Serwis Informacjny Branży Turystycznej
LOT wprowadza nowe połączenie z Warszawy
Nowy portal turystyczny wchodzi na rynek
Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Ładowanie samochodu w hotelu?
Ryanair z nowym rozkładem lotów z polskich lotnisk

więcej »

Liptów proponuje nowości dla turystów

Nowe trasy zjazdowe, dobre i wygodne połączenia drogowe, atrakcyjne wydarzenia oraz znani goście. Na tym lista nowości dla sezonu zimowego na Liptowie wcale się nie kończy. Jednym z powodów jest fakt, że pod Chopok po ponad trzech dekadach powraca Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet.

Po ubiegłorocznym udanym wprowadzeniu nowego połączenia pomiędzy Rygą i Popradem hotelarze w regionie ostrzą sobie zęby na jeszcze większą liczbę gości z Europy Wschodniej i Północnej. "Cieszy nas, że udało nam się dodać więcej lotów oraz zrealizować nowe połączenia Popradu z Moskwą, St. Petersburgiem, Tallinem, Helsinkami oraz Sztokholmem (przez Rygę). Loty się rozpoczną od połowy grudnia. Wierzymy że niniejsze zmiany oraz nieustannie ulepszające się usługi przyciągną do nas przede wszystkim bogatszych klientów z krajów Bałtyckich, Rosji lub Londynu" - mówi Ján Blcháč, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION LIPTOV.

Na narciarzy z kraju lub z zagranicy czekają kilometry nowych tras narciarskich po południowej stronie Chopoka oraz nowe naśnieżanie, które umożliwi otwieranie tras narciarskich o wiele wcześniej niż w przeszłości. "Coś dla siebie tutaj znajdą także mniej doświadczeni narciarze na nowych trasach Májová Priehyba-Jasná i Jelení Grúň. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią także liczne możliwości wykorzystywania Chopoka po jego południowej stronie. Połączeniem narciarskich trawersów mianowicie na drugim najwyższym wierzchu Tatr Niskich powstanie najdłuższa trasa narciarska o długości 6800 m" - mówi dyrektor marketingu Jasná Tatry Niskie, Sylvia Artzová.

Duża zmiana dotyczy także najstarszego kompleksu rozrywkowego Snow Park Jasná. Do snowparku dołączą dwie nowe przeszkody, dzięki którym na jego wprowadzenie do eksploatacji będzie starczyć mniej śniegu. Na gości tak czekają wrażenia o wiele wcześniej niż w ubiegłych latach. W regionie Biela Púť na gości tej zimy czeka większy AprèsSki Bar.

Sezon zimowy rozpocznie się także z zaktualizowaną aplikacją mobilną LIPTOV, która ma ułatwić użytkownikom orientację w regionie. "Turyści za jej pośrednictwem poznają nie tylko aktualne informacje o stanie i eksploatacji kolejek, o zniżkach na karnety narciarskie, o biletach wstępu do parków rozrywki wodnej, ale także o godzinach otwarcia poszczególnych atrakcji. Zarówno można sprawdzić stan tras biegowych, tras freeride'owych, pobrać rozkład jazdy skibusa oraz dowiedzieć się więcej na temat wydarzeń, restauracji, sklepów i usług. Staramy się iść z czasem a pobyt na Liptowie uprzyjemnić wszystkim aktywnym użytkownikom telefonów komórkowych" - tłumaczy dyrektor OOCR REGION LIPTOV Darina Bartková.

Przy dobrej pogodzie znajdą swoje dla siebie także zwolennicy narciarstwa biegowego. Do dyspozycji będzie ponad 70 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. W tym roku można na nartach biegowych jeździć także w okolicy Rużomberka - przez Vlkolínske Lúky i z Doliny Hrabovskej do Čutkovskej - a w Tatrach Zachodnich z Liptovskej Kokavy na Podbanske. "

W Dolinie Hrabovskej i Čutkovskej koło Rużomberku przygotowano możliwości do spędzania aktywnego wypoczynku dla łyżwiarzy. Jeździć na łyżwach będzie można nie tylko na Zaporze Hrabovskiej, ale także w kompleksie Koliby u dobrego pasterza.

Podczas zbliżającego się sezonu zimowego będą móc właściciele Liptov Region Card bezpłatnie korzystać z usługi Ski & Aqua Busu, który łączy największe turystyczne atrakcje całego regionu. Ponadto uzyskają rabat na 60 atrakcji a z wykorzystaniem programu GoPass już nie będą stać w kolejkach przy kasie ale mogą iść prosto na stoki lub do parków rozrywki wodnej.

W stolicy regionu, Liptowskim Mikulaszu przygotowano dla nich dwie nowe trasy do zwiedzania. "Skupiać się będą na na przypomnieniu sobie o 730 rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o mieście. Mamy nadzieję, że wesoło będzie nie tylko na stokach ale także w centrum miasta, gdzie turystów powinno przyciągnąć zrekonstruowane Słowackie Muzeum Ochrany Przyrody i Speleologii, lub liczne ciekawe wydarzenia" zaprasza Jana Piatková, dyrektor Centrum Informacyjnego dla miasta Liptowski Mikulasz.

Sezon zimowy 2015/16 oficjalnie zostanie otwarty w tradycyjny sposób spotkaniem już 4 grudnia. Jedno z największych wydarzeń to zawody alpejskiego Pucharu Świata kobiet, które odbędą się w Jasnej 4-6 marca 2016 roku.
Tagi:

Najnowsze:
LOT wprowadza nowe połączenie z Warszawy
Nowy portal turystyczny wchodzi na rynek
Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Ładowanie samochodu w hotelu?
Ryanair z nowym rozkładem lotów z polskich lotnisk
Cyfrowa prasa w Finnair
Europa coraz atrakcyjniejszym celem dla turystów
Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Olsztyna
LOT zwiększy ilość rejsów
Wrocław najlepszą europejską destynacją
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność
Touroperator Roku wybrany na Tour Salonie
Tunezja wraca do oferty Thomasa Cooka
Więcej pasażerów w Ystad
Bezpłatne zwiedzanie kujawsko-pomorskich atrakcji
Lufthansa w nowych barwach
Nowa funkcjonalność w Google zagrozi OTA?
Znany piłkarz ambasadorem odpowiedzialnej turystyki
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
 
Starsze aktualności:
f

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2006 

ryba maślana
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij