Serwis Informacjny Branży Turystycznej
LOT wprowadza nowe połączenie z Warszawy
Nowy portal turystyczny wchodzi na rynek
Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Ładowanie samochodu w hotelu?
Ryanair z nowym rozkładem lotów z polskich lotnisk

więcej »

`Pociąg do Kultury` połączy Wrocław i Berlin

Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjedzie do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Będzie to specjalny pociąg, który przywiezie turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

"Pierwsi pasażerowie wysiądą na stacji Wrocław Główny o godz. 13.03. Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską południową" - mówi Grzegorz Roman, doradca prezydenta Wrocławia do spraw transportu. "I to jest dobra droga w tym kierunku" - dodaje.

Pociąg Berlin - Wrocław będzie jeździć najszybszą trasą, jeszcze przedwojenną, z przystankami w Żaganiu i Żarach. Podróż potrwa cztery i pół godziny. Skład stanowią trzy niemieckie szynobusy, w których zmieści się 420 pasażerów. Pociąg będzie kursować do końca września. Bilet kosztuje 19 Euro w jedną stronę. Pociąg wyjeżdża z Berlina o godz. 8.21, we Wrocławiu jest o godz. 13.03, z powrotem do Berlina wyjeżdża o godz. 16.30, na miejscu jest po północy.

"Pociąg finansują landy Brandenburgii i Berlina, a ich touroperatorem są Koleje Dolnośląskie. W sumie projekt kosztuje 300 tys. Euro. Strona niemiecka przeznaczyła na ten projekt 200 tys. Euro, Wrocław dołożył 30 tys. Euro. Brakujące 70 tys. będzie pochodzić od strony niemieckiej" - mówi Grzegorz Roman.

W pociągu będą dostępne materiały o wydarzeniach we Wrocławiu w ramach ESK w języku niemieckim, będzie też catering złożony z dolnośląskich produktów.

"Niemieccy turyści są zainteresowani wydarzeniami ESK" - opowiada Arkadiusz Foerster, rzecznik Wrocławia 2016. "Wiele wydarzeń jest też powiązanych z Niemcami jak np. projekt Luneta, w którym w czasie rzeczywistym można zaglądać do Berlina, czy kadencja pisarza miejskiego Marko Martina" - dodaje.

Turyści, którzy przyjadą "Pociągiem do kultury" będą mogli korzystać przez weekend z darmowej komunikacji miejskiej (na bilet kolejowy) i z roweru miejskiego.
Tagi:


Komentarze:

Powraca połączenie Wrocław - Berlin [2016-04-20 10:04 94.75.206.*]
Widać Wrocław wykorzystuje maksymalnie status Europejskiej Stolicy Kultury. Otwarcie takiego połączenia kolejowego, to gwarancja wzrostu liczby turystów. odpowiedz »


Najnowsze:
LOT wprowadza nowe połączenie z Warszawy
Nowy portal turystyczny wchodzi na rynek
Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Ładowanie samochodu w hotelu?
Ryanair z nowym rozkładem lotów z polskich lotnisk
Cyfrowa prasa w Finnair
Europa coraz atrakcyjniejszym celem dla turystów
Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Olsztyna
LOT zwiększy ilość rejsów
Wrocław najlepszą europejską destynacją
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność
Touroperator Roku wybrany na Tour Salonie
Tunezja wraca do oferty Thomasa Cooka
Więcej pasażerów w Ystad
Bezpłatne zwiedzanie kujawsko-pomorskich atrakcji
Lufthansa w nowych barwach
Nowa funkcjonalność w Google zagrozi OTA?
Znany piłkarz ambasadorem odpowiedzialnej turystyki
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2007 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij