Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Nowa kampania Lufthansy
Polskie atrakcje turystyczne w National Geographic
Thomas Cook z nowym konceptem hotelowym
Touroperator ogłosił niewypłacalność
Oświadczenie OSAT-u w sprawie TUI Poland

więcej »


:: PIĄTEK, 2018-09-21 ::
Nowa kampania Lufthansy
Rusza kampania Lufthansy, inspirująca ludzi do wspólnych podróży i wspólnego zwiedzania. Przewoźnik zachęca, by na miejsce spotkania wybrać miasto leżące w połowie drogi łączącej bliskie osoby. Na stronie www.lufthansameethalfway.com/pl można dokładnie wytyczyć środek odległości dzielącej bliskich i znaleźć najbliższe miasto, do którego Lufthansa oferuje połączenia. Częścią... więcej »

Polskie atrakcje turystyczne w National Geographic
Polska Organizacja Turystyczna razem z National Geographic stworzyła serię reportaży filmowych o najpiękniejszych miejscach w Polsce. W ramach filmowego cyklu "Odpoczywaj w Polsce" można zobaczyć 12 reportaży filmowych prezentujących laureatów 15. edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikaty POT 2017. Wszystkie reportaże i zwiastuny filmowe są... więcej »

Orbis przedłuża umowę najmu hotelu
Grupa Orbis i Vastint Litwa UAB zdecydowały się przedłużyć umowę najmu hotelu Novotel Vilnius Centre na kolejne 15 lat. Uzgodniono plan przebudowy i modernizacji w celu pełnego wykorzystania potencjału tego obiektu. Koncepcja zaprezentowana przez ekspertów ds. technicznych i projektowych z AccorHotels dla tej konkretnej i wiodącej nieruchomości hotelowej jest naprawdę... więcej »

Thomas Cook z nowym konceptem hotelowym
Thomas Cook stworzył nowy koncept hotelowy. Jakie są jego założenia? Koncept Cook s Club skierowany jest do nowego pokolenia turystów, przenosi miejski styl życia do wakacyjnych kurortów łącząc nowoczesny design z jedzeniem i drinkami, w tym restauracją w stylu street-food i muzyką serwowaną przez topowych DJ-ów. Pierwszy hotel pod marką Cook's Club, który został otwarty w... więcej »

Touroperator ogłosił niewypłacalność
Niestety, jeden z organizatorów turystyki nie dokończy sezonu turystycznego. Marszałek Województwa Dolnośląskiego informuje, że dnia 20 września 2018 r. Millennium Travel International Sp. z o.o. (ul. Jaworzyńska 14/5, 59-220 Legnica, nr KRS: 0000376467), posiadający wpis do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług... więcej »

:: CZWARTEK, 2018-09-20 ::
Nowa atrakcja turystyczna w Wielkopolsce
Województwo wielkopolskie wzbogaciło się o nową atrakcję turystyczną. Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki utworzone zostało w dawnym budynku remizy strażackiej przy ul. Bramkowej, przystosowanym do celów muzealnych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Swarzędza na 2017 rok. Inwestycja - w dużej mierze sfinansowana z pozyskanych przez Gminę Swarzędz środków z Unii... więcej »

IGHP z nową dyrektor regionalną
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego mianowała nową dyrektor regionalną, która będzie reprezentowała IGHP w regionie śląskim. Została nią Katarzyna Gaweł, która pełni funkcję dyrektor Q Hotel Plus w Katowicach. Katarzyna Gaweł jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu nowoczesnymi obiektami hotelowymi na Śląsku. Z branżą hotelarską jest związana od 2007... więcej »

Nowy aparthotel w Warszawie
J.W. Construction Holding SA otwiera nowy aparthotel - Varsovia Apartamenty Kasprzaka To drugi obiekt, który wchodzi w skład sieci Varsovia Apartamenty. Pierwszy powstał w Al. Jerozolimskich 216 i funkcjonuje od ponad roku. Po bardzo udanym starcie naszego pierwszego obiektu - Varsovia Apartamenty Jerozolimskie - wiedzieliśmy, że idziemy w dobrym kierunku. Przeczucia nas nie... więcej »

AirHelp porównuje ceny parkingów przy lotniskach
Podróżni, którzy na czas wyjazdu zostawiają samochód przy lotnisku mogą zapłacić więcej za parking niż za bilet lotniczy. Firma AirHelp porównała ceny parkingów na 10 lotniskach w kraju i zauważyła znaczące różnice pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Podczas, gdy w Gdańsku podróżni muszą zapłacić 69 zł za tydzień parkowania przy porcie lotniczym, w Warszawie koszt ten... więcej »

Oświadczenie OSAT-u w sprawie TUI Poland
Kilka dni temu Polski Związek Organizatorów Turystyki wydał list, w którym mocno skrytykował działalność TUI Poland. Teraz w tej sprawie wypowiedziało się także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych. O krytyce touroperatora ze strony PZOT pisaliśmy w artykule Niemcy dopłacają do polskich turystów? Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych... więcej »

Korzystny dla Ryanair wyrok sądowy
Ryanair z zadowoleniem przyjął orzeczenie francuskiego Sądu Najwyższego w sprawie dotyczącej zatrudnienia w Marsylii. Wyrok potwierdził stanowisko przewoźnika, że certyfikaty E101 wydane przez Irlandię w odniesieniu do pilotów i personelu pokładowego tymczasowo przebywającego w Marsylii są wiążące dla władz francuskich i francuskich sądów, jak wcześniej orzekł ETS. Francuski... więcej »

TravelCamp po raz 30
Już po raz 30. hotelarze i travel managerowie będą rozmawiać o nowych trendach i narzędziach wspierających marketing i sprzedaż w branży travel. Jubileuszowa edycja turystycznego barcampu odbędzie się 27 września w Sopocie. Tym razem eksperci wiele czasu poświęcą promocji hotelu i firmy turystycznej w mediach społecznościowych. Będzie też mowa o monitoringu internetu,... więcej »

:: ŚRODA, 2018-09-19 ::
Rusza kolejna edycja Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny
Już od dziś turyści mogą rezerwować noclegi, oferty kulturalne czy gastronomiczne w ramach V edycji akcji "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny". Celem akcji jest przedłużenie tradycyjnego sezonu turystycznego. Jesienna odsłona inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej przypada na pierwszy weekend października. Przed nami... więcej »

Jest umowa na dofinansowanie odbudowy linii do Katowice Airport
Podpisana umowa pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a Centrum Unijnych Projektów Transportowych oznacza utworzenie połączenia kolejowego do lotniska Katowice-Pyrzowice. Jak informuje Rynek Lotniczy, partnerzy podpisali umowę na dofinansowanie projektu odbudowy linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie. Projekt "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej... więcej »

Grecja chce uregulować wynajem mieszkań dla turystów
Regulacja, wdrożenie i nadzór nad rynkiem wynajmu krótkoterminowego w Grecji są kluczem do utrzymania równowagi w sektorze turystycznym - podsumował przewodniczący Greckiej Konfederacji Turystyki (SETE) Yiannis Retsos. Jednocześnie Retsos podkreśla potrzebę kontynuowania polityki podatkowej, która jest sprawiedliwa dla wszystkich uczestników rynku. W Grecji, zauważa Retsos,... więcej »

Niemiecki Small Planet złożył wniosek o ogłoszenie niewypłacalności
Niemiecki oddział Small Planet Airlines GmbH złożył wniosek do sądu o ogłoszenie niewypłacalności. Jak to wpłynie na działalność przewoźnika w Polsce? Przewoźnik czarterowy Small Planet działający na niemieckim rynku od 2015 roku, ogłosił wczoraj (19.09), że w planach jest restrukturyzacja, wobec czego linie złożyły wniosek o ogłoszenie niewypłacalności. Sąd Rejonowy... więcej »

Wizz Air zamyka bazę na polskim lotnisku
W odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby pasażerów, węgierski przewoźnik zapowiedział zmiany. Po 10 latach linia lotnicza Wizz Air likwiduje bazę lotniczą w Poznaniu. Wizz Air podjął decyzję o dostosowaniu siatki połączeń z Poznania, zamknięciu bazy i wykorzystaniu możliwości rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie od marca 2019 roku liczby miejsc na innych polskich trasach... więcej »

:: WTOREK, 2018-09-18 ::
Dobra sprzedaż w końcówce sezonu
Sprzedaż końcówki sezonu letniego ma się bardzo dobrze - wynika z raportu przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. Liczba rezerwacji w 37 tygodniu roku wzrosła o 54 proc., w porównaniu z analogicznym okresem roku wcześniejszego. Wzrosty zanotowano zarówno w przypadku imprez lotniczych, jak i... więcej »

UNWTO radzi jak zarządzać liczbą turystów w miastach
Nowy raport Światowej Organizacji Turystyki ma na celu pomoc w zarządzaniu rosnącymi przepływami w turystyce miejskiej i ich wpływem na miasta i mieszkańców. Raport "Nadmierna turystyka? Zrozumienie i zarządzanie rozwojem turystyki miejskiej", został opublikowany podczas 7. Światowego Szczytu Turystyki Miejskiej UNWTO w Seulu w Republice Korei (16-19 września 2018... więcej »

Macedonia oferuje wsparcie dla touroperatorów. Jak z niego skorzystać?
Władze Macedonii starają się przyciągnąć jak największą liczbę turystów. W tym celu powstał program subsydiowania organizatorów turystyki, organizujących wyjazdy do tego bałkańskiego kraju. Jak z niego skorzystać? Touroperatorzy z Polski mogą liczyć na wsparcie w wysokości równowartości 35 euro, wypłacanej w macedońskich dinarach, za turystę po spełnieniu określonych warunków.... więcej »

Pasażerowie pociągów otrzymają zwrot ceny biletu za opóźnienie?
Przewoźnicy kolejowi będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Europosłowie chcą, aby pasażerowie kolei otrzymywali pełny zwrot ceny biletu w przypadku opóźnienia większego niż dwie godziny. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", europosłowie chcą zaostrzenia przepisów regulujących odszkodowania za opóźnienia pociągów, oraz zwiększenia odpowiedzialności przewoźników, gdy... więcej »

Wrześniowe last minute wpłyną na podejście do zakupów w nowym sezonie
Warto kolejny raz spojrzeć na rozmiary spadków cen wycieczek z wyjazdami w pierwszym tygodniu października wobec cen wycieczek z pierwszego tygodnia sierpnia - wskazują analitycy Instytutu TravelDATA. Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej publikuje Analizę Cen Imprez Turystycznych dotyczącą... więcej »

Coral Travel Poland z nową umową czarteru
Touroperator współpracował z partnerem w przeszłości ale nigdy wcześniej na tak dużą skalę. Coral Travel Poland zawarł umowę charteru na sezon Zima 2018, Lato 2019 oraz Zima 2019/2020 z polską linią czarterową Enter Air. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi ponad 27,3 mln USD (ok. 100,6 mln zł). Coral Travel Poland to duży touroperator, który jest częścią... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2018-09-17 ::
Włochy walczą z podróbkami prosecco
Włoskie ministerstwo rolnictwa walczy ze sprzedażą rzekomo włoskich artykułów. Jak podała agencja ANSA, granice Włoch zostały zamknięte dla prosecco sprzedawanego przez dziedziczkę hotelowego imperium - Paris Hilton. Jak poinformował włoski minister rolnictwa Gian Marco Centinaio, podczas inauguracji posiedzenia konsorcjum winiarskiego w obszarze Valpollicella, udało się... więcej »

Katowice podbiły serca zagranicznych podróżnych?
Na bazie wyszukiwań użytkowników eksperci serwisu KAYAK.pl sprawdzili, podróżni z których krajów wybrali Polskę na miejsce swojego letniego wyjazdu oraz które miasta były odwiedzane najchętniej. Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, podróżni z których krajów najchętniej odwiedzali Polskę podczas minionych wakacji, gdzie najchętniej spędzali swój urlop oraz ile średnio zapłacili za... więcej »

PKP Intercity i POT zapraszają na spacery z przewodnikami
PKP Intercity i Polska Organizacja Turystyczna organizują spacery z przewodnikami po polskich miastach, zachęcając w ten sposób Polaków do poznawania historii naszego kraju. Jest to kolejna już inicjatywa przewoźnika, odbywająca się pod hasłem "Stacja Wolność", w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W dwa kolejne weekendy września PKP... więcej »

Kraków Airport otwiera nowe połączenie
Już niedługo, krakowskie lotnisko będzie miało bezpośrednie połączenie z jednym z włoskich miast. Kierunek jest dziesiątą włoską destynacją w siatce połączeń Kraków Airport. Już 16 grudnia, Blue Air otworzy połączenie pomiędzy Krakowem a Turynem. Przewoźnik jest rumuńską tanią linią lotniczą. Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Lot trwa... więcej »

:: PIĄTEK, 2018-09-14 ::
Ryanair w opałach. Potwierdzono datę kolejnego strajku
Oficjalnie potwierdzono datę "największego strajku w historii" irlandzkiego przewoźnika. Protesty obejmą kilka krajów a związki zawodowe powtarzają, że jeśli postulaty nie będą spełnione, akcja będzie powtarzana co miesiąc. Strajk ma się odbyć 28 września i ma dotknąć Belgię, Holandię, Hiszpanię, Portugalię i Włochy. Niewykluczone, że dołączą do nich inne kraje, w... więcej »

Rowerowy tydzień w PKP Intercity
PKP Intercity przygotowało ofertę "Rower za złotówkę z PKP Intercity". Od 16 do 22 września 2018 r. będą mogli oni przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę. Jest to inicjatywa przewoźnika w ramach udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), w którym PKP Intercity uczestniczy już po raz kolejny. Przewóz roweru może rozpocząć się najwcześniej 16... więcej »

Lepsza punktualność PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT pochwaliły się wskaźnikiem punktualności. W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik punktualności w PLL LOT osiągnął ok. 72 proc., a wskaźnik regularności wyniósł 99,3 proc. Jak podał przewoźnik, w porównaniu z czerwcem br. wskaźnik punktualności wzrósł o ponad 10 punktów proc. W sierpniu znacząco poprawiliśmy wskaźniki punktualności i regularności,... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2010 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij