Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Royal Tulip wchodzi do Polski
Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania

więcej »

Strajk na lotnisku w Belgii

16 maja 2019 roku między 09:30 a 13:00 belgijska przestrzeń powietrzna została zamknięta.

Ponad 90 lotów zostało odwołanych, a niemal 100 może być opóźnionych w związku ze strajkiem, na który zdecydowali się belgijscy kontrolerzy ruchu lotniczego pracujący dla firmy Skeyes. Jako powód podają nadmiar pracy i domagają się spotkania z zarządem.

Protest najbardziej odczują klienci linii lotniczych Brussels Airlines, które musiały anulować część swoich lotów.

"Pasażerowie, których lot został odwołany z powodu akcji protestacyjnej, proszeni są o kontakt z linią lotniczą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Uprzejmie prosimy pasażerów, których loty zostały odwołane, aby nie przyjeżdżali na lotnisko - informuje komunikat na stronie internetowej lotniska.

W związku ze strajkiem, Premier Mateusz Morawiecki, wyleciał na konferencję w Brukseli z ponad trzygodzinnym opóźnieniem.

####
W poniedziałek, 6 maja, krakowscy taksówkarze przeprowadzili zapowiadany od kilku tygodni protest.

Protestujący złożyli u wojewody małopolskiego petycję, w której domagali się "by rząd przestał tolerować działalności firm, świadczących usługi przewozu osób bez wymaganych uprawnień". Sprzeciw budzą także przepisy dotyczące Parku Kulturowego i coraz mniejsza ilość miejsc postojowych dla taksówek.

W dn. 6.05.2019 o godz. 10:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Krakowie przy ul. Basztowej odbędzie się pikieta, której jesteśmy organizatorami. Na ręce Wojewody po raz kolejny złożymy pismo do Premiera RP Mateusza Morawieckiego wyrażające nasze niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, a o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta idziemy walczyć o nasze miejsca pracy w Krakowie. A mianowicie: wjazd pojazdów taxi do strefy Parku kulturowego, który UMK chcę w znacznym stopniu ograniczyć pojazdom taxi, wciąż "po cichu" znikające z ulic postoje TAXI. Niekorzystne i niezrozumiałe zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta, powodujące że nasza praca staje się uciążliwa dla nas, naszych klientów i innych użytkowników dróg naszego Miasta. Nie godzimy się na pobłażanie i przymykanie oka na "szarą strefę", notoryczne łamanie przepisów przez ich pojazdy, likwidację postojów taxi i opieszałość służb miejskich i Urzędów. - można przeczytać w oświadczeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Taxi w Krakowie.

Starsze informacje 2019-04-26


Strajk w Scandinavian Airlines
W piątek, 26 kwietnia piloci pracujący dla linii lotniczych Scandinavian Airlines przystąpili do strajku.

W strajku bierze udział około 1500 pilotów, po fiasku negocjacji prowadzonych w Norwegii. W wyniku akcji protestacyjnej, odwołano loty krajowe, europejskie i długodystansowe, co dotknie tysiące podróżnych. Strajk nie dotknie lotów obsługiwanych przez SAS Ireland i linie lotnicze będące partnerami SAS. To około 30 proc. lotów w siatce połączeń skandynawskiego przewoźnika. Informacje o utrudnieniach są dostępne na stronie www.flysas.com .

Negocjacje prowadzone są w Norwegii, Szwecji i Danii od marca, przy wsparciu zewnętrznych mediatorów na ostatnich etapach.

Członkowie związków zawodowych pilotów zostali wezwani do strajku, co oznacza, że większość lotów krajowych, europejskich i wszystkich lotów długodystansowych została odwołana. Strajk nie obejmuje lotów obsługiwanych przez partnerów SAS, które stanowią około 30% wszystkich odlotów. Bardzo żałuję, że pomimo intensywnych negocjacji i determinacji, aby uniknąć konfliktu, niestety nie udało nam się tego osiągnąć. Związki zawodowe pilotów podjęły dziś decyzję o rozpoczęciu strajku. Mogę obiecać, że ja i moi współpracownicy zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć rozwiązanie i jak najszybciej zakończyć konflikt - skomentował prezes SAS, Rickard Gustafson.

Na razie nie zanosi się na porozumienie. Przewoźnik został zmuszony do odwołania 667 poniedziałkowych (29.04) i 546 wtorkowych (30.04) lotów. Jak dotąd około 280 tys. pasażerów zostało zmuszonych do rezygnacji z podróży, z powodu akcji protestacyjnych.

Starsze informacje 2019-04-11


Hiszpańscy przewoźnicy strajkują
W sumie 6 dni 24-godzinnego strajku zapowiedzieli piloci oraz obsługa naziemna hiszpańskich regionalnych linii lotniczych Air Nostrum.

Proponowane terminy akcji protestacyjnej przypadają na szczyt hiszpańskiego wielkanocnego sezonu i obejmują 15, 16, 17, 22, 23 i 24 kwietnia. Strajk jest reakcją na długotrwałe skargi na warunki pracy związane z usługami outsourcingowymi. Według hiszpańskiego przedsiębiorstwa Aena, które zarządza wszystkimi krajowymi lotniskami, około 5 milionów pasażerów może zostać poszkodowanych.

Do kolejnego strajku wezwały dwa hiszpańskie związki zawodowe - UGT oraz USO - reprezentujące łącznie ponad 60 000 pracowników personelu naziemnego z różnych przedsiębiorstw lotniczych. Protest odbędzie się w dniach 21 i 24 kwietnia. Powodem jest przeciągający się spór o kontrakty dotyczące wynagrodzeń i warunków w nowych umowach dla obsługi.

Z kolei związek zawodowy ATES - reprezentujący pracowników ochrony, wezwał do strajku otwartego na lotnisku Adolfo Suárez Madryt-Barajas od 12 kwietnia.

Na 23 kwietnia 2019 roku, 24-godzinny strajk zaplanował Semaf - największy związek kolejarzy w Renfe. Jako powód podano niedotrzymanie umów dotyczących rozwoju zawodowego dla personelu.

Starsze informacje 2019-03-25


Branżowe związki zawodowe zapowiedziały strajk na poniedziałek, tj. 25 marca 2019 roku.

Znaczne opóźnienia w transporcie lotniczym czekają pasażerów podróżujących na krajowych włoskich trasach - zorganizowany czterogodzinny protest rozpoczął się o godzinie 10.00 i ma potrwać do 14.00.

Związki zawodowe Anpac i Anpav, reprezentujące pilotów i stewardesy Alitalia SAI i Alitalia Cityliner, w ciągu ostatnich kilku dni potwierdziły zorganizowanie strajku: biorąc pod uwagę fakt, że postawa kierownictwa w administracji nie pozwoliła pokonać obecnych krytycznych punktów, jesteśmy zmuszeni potwierdzić czterogodzinny protest zaplanowany na 25 marca.

Głównym powodem strajków jest wciąż niejasna sytuacja Alitalii, która ciągle poszukuje inwestora: EasyJet nie będzie ratować włoskiego przewoźnika.

Protest, który objął przede wszystkim pilotów oraz stewardessy Alitalii ale również techników, personel naziemny, a także personel obsługi, cateringu i zarządzania lotniskiem przyczynił się do odwołania 95 lotów.

Starsze informacje 2019-02-11


Strajk generalny zapowiedziały związki zawodowe nieusatysfakcjonowane ofertą podwyżek płac. Obejmie on, oprócz lotnictwa, transport miejski, morski, drogowy oraz kolejowy.

Belgijskie związki zawodowe wezwały do "narodowego strajku", który odbędzie się 13 lutego 2019 roku i potrwa 24 godziny. Władze obawiając się paraliżu kraju, ostrzegają podróżnych, aby byli przygotowani na masowe opóźnienia samolotów, pociągów i autobusów.

Brussels Airlines spodziewając się poważnych zakłóceń operacyjnych, anulowały wszystkie zaplanowane na ten dzień loty. Linie lotnicze szacują, że protest dotknie około 16 tys. pasażerów. Podróżni, których lot został odwołany i nie chcą przebukować biletu, mogą zażądać pełnego zwrotu kwoty za którą kupili bilet.

Inni przewoźnicy również anulowali bądź przekierowali loty. Znaczące opóźnienia mogą pojawić się w British Airways, Air France, Lufthansie i Swiss, które mają realizować loty do Belgii, ponieważ do akcji przyłączyli się kontrolerzy ruchu lotniczego. Linie lotnicze proszą by podróżujący sprawdzili status lotu przed wyjściem z domu, przynieśli tylko bagaż podręczny a, jeśli to możliwe, całkowicie zrezygnowali z podróży.

Związki zawodowe domagają się podwyżek płac, poprawy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz lepszych emerytur. Strajk w kraju nie będzie dotyczył jedynie obsługi rejsów medycznych, ratunkowych oraz VIP.

Starsze informacje 2019-02-11


Związek zawodowy ver.di wezwał do strajku ostrzegawczego personel z kolejnego (w tym tygodniu) niemieckiego lotniska, w dniu 7 lutego 2019 roku.

No lotnisku w Düsseldorfie na zachodzie Niemiec trwa strajk pracowników obsługi naziemnej, który spowodował odwołanie 56 lotów. Skutki akcji protestacyjnej odczują m.in. linie lotnicze Lufthansa, Condor i Eurowings. Władze portu lotniczego informują również o mogących się pojawić opóźnieniach przy odprawie i wyładunku bagaży. Strajk trwa od godziny 4 rano do 11.

Związek zawodowy ver.di oprócz podniesienia regularnej stawki płacowej domaga się wprowadzenia świątecznej wypłaty, podwyższenia zapłaty za pracę w nocy, pracę zmianową a także wakacyjną. "Fizycznie wymagająca praca musi być lepiej wynagrodzona " - powiedział dzień przed strajkiem przedstawiciel związków zawodowych.

Starsze informacje 2019-02-07


W dniu dzisiejszym, 4 lutego 2019 roku, rozpoczął się całodniowy strajk ostrzegawczy pracowników obsługi naziemnej oraz bagażowej. Jest on spowodowany przeciągającymi się negocjacjami w sprawie podwyżek dla pracowników lotniska.

O rozpoczęciu strajku na lotnisku w Hamburgu poinformowała nad ranem rzeczniczka związku zawodowego Ver.di. Szacuje się, że strajkować będzie około 1000 pracowników.

Lufthansa odwołała prawie wszystkie połączenia między Hamburgiem a Monachium lub Frankfurtem. Pozostałe linie lotnicze anulowały 58 z 388 lotów zaplanowanych na dzisiejszy dzień. Ponadto, usługa transferu między terminalami nr 1 i 2 została obecnie przerwana.

Rzeczniczka lotniska Janett Niemeyer zaleca by pasażerowie w miarę możliwości ograniczyli swój bagaż rejestrowany do minimum i, jeśli to możliwe, podróżowali tylko z bagażem podręcznym. Informuje również, że strajkują pracownicy odpowiedzialni za odprawę bagażową, obsługę samolotów, czyszczenie i odladzanie maszyn a także transport pasażerski, więc wszystkie usługi będą odbywać się z opóźnieniem.

Niedogodności mogą dotknąć 50 000 pasażerów

Starsze informacje 2019-02-04


Niemiecki związek zawodowy Ver.di znacząco zwiększa presję na pracodawców w toczącym się sporze o płace. Jest to już kolejny strajk ostrzegawczy.

Niemiecki Związek Portów Lotniczych ADV ostrzegł, że sieci połączeń lotniczych grozi paraliż. Według ADV przez anulowane i opóźnione loty, skutki akcji strajkowej odczuje do 220 tys. pasażerów. Przestój w operacjach lotniczych dotknie także pasażerów podróżujących do Polski - odwołane są dzisiaj wszystkie połączenia Lufthansy pomiędzy Frankfurtem a Krakowem, Wrocławiem, Katowicami, Poznaniem i Gdańskiem.

Strajk rozpoczął się na 8 niemieckich lotniskach: od północy trwa w Hamburgu, Hanowerze i Bremie i potrwa tam przez cały dzień. W godzinach od 2 do 20 strajkować ma personel we Frankfurcie nad Menem. Strajki zapowiedziano też w portach lotniczych w Dreźnie (godz. 3-21), Monachium (3.30-24), Lipsku/Halle (4-18) i w Erfurcie (6-22).

Związek zawodowy domaga się wprowadzenia w całym kraju jednolitej stawki 20 euro za godzinę dla personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na lotniskach. Łącznie dotyczy to ok. 23 tys. pracowników.

"Jeżeli Państwa podróż rozpoczyna się we Frankfurcie, nie będą mogli Państwo wylecieć przez cały czas trwania strajku. Prosimy aby nie jechać na lotnisko oraz w miarę możliwości skorzystać z opcji zmiany rezerwacji. Jeżeli elektroniczny bilet był zakupiony na krajowe operacje lotnicze, można go wymienić na kupon kolejowy na pociągi Deutsche Bahn". podały linie lotnicze Lufthansa w oficjalnym komunikacie na swoim profilu na Facebooku.

Starsze informacje 2019-01-11


Po falach protestów z jakimi musiał się zmierzyć irlandzki przewoźnik, nadchodzą kolejne. Najbardziej dotkliwy strajk dla Polski ma odbyć się w piątek 11 stycznia 2019 roku.

W Niemczech spośród 1054 lotów zaplanowanych na 10.01.2019r. ponad 640 zostało odwołanych z powodu całodniowego strajku pracowników kontroli bezpieczeństwa na lotniskach w Duesseldorfie, Kolonii i Stuttgarcie, którzy domagają się podwyżek płac. Z tej samej przyczyny z berlińskich lotnisk Tegel i Schönefeld na początku tygodnia anulowano 94 loty. Związek zawodowy Verdi nie wyklucza strajków na kolejnych lotniskach - rozmowy mają zostać wznowione 23 stycznia.

Mimo podpisanego porozumienia Ryanaira ze związkami Sitcpla i USO w Hiszpanii, dzięki któremu zdecydowano się odwołać strajki zaplanowane na 10 i 13 stycznia, w piątek 11 stycznia 2019 roku odbędzie się protest włoskich kontrolerów. Został on zapowiedziany w godz. 13.00 - 17.00. Przewoźnik na swojej stronie internetowej informuje o odwołaniu 98 lotów, w tym 10 do i z Polski.

Polscy pasażerowie nie polecą na trasach:
  • FR1372 Neapol - Wrocław
  • FR1373 Wrocław - Neapol
  • FR1460 Modlin- Wenecja Treviso
  • FR1461 Wenecja Treviso - Modlin
  • FR5717 Bolonia -Modlin
  • FR5718 Modlin-Bolonia
  • FR6877 Kraków - Bergamo
  • FR6876 Bergamo - Kraków
  • FR7931 Piza - Kraków
  • FR7932 Kraków - Piza


Starsze informacje 2019-01-07


Pierwszy strajk w Ryanairze ma się odbyć we wtorek 8 stycznia 2019 roku.

USO i Sitcpla - hiszpańskie związki zawodowe zrzeszające załogi pokładowe zapowiedziały zorganizowanie przynajmniej trzech strajków. Nie jest wykluczone, że potrwają one dłużej niż 24 h. Drugi strajk jest zaplanowany na czwartek 10 stycznia, a trzeci na niedzielę 13 stycznia. Powodem tej decyzji był brak porozumienia pracowników z Ryanairem na temat podwyżek i zmiany formy zatrudnienia.

Na razie nie wiadomo które loty zostaną odwołane. Największy dotychczas strajk pracowników Ryanaira odbył się 28 września 2018 roku. Przewoźnik był wówczas zmuszony odwołać ponad 250 lotów, przez co ucierpiało ponad 30 tys. pasażerów.

Starsze informacje 2019-01-07


W poniedziałek, 7 stycznia na dwóch berlińskich lotniskach: Tegel i Schönefeld miał miejsce strajk ostrzegawczy.

Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług (VER.DI) wezwał pracowników ochrony do czterogodzinnego strajku ostrzegawczego. Akcja trwała od 5 rano do godziny 8.45. W związku ze strajkiem na lotnisku Tegel odwołanych zostało 60 lotów a na lotnisku Schönefeld 20. Lufthansa odwołała osiem rejsów z Berlina do Monachium i Frankfurtu nad Menem. Dziesiątki innych odlotów i przylotów może zostać opóźnionych.

Z powodu strajku ostrzegawczego pracowników ochrony w poniedziałek 7.1. w berlińskich portach lotniczych Schönefeld i Tegel w godzinach od 5.00 do 8.45 wystąpią poważne zakłócenia w ruchu lotniczym. Zapytaj o aktualny status swojego lotu z linią lotniczą przed podróżą na lotnisko w poniedziałek 7 stycznia - można przeczytać w komunikacie na stronie lotniska Tegel.

Na niemieckich lotniskach, w ochronie pracuje ponad 23 tys. osób w tym 3 tys. w stolicy Niemiec. Strajk jest odpowiedzią na negocjacje w sprawie podwyżek stawki godzinowej do 20 Euro. Kolejne rozmowy na temat podwyżek płac pomiędzy związkowcami a pracodawcą odbędzie się 23 stycznia.
Tagi:


Komentarze:

Hiszpanie strajkują [2019-04-29 13:23 185.93.94.*]
Opóźniony lub odwołany lot? Nie wpuszczono Cię na pokład samolotu? Znów coś poszło nie tak? Nie trać czasu ani nerwów na walkę z przewoźnikiem - nasi eksperci zajmą się Twoją sprawą!
Skontaktuj się z nami już dziś:
666 115 888
kontakt@flycover.pl
lub zgłoś szkodę na naszej stronie flycover.pl/ FLYCOVER ODSZKODOWANIA LOTNICZE
odpowiedz »

Belgowie strajkują [2019-02-28 23:33 89.64.24.*]
Ciagle strajki... Dobrze, że mi się udało zdobyć odszkodowanie (z firmą GIVT), jak pracownicy linii lotniczej strajkowali. odpowiedz »


Najnowsze:
Royal Tulip wchodzi do Polski
Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania
Nowa Zelandia zacznie pobierać podatek turystyczny
Strajk na lotnisku w Belgii
Grecos uruchamia czartery z Modlina
Elba: Darmowy urlop, jeśli będzie padał deszcz
Zwyczaje Polaków związane z podróżami do Grecji
Rośnie hotelowe portfolio Grupy TUI
Sri Lanka Tourism przekonuje, że sytuacja w kraju wraca do normy
Co zrobić, gdy linie lotnicze pomylą dane pasażerów?
Większe zainteresowanie wyjazdami na majówkę niż przed rokiem
Udany kwiecień na wrocławskim lotnisku
Certyfikacja Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
LOT poleci z Warszawy do Szyman
 
Starsze aktualności:
Royal Tulip wchodzi do Polski
Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania
Nowa Zelandia zacznie pobierać podatek turystyczny
Strajk na lotnisku w Belgii
Grecos uruchamia czartery z Modlina
Elba: Darmowy urlop, jeśli będzie padał deszcz
Zwyczaje Polaków związane z podróżami do Grecji
Rośnie hotelowe portfolio Grupy TUI
Sri Lanka Tourism przekonuje, że sytuacja w kraju wraca do normy
Co zrobić, gdy linie lotnicze pomylą dane pasażerów?
Większe zainteresowanie wyjazdami na majówkę niż przed rokiem
Udany kwiecień na wrocławskim lotnisku
Certyfikacja Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego
Żyrardów chce przyciągnąć turystów
PLL LOT uruchomi loty do Seulu
Rezidor rozszerza portfolio w Polsce
LOT poleci z Warszawy do Szyman

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2005 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij