do Czerniawy - Zdroju. Ale w samym mieście jest też sporo tras zdrojowych o długości przekraczającej 160m oraz park zdrojowy. Wszystkie te atrakcje stwarzają idealne warunki do majowego wypoczynku, tworząc ze Świeradowa prawdziwą konkurencję dla innych wypoczynkowych miejscowości w Polsce.
Tagi:

Najnowsze:
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów
Dwie z najstarszych piramid zostały udostępnione turystom
Chatbot obsłuży klientów Travelplanet.pl
Decyzja Trybunału Sprawiedliwości wzbudzi sprzeciw przewoźników?
Polonus wprowadza podróże łączone
Włoskie lotnisko zostanie zamknięte
Motel One otworzył pierwszy hotel w Polsce
Best Western rozszerza działalność w Europie
Touroperator ogłasza upadłość
Ukraina otworzy Czarnobyl dla turystów
Airbnb ma zmienić sposób prezentacji ofert
Śmiertelne ofiary burz gradowych w Grecji
Hotel bez plastiku - IGHP rusza z nową kampanią
Turyści skosztują kwiatów jadalnych
Czy turysta może się ubiegać o zwrot za bilet równocześnie u przewoźnika i touroperatora?
16 blogerów zmierzy się w turystycznych mistrzostwach
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2014 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij