Serwis Informacjny Branży Turystycznej
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni

więcej »

Warszawa: budowa dużego parku rozrywki rozpoczęta

21 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy największego w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej tematycznego parku rozrywki

20 lipca w Warszawie w atmosferze oczekiwania zaprezentowano po raz pierwszy trójwymiarowy model tematycznego kompleksu rozrywkowego Adventure World Warsaw, największej tego typu inwestycji w Polsce i tej części Europy. Jak powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie Peter Jan Mulder, Prezes Adventure World Warsaw Parks & Resort (AWW), powstanie pierwszego na tak ogromną skalę ośrodka będzie dla Polski absolutnym przełomem, stawiając nasz kraj w jednym rzędzie ze światowymi liderami branży rekreacji i wypoczynku.

Kompleks Adventure World Warsaw zaoferuje gościom jedyne w swoim rodzaju przeżycia i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, łącząc w sobie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz emocjonującą strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa imponujące hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, wspaniałymi restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi. Tętniący życiem Adventure World Warsaw ma szansę stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc zarówno w sąsiedztwie stolicy, jak i w całej Polsce.

Projekt powstanie na powierzchni około 230 hektarów. "Ponad 100 najbardziej kreatywnych i uznanych dyrektorów, managerów i specjalistów z branży parków rozrywki dołączyło do nas, aby współtworzyć ten ambitny projekt" - powiedział Mulder. “Adventure World Warsaw będzie zupełnie nową marką i zarazem nową jakością w branży rozrywkowej, którą zdobędzie serca zarówno rodzin z dziećmi, jak i młodych ludzi. Jestem przekonany, że w momencie otwarcia w 2015 roku, AWW wejdzie do czołówki najchętniej odwiedzanych tematycznych parków rozrywki na świecie".

“Koncept AWW, którego ważną częścią są lokalne akcenty historyczne i kulturalne, przyczyni się do promowania Polski na świecie i wesprze turystykę przyjazdową jako najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, zarazem stanowiąc silny impuls do dalszego rozwoju gospodarczego w regionie" - powiedział Steven Shaiken, Dyrektor Zarządzający i Wykonawczy AWW. "To inwestycja na skalę dotychczas nieznaną w tej części kontynentu, dzięki której powstaną tysiące nowych miejsc pracy w lokalnym i międzynarodowym przemyśle turystycznym" - dodał.

Goście, przybywający do zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Adventure World Warsaw, wkroczą na teren parku poprzez pasaż prowadzący pod budynkiem Hotelu Grand. Pierwszym miejscem, jakie napotkają, będzie Przystań Przygód - tętniący życiem rynek pełen sklepów, restauracji i innych atrakcji. Sam park tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain, które zachwycą całą rodzinę i pozwolą jej przeżyć wspólnie wspaniałe chwile. W każdej krainie, w niezwykłym klimacie mitów i legend znajdziemy pełną różnorodność atrakcji na najwyższym światowym poziomie, w tym imponujące rollercoastery, wliczając w to również te znajdujące się wewnątrz budynków, atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie i baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele.

Przechodząc przez Przystań Przygód, goście wkroczą do pierwszej krainy - Zaginionego Królestwa, gdzie między innymi odbywać się będą interaktywne show wykorzystujące technologię 5D, a także spektakularne pokazy kaskaderskie. Dalej odwiedzający udają się do Baśniowej Polski - miejsca, gdzie pośród tradycyjnej architektury przypominającej warszawską starówkę postacie znane z polskich legend i baśni wprowadzą gości w piękno polskiego folkloru.

Następna kraina tematyczna, Laguna Magicznych Stworzeń, będzie “najmłodszą duchem" ze wszystkich części parku. Zamieszkiwać ją będą wesołe, mityczne postacie uwielbiające żarty i psikusy, wciągające gości do wspólnej zabawy. Następnie goście odwiedzą Krainę Legend osadzoną w klimacie starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan, gdzie będzie można skorzystać z emocjonujących rollercoasterów i innych atrakcji. Motywem przewodnim ostatniej krainy zwanej Wyspą Zamkową będą rycerze, wiedźmy i smoki, a po atrakcjach w klimacie średniowiecza gości oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.

Wszystkie podmioty zaangażowane w tworzenie AWW, w tym ponad 100 architektów, producenci atrakcji i konsultanci branżowi, należą do najbardziej uznawanych w globalnej branży tematycznych parków rozrywki. Poza Peterem Janem Mulderem i Stevenem Shaikenem, do grona kierującego inwestycją należy także Edward Pawley, powołany na stanowisko Generalnego Managera, a także wielu konsultantów współpracujących z firmą w zakresie sprzedaży i marketingu, HR, finansów, działalności operacyjnej, hoteli czy gastronomii.

Do grona podmiotów współtworzących park należą firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży tematycznych parków rozrywki, między innymi AGS Architects, Imtech, JoraVision, Tebodin, Vekoma Rides Manufacturing i Hafema.

Według realnych szacunków liczba gości, którzy odwiedzą wszystkie części parku łącznie (Park Tematyczny, Park Wodny, Strefę Rozrywki i Hotele) wyniesie 2,6 miliona w pierwszym roku działalności (2015) oraz ponad 4,6 miliona po pierwszych dziesięciu latach (2024). Taki wynik będzie możliwy dzięki idealnej lokalizacji inwestycji - w samym centrum Polski, z łatwym dostępem do autostrad A1 i A2, dogodnym dojazdem kolejowym i aż trzema lotniskami w pobliżu. Inwestycję wspierają rząd polski oraz władze lokalne.

"Niezmiernie cieszy mnie fakt, że park powstanie właśnie w Polsce, w gminie Grodzisk Mazowiecki. Dzięki powstaniu tysięcy miejsc pracy i nowych możliwości rozwoju biznesu, ekonomiczna przyszłość i rozwój miasta i gminy zostaną zabezpieczone na wiele lat" powiedział Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Jedną z największych zalet inwestycji jest doskonała lokalizacja w Grodzisku Mazowieckim, praktycznie w centrum kraju, 40 kilometrów od Warszawy i 90 km od Łodzi - trzeciego co do wielkości miasta w Polsce. Nowo otwarta autostrada A2 przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie parku. W odległości 4 godzin jazdy od kompleksu AWW zamieszkuje ponad 20 milionów ludzi. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są 3 lotniska - warszawskie Okęcie, łódzki port im. W. Reymonta oraz uruchomione niedawno lotnisko w Modlinie. Pociągi podmiejskie zapewnią dogodne połączenie dla mieszkańców Warszawy i okolic udających się do parku.

W siedmiu krajach sąsiadujących z Polską, stanowiącą most pomiędzy Zachodnią i Wschodnią Europą, mieszka ponad 156 milionów osób.
Tagi:

Najnowsze:
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna
Polacy coraz częściej organizują wakacje samodzielnie
DZT prowadzi kampanię reklamową we Wrocławiu
Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną
Wyspy Kanaryjskie promują się jako cel wypraw nurkowych
Tanieją połączenia roamingowe
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Festiwale i wydarzenia kulturalne rozpoczynają sezon wakacyjny w Chorwacji
Zamki i pałace w Czechach witają sezon wiosenno-letni
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Sosnowiec gospodarzem Targów Ski Therm & Spa 2016
Tradycyjne jarmarki wielkanocne w Wiedniu
Komunikat turystyczny TPN
ZOPOT w Amsterdamie wprowadza nową aplikację mobilną
Komunikat Turystyczny TPN
 
Starsze aktualności:
Dolomity na liście dziedzictwa UNESCO
Niefortunna promocja sandomierskiego muzeum?
Okęcie nie chce płacić odszkodowań
Poznańska słoniarnia ma już trzeciego słonia
Włochy: właściciel plaży wyrzucał szkło do morza
Zakopane: w piątek rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Nowa tatrzańska promocja: lokalne monety już w obiegu
Mandat dla Polaka za próbę kąpieli w fontannie
W Krynicy nie powstanie tor saneczkowy
Para turystów potrącona na szlaku
MSZ przypomina o warunkach podróżowania młodzieży po Czarnogórze
Trwa X edycja Jarmarku Podhalańskiego
Troje turystów aresztowano w Iranie
Warszawa: otwarto CIT na Starym Mieście
Ryzykowne wakacje z internetem?
Katowice międzynarodowym centrum kongresowym
Nowy wygląd serwisu turystyka w wp.pl
Otwarto miejską plażę nad Sekwaną
Krakowski Wawel został wzbogacony w nową iluminację świetlną
Pogodny i ciepły weekend w Tatrach

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2006 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij