Serwis Informacjny Branży Turystycznej
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni

więcej »

Jakie informacje powinna zawierać strona dla turystów?

Turystycznych serwisów internetowych nie brakuje, jest ich tak dużo, że czasem ciężko przebrnąć przez ich gąszcz by wyszukać informacje przydatne w podróży. Co powinna zawierać idealna strona internetowa przeznaczona dla turystów.

Osoba planująca podróż szuka odpowiedzi na pytania: gdzie? Kiedy? Jak? Za ile? Po co? Zgromadzenie w jednym miejscu informacji praktycznych, inspiracji i narzędzi służących do realnej pomocy, takich jak porównywarka cen noclegów, wyszukiwarka promocji linii lotniczych czy połączeń autokarowych, powinny zatrzymać ją na danej witrynie. Jakiego typu treści są zatem atrakcyjne dla poszukiwaczy turystycznych wrażeń?

Kierunek

Trekking przez wilgotną dżunglę, suche górskie powietrze kilka tysięcy ponad poziomem morza czy lenistwo pod kokosową palmą na piasku o konsystencji mąki? Turysta musi wiedzieć czego się spodziewać w miejscu, które wybierze na wypoczynek. Aby wiedział, potrzebuje informacji na temat ogólnej charakterystyki regionu oraz atrakcji turystycznych.

Konieczne jest oczywiście podanie rzetelnych i szczegółowych informacji na temat klimatu, przykładowych aktualnych cen dla porównania estymowanych kosztów pobytu w różnych miejscach, a także informacji o obowiązującym języku. Bardzo przydatna dla podróżujących będzie również ocena możliwości porozumienia się w języku angielskim. Dużym zainteresowaniem mogą się cieszyć starannie przygotowane plany tras spacerowych i objazdowych obejmujące najważniejsze atrakcje. Cenne będą również informacje odnośnie możliwości uprawiania sportów, im bardziej konkretne tym lepiej.

Formalności

Formalności to najmniej lubiana lecz istotna część planowania podróży, dlatego ważne jest aby witryna pomagała użytkownikom przez nie bezboleśnie przejść. Przy opisie każdego kraju powinien znaleźć się aktualny opis wymogów wizowych: czy wiza jest wymagana, jakie są rodzaje wiz, gdzie można je zdobyć, jak wygląda proces i ile kosztuje. W tym przypadku warto podjąć współpracę z profesjonalnym biurem zajmującym się pośrednictwem wizowym, gdyż przepisy w niektórych krajach zmieniają się z miesiąca na miesiąc, a uzyskanie informacji w ambasadzie jest często stosunkowo trudne.

Przydatnym narzędziem dla podróżujących internautów będzie porównywarka ofert firm ubezpieczeniowych uwzględniająca długość wyjazdu, wiek i uprawiane sporty. Witryna powinna przypomnieć też o koniecznych szczepieniach i służyć adresami placówek, w których można zasięgnąć opinii lekarza specjalizującego się w chorobach tropikalnych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie to dla wielu turystów jeden z najważniejszych elementów składających się na ich zadowolenie z wakacji i często, obok biletów lotniczych, największy generator kosztów. Dlatego też, jest to obszar, któremu strona skierowana do turystów powinna poświęcić uwagę.

Na rynku istnieje wiele systemów rezerwacyjnych, doskonałym rozwiązaniem wydaje się jednak zebranie wszystkich informacji w formie przejrzystego i łatwego w obsłudze narzędzia, jakim m.in. jest porównywarka cen noclegów oferowana przez HotelsCombined. Przedstawiciele operatora tego systemu zapewniają, że posiada on wiele funkcjonalności, pozwala użytkownikom sprawdzać ceny i rezerwacje ze wszystkich głównych stron rezerwacyjnych w 39 językach, oferuje możliwość dostosowania interfejsu i zintegrowania go z witryną, pomoc techniczną i prowizje za pozyskiwanie użytkowników zainteresowanych rezerwacją pokoi hotelowych.

Systemu partnerski HotelsCombined posiada otwarty charakter- przyłączyć można się w każdym momencie, bez opłat, poprzez wypełnienie prostego formularza. Program ten nie wymaga wyłączności, a nawet zachęca do zaimplementowania na stronie usług komplementarnych, takich jak system rezerwacji biletów lotniczych czy wynajmu samochodów. Z wyszukiwarki korzystają takie serwisy jak ryanairhotels.com, loter.pl czy fly4free.pl.

Transport

To obok zakwaterowania najczęściej i najdokładniej planowany element podróży. Witryna turystyczna poza wyszukiwarką połączeń lotniczych powinna zaoferować możliwość wyszukania połączeń autokarowych, kolejowych, czy promowych. Wartościowym dodatkiem będzie wyszukiwarka wypożyczalni samochodów w danym rejonie lub zintegrowany system rezerwacyjny.

Na stronie skierowanej do turystów nie powinno zabraknąć artykułów opowiadających o historii i kulturze danego kraju. Cennym dodatkiem mogą być kalendarze najciekawszych festiwali i świąt w poszczególnych regionach, wyciągi z lokalnych zasad savoir vivre, a także smakowite opisy specjałów kuchni lokalnej.
Tagi:

Najnowsze:
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna
Polacy coraz częściej organizują wakacje samodzielnie
DZT prowadzi kampanię reklamową we Wrocławiu
Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną
Wyspy Kanaryjskie promują się jako cel wypraw nurkowych
Tanieją połączenia roamingowe
Wieża katedry św. Mikołaja w Elblągu dostępna dla turystów
Festiwale i wydarzenia kulturalne rozpoczynają sezon wakacyjny w Chorwacji
Zamki i pałace w Czechach witają sezon wiosenno-letni
Otwarcie Bramy Opatowskiej dla zwiedzających
Sosnowiec gospodarzem Targów Ski Therm & Spa 2016
Tradycyjne jarmarki wielkanocne w Wiedniu
Komunikat turystyczny TPN
ZOPOT w Amsterdamie wprowadza nową aplikację mobilną
Komunikat Turystyczny TPN
 
Starsze aktualności:
Dolomity na liście dziedzictwa UNESCO
Niefortunna promocja sandomierskiego muzeum?
Okęcie nie chce płacić odszkodowań
Poznańska słoniarnia ma już trzeciego słonia
Włochy: właściciel plaży wyrzucał szkło do morza
Zakopane: w piątek rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Nowa tatrzańska promocja: lokalne monety już w obiegu
Mandat dla Polaka za próbę kąpieli w fontannie
W Krynicy nie powstanie tor saneczkowy
Para turystów potrącona na szlaku
MSZ przypomina o warunkach podróżowania młodzieży po Czarnogórze
Trwa X edycja Jarmarku Podhalańskiego
Troje turystów aresztowano w Iranie
Warszawa: otwarto CIT na Starym Mieście
Ryzykowne wakacje z internetem?
Katowice międzynarodowym centrum kongresowym
Nowy wygląd serwisu turystyka w wp.pl
Otwarto miejską plażę nad Sekwaną
Krakowski Wawel został wzbogacony w nową iluminację świetlną
Pogodny i ciepły weekend w Tatrach

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2012 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij