Serwis Informacjny Branży Turystycznej
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Coraz mniej turystów wybiera Turcję
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?

więcej »

Słowacja zaprasza na stoki

W nadchodzącym sezonie zimowym na Słowacji do dyspozycji narciarzy będzie oddanych około 940 wyciągów oraz 70 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób/godz.

Ponad 100 słowackich ośrodków zimowych dysponuje sztucznym naśnieżaniem na powierzchni powyżej 600 ha i dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosi około 220 km. Sezon narciarski na Słowacji trwa od 130 do 160 dni.

Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach od 15 do 37 EUR. Najdroższe karnety są jednodniowe w okresie Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Cenowo najbardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe oraz 7-dniowe pakiety pobytowe. Nowością tegorocznego sezonu będzie możliwość zakupu karnetów narciarskich w ośrodkach narciarskich w słowackich Tatrach przez internet, bez niepotrzebnego stania w kolejkach przy kasach na stronie www.gopass.sk. Dodatkowym atutem tej formy rezerwacji karnetów są niższe ceny niż przy kasach.

W ostatnich latach na potrzeby turystyki zimowej na Słowacji inwestowane są potężne środki finansowe, które przeznaczone są na poprawę infrastruktury narciarskiej, modernizację kolejek, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej oraz budowę termalnych parków wodnych. Również
w nadchodzącym sezonie zimowym czekają na narciarzy miłe niespodzianki w postaci nowych kolejek, szkółek narciarskich, parkingów, darmowych skibusów, punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz atrakcji rozrywkowych.

Prawdziwa rewolucja czeka na narciarzy w ośrodkach narciarskich w Wysokich i Niskich Tatrach. Łączna kwota tegorocznych zimowych inwestycji w słowackich Tatrach przekroczy 45 milionów EURO.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze tegoroczne inwestycje i nowości narciarskie w tatrzańskich kurortach narciarskich na Słowacji:

Jasna - Chopok Niskie Tatry

Ośrodek narciarski Jasna pod Chopokiem oferuje wiele atrakcji zimowych, możliwości zabawy i aktywnego wypoczynku na ponad 45 km trasach zjazdowych. Ośrodek umożliwia szusowanie po stokach o różnym stopniu trudności, od niebieskich - łatwych, aż po trudne, czarne trasy narciarskie lub przeznaczone dla miłośników adrenaliny strefy freeride'owe.

Oryginalność Jasnej polega głównie na tym, że można tu uprawiać sporty zimowe po północnej i po południowej stronie Chopoka. Zdolność przewozowa 29 kolejek i wyciągów narciarskich wynosi prawie 30 000 osób na godzinę. Nowoczesny system naśnieżający aż po szczyt Chopoka gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku.

Nowości w ośrodku narciarskim Jasna w sezonie 2013/2014:

  • 6-osobowa kolejka krzesełkowa w rejonie Lucky, która będzie służyć do transportu narciarzy z nowej dolnej stacji Lucky do trasy zjazdowej Turisticka nr 5. Niebieska trasa zjazdowa Turisticka zostanie przedłużona aż do dolnej stacji nowej kolejki krzesełkowej na Luckach w związku z czym powstanie nowa niebieska trasa zjazdowa Lucky. Dla narciarzy w rejonie Lucky zbudowany zostanie nowy, bezpłatny parking dla 350 samochodów.
  • Wielofunkcyjny kompleks Rotunda na Chopoku w którym znajdować się będą: panoramiczna restauracja z kominkiem dla 100 osób, nowy południowy taras z barem dla 200 osób, część noclegowa ze 4 apartamentami dla 16 osób i recepcją, restauracja na parterze dla 60 osób oraz połączenie górnej stacji kolejki Funitel i 15 MGD Kosodrevina - Chopok z poczekalnią na wypadek złej pogody.


Tatrzańska Łomnica

Największą inwestycja i nowością w sezonie 2013/2014 w Tatrzańskiej Łomnicy będzie otwarcie nowej 15-osobowej kolejki gondolowej ze stacji Start do stacji Łomnicki Staw (Skalnate Pleso). Nową kolejka linową zastąpi już wysłużoną 4-osobową kolej gondolową, która kursowała od 1995 roku i przewiozła ponad 6 milionów turystów. Nowe gondole mają być bardziej odporne na podmuchy wiatru w związku z czym znacząco poprawi się komfort i bezpieczeństwo dla narciarzy. Kolejka umożliwi jazdę przy wietrze o prędkości do 90 km/godz. Na trasie Start - Skalnate Pleso kursować będzie 37 kabin.

Kolejnymi nowościami w Tatrzańskiej Łomnicy będą:

  • nowa/poszerzona/ trasa zjazdowa 3 ESICKA o kolorze czerwonym z Łomnickiego Stawu do stacji pośredniej CUCORIEDKY o długości 1 560 m oraz nowa niebieska trasa zjazdowa BUKOVA HORA II /Bukowa Góra II/ o długości 500 m. Obie nowe trasy będą sztucznie naśnieżane.
  • modernizacja restauracji na Łomnickim Stawie, która zostanie powiększona z 90 miejsc na 250 oraz dodatkowo dobudowany będzie taras o pojemności 100 miejsc z malowniczymi widokami na Tatry.


W ośrodku narciarskim Tatrzańska Łomnica znajduje się najdłuższa nartostrada na Słowacji o długości 6,5 km. Atrakcyjne położenie całego ośrodka narciarskiego na wysokości od 900 do 2200 m n.p.m. (od dolnej stacji kolejki gondolowej do górnej stacji 2-osobowej kolejki krzesełkowej w Siodełku Łomnicy) umożliwia jazdę na nartach około 160 dni w roku. Całkowita przepustowość ośrodka wynosi 9600 osób/godz.

Dla miłośników białego szaleństwa przygotowanych jest ponad 10 km sztucznie naśnieżanych tras.

W sezonie 2013/2014 do transportu narciarzy służyć będą: nowa 15-osobowa kolejka gondolowa ze stacji Start do stacji Łomnicki Staw, 8-osobowa kolejka krzesełkowa z niebieskimi osłonami w rejonie Bukowa Góra, 6-osobowa kolejka krzesełkowa z pomarańczowymi osłonami z Tatrzańskiej Łomnicy do stacji Start, 4-osobowa kolejka krzesełkowa ze stacji Start do stacji Cucoriedki, 4-osobowa kolejka gondolowa z Tatrzańskiej Łomnicy na Start oraz 2-sobowa kolejka krzesełkowa ze stacji Łomnicki Staw do Siodełka Łomnicy.

Strbske Pleso - Wysokie Tatry

Centrum Narciarskie Strbskie Pleso posiada około 9,5 km sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych, oraz ponad 20 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Dolna stacja ośrodka położona jest na wysokości 1380 m a górna na wysokości 1825 m n.p.m. Strbske Pleso należy do najwyżej położonych ośrodków narciarskich na Słowacji w związku z czym sezon narciarski rozpoczyna się pod koniec listopada a trwa do maja.

Dla turystów przeznaczone są: jedno krzesełko 6-osobowe, jedno 4-osobowe, jedno 3-osobowe oraz 3 orczyki o łącznej przepustowości 5 900 osób na godzinę. Atrakcje - szkółka narciarska Maxiland dla dzieci, restauracja Bivac i schronisko górskie Solisko, snowpark K2, bar śnieżny, snowtubing, snowrafting i snow ball.

Nowością sezonu 2013/2014 na Strbskim Plesie będą nowe trasy zjazdowe o długości 2,2 km o kolorze niebieskim, które będą sztuczne naśnieżane.

Największe Słowackie Ośrodki Narciarskie Posiadają Wspólny karnet narciarski. Slovakia Super Skipass to sezonowy karnet ważny w ośrodkach Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Strbske Pleso, Donovaly, Wielka Rača, Rużomberok, Vratna oraz Jasna-Chopok.
Tagi:


Komentarze:

Słowacja zaprasza na stoki [2013-12-29 21:50 83.27.66.*]
Ze Słowacją nie jest tak źle, i tak mają lepszą bazę od naszej. Niepatriotyczne to niestety ale takie fakty są. Najlepsze stoki narciarskie są w Donovaly odpowiedz »

Na narty na Słowację? [2013-10-23 03:00 83.22.237.*]
I tak nie przebijecie oferty włoskich Dolomitów jakością, a ceną teraz przy euro - też nie macie jak konkurować... w skrócie leżycie i kwiczycie... szkoda, ale to wasza głupota i wasz wybór. Braciom Czechom się jakoś nie spieszyło. odpowiedz »

Słowacja zaprasza na stoki [2013-12-29 21:50 83.27.66.*]
Ze Słowacją nie jest tak źle, i tak mają lepszą bazę od naszej. Niepatriotyczne to niestety ale takie fakty są. Najlepsze stoki narciarskie są w Donovaly odpowiedz »


Najnowsze:
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Coraz mniej turystów wybiera Turcję
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna
Polacy coraz częściej organizują wakacje samodzielnie
DZT prowadzi kampanię reklamową we Wrocławiu
Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną
Wyspy Kanaryjskie promują się jako cel wypraw nurkowych
Tanieją połączenia roamingowe
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Festiwale i wydarzenia kulturalne rozpoczynają sezon wakacyjny w Chorwacji
Zamki i pałace w Czechach witają sezon wiosenno-letni
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Sosnowiec gospodarzem Targów Ski Therm & Spa 2016
Tradycyjne jarmarki wielkanocne w Wiedniu
Komunikat turystyczny TPN
ZOPOT w Amsterdamie wprowadza nową aplikację mobilną
 
Starsze aktualności:
Którym statkiem dopłyniemy do Tyńca?
Dolomity na liście dziedzictwa UNESCO
Niefortunna promocja sandomierskiego muzeum?
Okęcie nie chce płacić odszkodowań
Poznańska słoniarnia ma już trzeciego słonia
Włochy: właściciel plaży wyrzucał szkło do morza
Zakopane: w piątek rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Nowa tatrzańska promocja: lokalne monety już w obiegu
Mandat dla Polaka za próbę kąpieli w fontannie
W Krynicy nie powstanie tor saneczkowy
Para turystów potrącona na szlaku
MSZ przypomina o warunkach podróżowania młodzieży po Czarnogórze
Trwa X edycja Jarmarku Podhalańskiego
Troje turystów aresztowano w Iranie
Warszawa: otwarto CIT na Starym Mieście
Ryzykowne wakacje z internetem?
Katowice międzynarodowym centrum kongresowym
Nowy wygląd serwisu turystyka w wp.pl
Otwarto miejską plażę nad Sekwaną
Krakowski Wawel został wzbogacony w nową iluminację świetlną

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2012 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij