Serwis Informacjny Branży Turystycznej
LOT wprowadza nowe połączenie z Warszawy
Nowy portal turystyczny wchodzi na rynek
Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Ładowanie samochodu w hotelu?
Ryanair z nowym rozkładem lotów z polskich lotnisk

więcej »


:: PIĄTEK, 2018-02-16 ::
Wakacje.pl: mamy 100 salonów
Wakacje.pl rozbudowuje swoją sieć. Agent poinformował o otwarciu setnego salonu pod swoją marką. Nowy punkt został otwarty w Osielsku otworzyło się 100. biuro marki. Sieć Wakacje.pl to 2 salony własne i 98 franczyzowych. W planach rozwojowych jest otwarcie 20 salonów do końca 2018 roku. Osielsko jest 82 miastem w Polsce, na którego mapie pojawi się logo Wakacje.pl.... więcej »

Przewoźnik może zapłacić jeśli pasażer nie będzie miał dokumentów
Przewoźnik może odpowiadać finansowo, jeśli pasażer na granicy nie będzie miał dokumentów uprawniających go do wjazdu do Polski - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że jeden z pasażerów nie miał ważnej wizy uprawniającej go do wjazdu do Polski. Straż Graniczna odmówiła mu wjazdu, a na przewoźnika nałożył karę administracyjną w... więcej »

LOT wprowadza nowe połączenie z Warszawy
Nasz narodowy przewoźnik uruchomi kolejne połączenie z Lotniska Chopina. Od 4 czerwca PLL LOT będą obsługiwać połączenie do Hanoweru. To ósme niemieckie lotnisko w siatce przewoźnika. Na tej trasie LOT zaoferuje po 2 połączenia dziennie od poniedziałku do piątku (wylot z Warszawy o 8.15 i 17.30). W soboty i niedziele przewoźnik zapewni po jednym połączeniu (sobota - 8.15,... więcej »

Nowy portal turystyczny wchodzi na rynek
Na polskim rynku turystycznym pojawił się nowy portal turystyczny. Jak przekonują jego twórcy, Traveldesign.pl to portal, który łączy usługi doradztwa i planowania podróży, rezerwacji hoteli oraz przewodniki po najciekawszych kierunkach na całym świecie. To także magazyn on-line z recenzjami hoteli, restauracji i atrakcji, informacje na temat promocji lotniczych oraz blog z... więcej »

Uzbekistan wprowadza zmiany w systemie wizowym
Zmiany będą polegały na zwolnieniu z obowiązku wizowego kilku krajów oraz na ułatwieniu uzyskania wizy dla wielu innych państw. Już od 10 lutego br. obywatele Izraela, Indonezji, Korei Południowej, Malezji, Singapuru, Japonii i Turcji będą mogli przebywać na terenie Uzbekistanu bez wizy przez okres do 30 dni. Podpisanie dekretu przez prezydenta Szawkat Mirzijojewa, o... więcej »

:: CZWARTEK, 2018-02-15 ::
Popularna aktorka na obozach Almaturu
Popularna młoda aktorka będzie prowadzić zajęcia na obozach organizowanych przez Almatur. Młodzi miłośnicy sztuki aktorskiej będą mieli okazję, żeby trenować umiejętności wokalne oraz improwizacyjne pod okiem Julii Wróblewskiej, znanej z takich filmów jak "Tylko mnie kochaj!" czy "Och, Karol 2". Almatur przygotował dwa terminy turnusów dla młodych adeptów... więcej »

Nie każdy budynek nadaje się na hotel
Na cele hotelowe adaptowane są dziś w całym kraju budynki biurowe, centra handlowe, kina, szpitale, dawne fabryki i pałace, a nawet koszary obronne. Motywacją dla inwestorów do przekształcania w hotele różnego typu budynków, zdaniem Katarzyny Tenczy, Associate Directora w Dziale Hotelowym Walter Herz, jest ich atrakcyjna lokalizacja. Zmiana charakteru istniejących budynków to... więcej »

Aleksander Baron szefem kuchni w nowo powstającej restauracji
Na kulinarnej mapie Warszawy powstaje nowy punkt, w którym pracę rozpocznie znany szef kuchni - Aleksander Baron. Obejmie no to stanowisko w restauracji ZONI, powstającej przy Muzeum Polskiej Wódki w Centrum Praskim Koneser. W tym samym miejscu działalność rozpocznie także bistro WuWu, a na czele jego kuchni stanie Adriana Marczewska. Twórcami restauracyjnego konceptu są Ewa,... więcej »

Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Kolejna lotnicza nowość we wrocławskim porcie lotniczym. Pasażerowie korzystający z Portu Lotniczego Wrocław dostaną do dyspozycji połączenie do Stuttgartu. Ruszy ono 25 marca 2018 roku. Rejsy będą realizowane przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings cztery razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość... więcej »

Ładowanie samochodu w hotelu?
Zdrojowa Invest & Hotels zachęca swoich gości do ograniczenia emisji spalin do atmosfery. W wybranych hotelach należących do tej sieci zamontowano ładowarki do elektrycznych samochodów. W należących do sieci: Marine Hotel***** & Ultra Marine, Diune Hotel***** & Resort oraz Sand Hotel**** w Kołobrzegu działają obecnie po dwa stanowiska pozwalające naładować Teslę w ciągu 3-4... więcej »

Tańsze zwiedzanie Poznania
Do sprzedaży trafiło siódme wydanie Poznańskiej Karty Turystycznej. Karta pozwala na tańsze zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Można z nią także bezpłatnie podróżować autobusami i tramwajami oraz korzystać z darmowych wejść lub zniżek w ponad stu atrakcjach. Poznańska Karta Turystyczna funkcjonuje od 15 lat, a projekt koordynuje Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT).... więcej »

:: ŚRODA, 2018-02-14 ::
Ceny w biurach nieco odbijają w dół
Więcej klientów w biurach podróży, średnie ceny spadają - wynika z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki, na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. W 6 tygodniu roku, według danych PZOT biura podróży odwiedziło o niemal 25% klientów więcej, niż w analogicznym okresie roku wcześniejszego. To kolejny tydzień wzrostów. Prawie 84%... więcej »

Cyfrowa prasa w Finnair
Finnair udostępnił klientom wybór międzynarodowej prasy w formacie cyfrowym na trasach dalekodystansowych. Od 8 lutego za pośrednictwem portalu Nordic Sky, na pokładzie samolotów Finnaira A330 i A350 można czytać ponad 50 międzynarodowych gazet w formacie PDF, w tym "Gazetę Wyborczą". Klienci mogą korzystać z portalu za pomocą własnych urządzeń i nie muszą kupować... więcej »

Ryanair z nowym rozkładem lotów z polskich lotnisk
Ryanair ogłosił rozkład lotów na zimę 2018/19. W 2018 roku Ryanair zaoferuje prawie 60 nowych tras i che obsługużyć w Polsce ponad 11 milionów pasażerów. Warszawa Modlin: 3 nowe trasy na lato: Burgas, Pescara, Rimini 1 nowa trasa na zimę: Amman (2 razy tygodniowo) 2 nowości w sezonie zimowym: Cagliari i Saloniki (2 razy tygodniowo) Od zimy więcej lotów do Brukseli Ch. (9 razy... więcej »

Co nowego na targach WorldHotel i EuroGastro?
W dniach 21-23 marca, w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie odbędą się 22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Jak przekonują organizatorzy wydarzenia, w tym roku pojawi się dużo nowości rynkowych, a także wiele debiutów za sprawą udziału firm, które dopiero planują wprowadzenie produktów... więcej »

Specjalni goście na obozach BUT-a
Biuro Usług Turystycznych BUT prezentuje nowy pomysł na organizację obozów młodzieżowych. Wakacje z Pasją to nowy koncept obozów młodzieżowych, który proponuje touroperator. Każdy wyjazd spod znaku Wakacji z Pasją ma być nie tylko okazja do rozwijania swoich zainteresowań, ale także szansa na robienie tego pod okiem ekspertów. Każdy z obozów zaplanowano w taki sposób, by poza... więcej »

Zakończono budowę zakopiańskiego hotelu
Główny wykonawca - firma Eiffage Polska Budownictwo - poinformowała o zakończeniu budowy oraz prac wykończeniowych we wnętrzach hotelu Aquarion przy ul. Jagiellońskiej 29 w Zakopanem. Nowy, czterogwiazdkowy hotel, usytuowany jest w odległości około 500 m od Zakopiańskiego dworca kolejowego, blisko Krupówek. Budynek posiada siedem kondygnacji naziemnych z częścią hotelową,... więcej »

Zagraniczny touroperator podtrzymuje plan wejścia na warszawską giełdę
Novaturas potwierdza zamiar przeprowadzenia oferty publicznej i wprowadzenia akcji na GPW w Warszawie i Nasdaq w Wilnie. Planowana oferta zostanie przeprowadzona w Polsce, na Litwie i w Estonii. Novaturas touroperator w krajach bałtyckich, potwierdza zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na... więcej »

:: WTOREK, 2018-02-13 ::
Yanair otworzy połączenie z Krakowa
Yanair otworzy nowe połączenie z portu lotniczego w Krakowie-Balicach. 22 maja br. ukraiński przewoźnik zainauguruje połączenie z Kraków Airport do Odessy. Loty z Kraków Airport na lotnisko oddalone 7 km od centrum Odessy będą początkowo odbywały się dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz piątki. W okresie od 15 lipca do 16 września dodatkowe loty będą odbywać się w niedziele.... więcej »

Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Olsztyna
Wizz Air ogłosił nową trasę z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Samoloty węgierskiego przewoźnika polecą z Olsztyna do Dortmundu. Nowe połączenie zacznie działać 14 maja. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Jak przekonują przedstawiciele przewoźnika, nowa trasa ma wzmocnić relacje biznesowe między Polską i Niemcami, stymulując jednocześnie... więcej »

Emirates potwierdza duże zamówienie
Emirates zawarły umowę na 20 nowych samolotów A380 z opcją zakupu 16 kolejnych zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego podpisanego w styczniu tego roku. O podpisaniu listu pisaliśmy w aktualności Airbus nie wstrzyma produkcji A380 .Według aktualnych cen katalogowych kwota całego zamówienia na 36 samolotów wyceniana jest na 16 mld dolarów. Dostawy mają rozpocząć się w 2020... więcej »

Europa coraz atrakcyjniejszym celem dla turystów
W Europie przybywa turystów - wynika z raportu przedstawionego przez European Travel Comission W 2017 r. do Europy przybyło 671 mln turystów z całego świata, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z rokiem 2016 (+2%)1. Przez osiem lat z rzędu Europa umacnia swoją pozycję jako wiodący cel podróży na świecie. Według najnowszego raportu "Turystyka europejska 2017-Trendy i... więcej »

Nowa wieża kontroli lotniska w Kraków Airport
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zakończyła proces uruchamiania operacyjnego nowej wieży kontroli lotniska w Kraków Airport - poinformowały władze portu. Budowa nowej wieży trwała 17 miesięcy i została zakończona na początku roku, jednak do tej pory kontrolerzy ruchu lotniczego działali w niej w tzw. "shadow mode", czyli łączyli pracę w nowym obiekcie z rezerwową... więcej »

LOT zwiększy ilość rejsów
Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą częstotliwość rejsów na 25 trasach. Nasz narodowy przewoźnik zaoferuje o 130 rejsów tygodniowo więcej, niż w sezonie letnim 2017 r. W tym roku - w porównaniu z sezonem letnim w 2017 r. - najwięcej rejsów - o siedem - przybędzie na trasach z Warszawy do: Krakowa (wzrost z 49 do 56 tygodniowo, czyli do ośmiu dziennie), Budapesztu (z 26 do 33... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2018-02-12 ::
Wrocław najlepszą europejską destynacją
Ogłoszono wyniki konkursu European Best Destination 2018. Internauci z całego świata mogli głosować na swoich faworytów. W konkursie zwyciężył Wrocław, który zebrał 41 148 głosów internautów. W sumie internauci ze 162 krajów świata oddali 320 793 głosy. W rywalizacji brało udział 20 miast. Za plecami Wrocławia, czołówka przedstawia się następująco. Bilbao - 39 845 głosów... więcej »

Do jutra trwają zapisy do Weekendu za pół ceny
Zostań Partnerem akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"! Na zgłoszenia jest czas do jutra, 13 lutego. Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia rejestracji partnerów branżowych, którzy wezmą udział w IV edycji akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY. Hotelarzy, restauratorów, przedsiębiorców turystycznych, organizacje i inne podmioty związane... więcej »

Turystka nie powiadomiła rezydenta o zastrzeżeniach. Sąd wydał wyrok
Rodzina turystów wybrała się na Teneryfę. Na miejscu okazało się, że pokój, w którym zostali zakwaterowani odbiegał od standardu wskazanego w umowie i sprawa trafiła do sądu. Niektóre z dokonanych przez sąd interpretacji przepisów mogą się nie spodobać w branży. Powódka została zakwaterowana w pokoju w hotelu, który okazał się trzygwiazdkowym, zamiast zgodnie z umową,... więcej »

Wyjazdy do Grecji będą drożały?
Nadal mamy jeszcze względnie wczesny okres sprzedaży, a więc jeszcze nie wszystkie istotne dla cen czynniki oddziałują w pełni na ich poziom - twierdzą analitycy TravelDATA. Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej publikuje Analizę Cen Imprez Turystycznych dotyczącą wyjazdów w sezonie letnim... więcej »

W hotelarstwie coraz trudniej o pracowników
Duża konkurencja ze strony apartamentów i obiektów na krótkoterminowy wynajem oraz rosnące koszty pracy powodują, że hotele muszą szukać sposobów na podniesienie rentowności i przyciągnięcie gości. To jest jednak trudne ze względu na brak dostępnych pracowników. Dlatego branża coraz częściej zmienia politykę kadrową i inwestuje w szkolenia, by utrzymać personel. Odpowiedzią na... więcej »

Katastrofa lotnicza pod Moskwą
W niedzielę, samolot pasażerski rosyjskich linii lotniczych z niewyjaśnionych przyczyn spadł niedaleko miejscowości Argunowo i Stepanowskoje. Na pokładzie znajdowało się 71 osób. Jak poinformował minister transportu Rosji Maksim Sokołow, wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie zginęły (65 pasażerów, 6 członków załogi). Do identyfikacji ofiar będzie konieczne... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2012 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij