Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Potrzeby niepełnosprawnych podróżujących niedostatecznie uwzględniane?
Otwarcie historycznego hotelu w Warszawie
Dotkliwa kara za fałszywe reklamacje
Wielkimi krokami zbliża się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej
W piątek rozpoczęcie World Travel Show

więcej »


:: PONIEDZIAŁEK, 2017-10-23 ::
Ruch lotniczy w portach regionalnych
Jakie był ruch lotniczy w polskich portach regionalnych? Jakie są prognozy dla lotnisk regionalnych? Związek Regionalnych Portów Lotniczych podsumował ruch pasażerski w portach regionalnych za okres od początku stycznia do końca września bieżącego roku. Czternaście polskich portów regionalnych obsłużyło w ciągu trzech kwartałów 2017 r. prawie 19 mln pasażerów, to o 2,4 mln... więcej »

POT: Zostań Rekomendowanym Organizatorem 2018-2020
Polska Organizacja Turystyczna startuje z programem rekomendacji biur podróży wyspecjalizowanych w organizacji kongresów oraz podróży motywacyjnych. Rekomendacja jest przyznawana przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat mogą uzyskać podmioty w głównej mierze specjalizujące się w planowaniu i organizacji wydarzeń, mające doświadczenia organizacyjne w tego... więcej »

Polska Izba Turystyki organizuje Kongres w Egipcie
Jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków i popularny kurort nad Morzem Czerwonym, Port Ghalib, gościć będzie przedstawicieli branży turystycznej, zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki. Kongres Polskiej Izby Turystyki w Egipcie odbywał się będzie w Marsa Alam w dniach 25 listopada - 2 grudnia 2017 roku. Tegoroczny kongres PIT odbywać się będzie pod hasłem... więcej »

Otwarte trasy w Lufthansie
Czasami dokładnie wiemy co jest celem naszej następnej wyprawy, ale dla wielu globtroterów sam cel podróży jest rzeczą drugorzędną. Specjalnie dla nich, Lufthansa właśnie przygotowała testową ofertę "AnyWay Travel Pass" obejmującą kierunki międzykontynentalne. Jedyne co musi zrobić pasażer, to wybrać miejsce startu i końca jego podróży, a także zakres dat rejsów na... więcej »

Niemieccy przedsiębiorcy szukają kontrahentów z Polski
Niemiecka Centrala Turystyki, we współpracy ze swoimi partnerami, zaprasza organizatorów wyjazdów do Niemiec, do udziału w workshopie, który odbędzie się 14 listopada 2017 roku w Warszawie. Na spotkaniu będą obecni przedstawiciele takich miast, regionów, hoteli, lotnisk czy atrakcji turystycznych jak: Allgäu, Baden-Baden, Bawaria, Choice Hotels Europe, Norymberga, Deutsche... więcej »

Start nowego sezonu turystycznego gorszy niż przed rokiem?
Mniej efektowny start sprzedaży i niskie ceny mogą niepokoić niektórych przedstawicieli branży, ale na razie jest jeszcze stanowczo za wcześnie na wyciąganie z kilku pierwszych tygodni intensywniejszej sprzedaży zimy 2017/18 oraz bardzo wczesnej sprzedaży lata 2018 reprezentatywnych wniosków. Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-10-20 ::
Znamy zwycięzców I edycji konkursu kulinarnego Spotkanie z SelfCookingCenter
Wczorajszy dzień w Zamku Topacz w miejscowości Kobierzyce na Dolnośląsku upłynął pod znakiem I edycji konkursu Spotkanie z SelfCookingCenter firmy RATIONAL, dedykowanego młodym kucharzom. Zwycięzcami kulinarnej rywalizacji okazali się Dawid Konieczny oraz Dominik Łukasik z Heron Live Hotel z Gródka nad Dunajcem. Podniebienia Jury zdobyli przepisem na gęś z topinamburem i szarą... więcej »

Sztuczna inteligencja w turystyce
Sabre Corporation, firma zajmująca się technologiami IT dla turystyki, stworzyła inteligentnego chatbota, przeznaczonego dla hoteli i biur podróży. Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję znajdują zastosowania w kolejnych obszarach naszego życia. Tym razem usprawnią proces obsługi turystów, przede wszystkim dzięki możliwości jednoczesnego i natychmiastowego udzielania... więcej »

Prezydent Turcji chce zwiększyć liczbę lotów do Polski
Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Turcji, Recep Tayyip Erdogan wyraził chęć zwiększenia liczby połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Turcją. Podczas oficjalnej wizyty w Polsce, prezydent Turcji zaznaczył, że Turcja jest lubianym i chwalonym przez polskich turystów krajem. W pierwszych ośmiu miesiącach br. Turcję odwiedziło 205 tys. polskich turystów. W... więcej »

Sfinks w końcu przejmie Piwiarnie Warki?
UOKiK stwierdził, że w przypadku tej transakcji jego zgoda na koncentrację nie jest potrzebna. Sfinks Polska będzie mógł przejąć sieć Piwiarnia Warki od Grupy Żywiec. Zgoda UOKiK na przejęcie praw do sieci Piwiarnia Warki była jednym z warunków zawieszających, zawartym w umowie Sfinksa z Grupą Żywiec. Urząd wydał postanowienie o zwróceniu spółce jej zgłoszenia na temat zamiaru... więcej »

Bezpieczniejsze lądowanie na rzeszowskim lotnisku
Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce zyskało system ILS drugiej kategorii. To bardzo dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z lotniska jak i dla linii lotniczych. Dzięki wprowadzeniu systemu ILS drugiej kategorii, samoloty będą mogły lądować przy znacznie słabszych warunkach pogodowych. Jak dotąd lotnisko działało na systemie pierwszej kategorii. Wiązało się z faktem, iż... więcej »

Florencja: w bazylice zginął turysta
52-letni turysta zginął w bazylice Świętego Krzyża we Florencji. W świątyni doszło do tragedii. Prokuratura wszczęła śledztwo. Do tragedii doszło w czwartek we Florencji w bazylice Świętego Krzyża. Na hiszpańskiego turystę spadł duży fragment kamienia z sufitu, z wysokości ok. 20m. Mężczyzna został trafiony w głowę, zginął na oczach żony i wielu zwiedzających. Na miejsce... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-10-19 ::
Sieć luksusowych hoteli z nowym właścicielem
Groupe du Louvre, macierzysta spółka Louvre Hotels Group, poinformowała o podpisaniu umowy w sprawie przejęcia większościowego pakietu udziałów w sieci hoteli Hôtels & Préférence. To przejęcie znacząco poszerza portofilo marek Louvre Hotels Group i włącza do niego sieć 140 hoteli, głównie 4- i 5-gwiazdkowych, znajdujących się we Francji i innych krajach. Jak podają władze LHG... więcej »

Ryanair, Google oraz eDreams informują o osiągnięciu porozumienia
Sprawa ciągnęła się od 2015 kiedy to Ryanair pozwał Google i eDreams o naruszenie prawa do znaków towarowych. Teraz w końcu firmy osiągnęły porozumienie. Ryanair, Google oraz eDreams, dziś, 19 października poinformowały o osiągnięciu porozumienia i zakończeniu sporu sądowego trwającego między trzema stronami od 2015 roku. Spór dotyczył reklamy online eDreams zamieszczonej na... więcej »

I półrocze 2017 r. okresem dynamicznego rozwoju marki Focus Hotels?
Jakie przychody zanotowała polska sieć Focus Hotels w pierwszym półroczu 2017? Czy sytuacja biznesowa obiektów Focus Hotels w 2016 roku była wzrostowa? Polska sieć Focus Hotels należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. w pierwszym półroczu 2017 roku zanotowała wzrost przychodów o 32% w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. Jest to wynik skutecznie realizowanej strategii... więcej »

Otwarcie historycznego hotelu w Warszawie
W Warszawie zostanie oddany do dyspozycji gości długo wyczekiwany hotel. We wnętrzu hotelu czeka na gości ciekawa atrakcja. Hotel Raffles Europejski w Warszawie swoich pierwszych gości przyjmie w pierwszym kwartale 2018 roku. W hotelu mieści się 106 pokoi i apartamentów. W obiekcie znajduje się również SPA, centrum konferencyjne, restauracja, cukiernia, Long Bar oraz palarnia... więcej »

Potrzeby niepełnosprawnych podróżujących niedostatecznie uwzględniane?
Ponad dwa miliardy ludzi na świecie potrzebuje ułatwień w dostępie do usług związanych z podróżą z powodu niepełnosprawności lub wieku. Mimo to, jak wykazały wyniki badań opublikowane przez firmę Amadeus, większość potrzeb takich osób nie jest należycie uwzględniana przez branżę turystyczną i sektor publiczny. Miliony podróżujących wciąż nie mogą liczyć na niezbędne... więcej »

IGHP: Warmia i Mazury z nowym dyrektorem regionalnym
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego na terenie Warmii i Mazur ma nowego dyrektora regionalnego. Mariusz Pawliczak, dyrektor generalny Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim od 29 września 2017 roku pełni funkcję dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na terenie Warmii i Mazur. Mariusz Pawliczak od 2014 roku jest dyrektorem generalnym Hotelu Krasicki... więcej »

O czym dyskutowano w trakcie obrad ECTAA w Łodzi?
Problemy prawne mające wpływ na branżę turystyczną w 2018 roku były przedmiotem odbywających się w Łodzi obrad członków zarządu europejskiej organizacji zrzeszającej biura podróży. Wizyta odbywa się z inicjatywy Polskiej Izby Turystyki, na zaproszenie Urzędu Miasta Łodzi. Przyszły rok przyniesie dla biznesu turystycznego kolejne wyzwania, których ogromna część ma swoje źródło... więcej »

Zagraniczna firma wykupuje 100% udziałów polskiego biura podróży
Zagraniczne biuro podróży przejmuje w całości udziały w jednej z firm działających w branży turystycznej. Nasze dotychczasowe partnerstwo z Air Club Centrum Podróży opierało się na wzajemnym zaufaniu i trosce o jakość świadczonych usług dla klientów. Przez ostatnie 12 lat dokładnie poznaliśmy nasze kultury i cele rozwojowe - powiedział Stewart Harvey, Prezes BCD Travel na... więcej »

:: ŚRODA, 2017-10-18 ::
Thomas Cook wznawia loty w rejon Morza Czerwonego
Egipt w tym roku jest bardzo popularnym kierunkiem wśród Brytyjczyków. Zainteresowanie krajem wzrośnie jeszcze bardziej. Thomas Cook Airlines ogłosiły, że po dziewięcioletnim okresie zawieszenia lotów do miasta od 2008 roku, wznowią loty do portu lotniczego Marsa Alam. Od 21 października w sezonie zimowym linie lotnicze będą obsługiwać dwa loty tygodniowo, z Birmingham w... więcej »

PIT będzie rozmawiała w sprawie wycieczek szkolnych
Polska Izba Turystyki zajmie się problemem niekorzystnych interpretacji Ustawy o finansach publicznych - informuje PIT. Komisja PIT ds. Turystyki Młodzieżowej obradowała w Warszawie 17 października 2017. Wśród zaproszonych gości znalazła się Izabela Stelmańska, zastępcza dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w UM Woj. Mazowieckiego. Dużą część obrad poświęcono... więcej »

Nowy dyrektor operacyjny w Ryanair
Nowy Chief Operations Officer w Ryanair. Peter Bellew, aktualnie dyrektor zarządzający (CEO) w Malaysia Airlines, powróci do irlandzkiego przewoźnika i będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze linii Ryanair, operacje naziemne, inżynierów oraz przede wszystkim pilotów, ich szkolenie, a także rozwój zawodowy. Jak przekonuje Ryanair w komunikacie prasowym, jego głównym zadaniem... więcej »

Wielkimi krokami zbliża się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej
W dniach 8-12 listopada 2017 roku w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Do 22 września swój udział potwierdziło ok. 200 touroperatorów z całego świata. Trwają intensywne przygotowania do 1 Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II". O wydarzeniu pisaliśmy... więcej »

Dotkliwa kara za fałszywe reklamacje
Próby wyłudzeń odszkodowań za rzekome zatrucia, przez brytyjskich turystów to plaga dla tamtejszej branży turystycznej. Para turystów Thomasa Cooka stanęła przed sądem. Jak donosi The Guardian, para turystów z Liverpoolu została skazana na więzienie za próbę wyłudzenia. Turyści twierdzili, że dwukrotnie zachorowali w trakcie wyjazdu na Majorkę. Touroperator oskarżył turystów o... więcej »

Złota jesień w biurach podróży
Do końca roku turystycznego pozostało niecałe dwa tygodnie i zostało już tylko "kilka" tysięcy miejsc czarterowych do sprzedania. Końcówka sezonu letniego może pochwalić się 68% wzrostem klientów w biurach podróży. W 41 tygodniu, który obejmuje okres od 9 do 15 października 2017 liczba dokonanych rezerwacji wzrosła o 66% w porównaniu do tego samego czasu rok temu.... więcej »

:: WTOREK, 2017-10-17 ::
Otwarcie portu lotniczego na Wyspie św. Heleny
Najbardziej odosobniona wyspa na świecie, Wyspa Św. Heleny może się kojarzyć z postacią Napoleona Bonaparte, który przebywał tam w ostatnich latach swojego życia. Teraz już jest dostępna dla turystów. Dotarcie na wyspę było dotychczas bardzo ograniczone ze względu na odizolowanie od reszty świata. Położona jest na Oceanie Atlantyckim, ok. 1,9 tys. km od wybrzeży Afryki i 1,8... więcej »

Jakie są koszty i wymagania Polish Prestige Hotels dla obiektów?
Polskie hotele mają potencjał, by konkurować z zagranicznymi sieciami na płaszczyźnie innowacji, jednakże Polish Prestige Hotels postawiło na coś innego. To co wyróżnia rodzime obiekty na europejskiej mapie hotelarstwa, to na działalność korespondującą z polskim i regionalnym dziedzictwem kulturowym. By zachować elitarność Grupy, nie wystarczy jako barierę wejścia zastosować... więcej »

Lufthansa chce przejąć włoskiego przewoźnika
Niedawno pisaliśmy o przejęciu Air Berlin przez Lufthansa. Teraz niemieckie linie lotnicze złożyły ofertę przejęcia włoskiego przewoźnika Alitalii. W dniu dzisiejszym upływa termin składania dokumentacji zainteresowanych linią Alitalia. Dzisiaj, Lufthansa Group złożyła list, w którym wyraziła zainteresowanie utworzeniem "NewAlitalia". Przewoźnik nie składał oferty na... więcej »

Rajska wyspa ponownie dostępna dla turystów?
Huragan Irma wyrządził wiele szkód w rejonie Morza Karaibskiego. Rada Turystyczna Anguilli ogłosiła dzisiaj, że wyspa znana z białych piaszczystych plaż i ciepłej gościnności, jest gotowa przyjąć podróżnych. Jak podaje portal Breaking Travel News, po huraganie Irma, który poważnie zaszkodził całej wyspie zaledwie miesiąc temu, władze wyspy uczyniły co w jej mocy, by naprawić... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2016 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij