Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna

więcej »

Czy warto wyjechać nad polskie morze?

Jesień jest dla wielu osób okresem wzmożonej podatności na stres, przeziębienia, poczucie psychicznego dyskomfortu. Rozwiązaniem tych problemów może okazać się kilkudniowy wyjazd nad polskie morze.

Różnorodność nadmorskich aktywności oraz zasobów naturalnych wpływających na poprawę kondycji psychicznej oraz fizycznej z pewnością napełni nas pozytywną energią na zimną porę roku. Wycieczka do nadbałtyckiego uzdrowiska może okazać się przysłowiowym "lekiem na całe zło".

Aktywny wypoczynek oraz dużo świeżego powietrza to rozwiązanie na jesienną chandrę bez względu na wiek. Zbliżający się długi weekend jest doskonałą okazją do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Wpłynie to nie tylko na poprawę kondycji, ale także na zwiększenie odporności.

Jesień jest dobrym momentem aby zaangażować się w aktywne formy wypoczynku. Jak wynika z badań CBOS-u największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się dyscypliny, do uprawiania których nie trzeba specjalistycznego i drogiego sprzętu. Jazda na rowerze, jogging czy turystyka piesza mają wśród nas coraz większe grono wielbicieli. Na kolejnych miejscach uplasował się nordic walking oraz ćwiczenia rehabilitacyjne zalecone przez lekarza.

Aktywnie wypoczywać można wszędzie, ale to właśnie wybrzeże morza Bałtyckiego jest miejscem gdzie wypoczywać warto. Pomorze Zachodnie jest niezwykle bogate w infrastrukturę ułatwiającą uprawianie sportów na różnych poziomach zaawansowania. Województwo wychodzi z coraz to nowymi inicjatywami wspierającymi aktywny wypoczynek. Niezwykle atrakcyjne szlaki turystyczne znajdą tu miłośnicy wycieczek pieszych i rowerowych, a na odwiedzających czeka bogata oferta baz noclegowych. Pomorze Zachodnie słynie również z bogactwa i różnorodności krajobrazu, można tu odnaleźć prawdziwie dziewicze i malownicze zakątki. Osoby, które preferują przebywanie "sam na sam" z naturą odwiedzające ten rejon, nie poczują się zawiedzione.

Stres, zmienna pogoda oraz natłok codziennych obowiązków wpływają na pogorszenie naszego zdrowia. Ważne jest, aby wygospodarować czas na zasłużony wypoczynek. Warto pamiętać też, że jesienią nie musimy rezygnować z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wyjazd do miejscowości uzdrowiskowych, gdzie oprócz relaksu będziemy mogli zadbać o nasze zdrowie, jest świetną okazją na odreagowanie codziennych problemów. W miejscowościach uzdrowiskowych, takich jak Dąbki, Kołobrzeg czy Połczyn Zdrój każdy członek rodziny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dzięki doskonałemu klimatowi z jakiego słyną uzdrowiska położone na terenie Pomorza Zachodniego, na terapię przyjeżdżają tu osoby cierpiące z powodu alergii, astmy, cukrzycy, chorób układu pokarmowego czy układu krążenia. Jeżeli są wśród Was osoby, które myślą, że rehabilitacji kardiologicznej lub ortopedycznej nie da się połączyć z aktywnym wypoczynkiem polecamy ofertę zachodniopomorskich uzdrowisk. W tych miejscach zostaniecie naładowani pozytywną energią oraz siłą do dalszej walki z chorobą .

Pomorze Zachodnie jest wyjątkowym obszarem na mapie Polski. Przyciąga wielu turystów przez 365 dni w roku. Dlaczego? Oprócz wielu możliwości aktywnego wypoczynku i upragnionego relaksu jakie zapewnia to miejsce, województwo posiada coraz rzadsze, bardzo pożądane zasoby naturalne. Borowina oraz solanka są chlubą kołobrzeskiego regionu - te skarby ziemi wykorzystuje się do wielu zabiegów upiększających i zdrowotnych. Kto z nas po wyczerpującym dniu oprze się kąpieli borowinowej lub solankowej? Prócz możliwości skorzystania z bogatej oferty kuracji z czarnego i białego złota turyści mają okazję zobaczyć jedyne w swoim rodzaju źródło solankowe oraz kopalnie borowiny, a to wszystko usytuowane jest między pięknym Bałtykiem i licznymi pasami zieleni. Miejsce wprost idealne na spędzenie wolej chwili.

Pomorze Zachodnie dzięki dotacjom unijnym jest dobrze skomunikowane z resztą kraju! Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i komunikacyjna sprawią, że podróż minie szybko i bezpiecznie. Pamiętajcie także o gwarancji ciszy i spokoju, jaką oferują nam nadmorskie miejscowości Pomorza Zachodniego. Watro jest wygospodarować kilka dni i udać się nad Bałtyk, by nabrać sił na coraz szybciej nadchodzący nowy rok.
Tagi:

Najnowsze:
Sąd oddala powództwo turystki przeciw Itace
SN: Klient może samodzielnie dochodzić odszkodowania z gwarancji
Jak zmieniają się podróżnicze zwyczaje Polaków?
Grecy likwidują obóz w Idomeni
SprintAir poleci z Wrocławia do Olsztyna
Polacy coraz częściej organizują wakacje samodzielnie
DZT prowadzi kampanię reklamową we Wrocławiu
Sun&Fun stawia na Bałkany
Ibis otworzył nowe hotele w Białymstoku i Poznaniu
Wizz Air prezentuje nowy samolot
LHG ogłasza otwarcie nowego hotelu w Indonezji
Katastrofa egipskiego samolotu
HomeToGo nawiązuje współpracę z eholiday.pl
Turecka policja apeluje o ostrożność w dniu 19 maja
Więcej turystów wyjeżdża na długie weekendy
Więcej turystów w Dolnej Saksonii
Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną
Wizz Air otworzył nowe trasy z Lotniska Chopina
Wyspy Kanaryjskie promują się jako cel wypraw nurkowych
Tanieją połączenia roamingowe
 
Starsze aktualności:
2011 rok - górale liczą na turystów
Wybuch bomby w Egipcie. 21 osób zginęło
Częstochowa: Pielgrzymi i turyści zapłacą za wstęp do miasta?
Bieszczady: turystka odnaleziona, jej stan jest poważny
Londyńska zebra uznana za obiekt o wyjątkowym znaczeniu historycznym
Oferta na Sylwestra z Intercity
Muzeum na tirze?
Muzeum Narodowe w Warszawie bez reklam?
Narty pod Chopokiem
Konkurs fotograficzny Gdańsk&love rozstrzygnięty!
Co oferuje narciarzom Beskid Sądecki?
Kasprowy Wierch - wyciągi dopiero za 3 tygodnie
Współpracujmy dla Wisły
Egipt: rekin skaleczył czwórkę rosyjskich turystów
Krakowski Festiwal Górski
Tatry: już II stopień zagrożenia lawinowego
Plac Szczepański w Krakowie nadal wzbudza kontrowersje
Fabryka Emalia Oskara Schindlera wyróżniona
Wisłą wpław - ciąg dalszy wiślanej przygody
Krakowski Kazimierz i Podgórze w serii Genius loci Bezdroży

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2013 

5 Stars biuro
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij