Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Rośnie udział imprez lotniczych w sprzedaży wyjazdów
Władze Wilna wprowadzają opłatę turystyczną
Półtora miliona pasażerów w maju na Lotnisku Chopina
POT ogłasza nowy konkurs
LOT uruchamia setne połączenie z Lotniska Chopina

więcej »


:: WTOREK, 2018-06-19 ::
Rośnie udział imprez lotniczych w sprzedaży wyjazdów
Wzrasta udział imprez lotniczych w całkowitej sprzedaży wyjazdów turystycznych - wynika z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, przygotowanego na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. Najnowszy raport dotyczy 24 tygodnia roku (11-17 czerwca 2018 r.) Sprzedaż wyjazdów lotniczych to prawie 93 proc. całkowitej sprzedaży w Merlinie X. Wzrosła sprzedaż... więcej »

Lufthansa przejmie Norwegian Air Shuttle?
Niemiecki przewoźnik pozostaje w kontakcie z Norwegian w sprawie przejęcia linii lotniczych. Osiągnięcie porozumienia będzie zależało od oferowanej ceny i strategicznej wartości. Jak podaje Reuters notowania akcji Norwegian wzrosły o 12% zaraz po komentarzu szefa Lufthansy Carsten Spohr o ewentualnym przejęciu przewoźnika. W Europie każdy rozmawia z każdym. Zbliża się nowa... więcej »

Przekazanie systemu opłat drogowych do GITD to duże ryzyko?
Przekazanie obsługi elektronicznego systemu poboru opłat drogowych do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego to duże ryzyko, które może mieć poważne skutki - ocenia poseł PO Stanisław Żmijan. Zdaniem wiceszefa sejmowej Komisji Infrastruktury GITD nie ma doświadczenia, wiedzy ani narzędzi, które umożliwiłyby sprawne zarządzanie systemem e-myto. Dlatego część zadań i tak... więcej »

Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają współpracę z EL AL
Podpisane memorandum pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT a izraelskim przewoźnikiem lotniczym EL AL finalnie ma doprowadzić do zawarcia umowy code-share. Do podpisania umowy rozszerzającej współpracę doszło podczas trwającego Polsko-Izraelskiego Forum Gospodarczego w Tel Awiwie. Celem jest szukanie efektów synergii między przewoźnikami lotniczymi, wzmocnienie relacji i... więcej »

Airbnb w Japonii pod znakiem zapytania
Rygorystyczna polityka japońska w ogromnym stopniu dotknęła Airbnb. Platforma została zmuszona do usunięcia 80% pozycji w ciągu ostatnich kilku miesięcy - z 62 000 do 13 800. W zeszłym roku weszło w życie nowe japońskie prawo, które wymagało od gospodarzy Airbnb rejestrowania swoich nieruchomości i otrzymania specjalnej licencji. W pisemnym oświadczeniu platforma potwierdziła,... więcej »

Władze Wilna wprowadzają opłatę turystyczną
Od 1 lipca 2018 roku w Wilnie będzie pobierana opłata turystyczna. Jej wysokość została ustalona na 1 euro od osoby za noc. Wpływy z nowej opłaty mają zostać przeznaczone na poprawę infrastruktury turystycznej Wilna, a także sfinansowanie działań marketingowych, które mają przyciągnąć więcej turystów do miasta. Wedle szacunków władz miejskich, w 2019 r. wpływy z opłaty powinny... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2018-06-18 ::
Fabryka Pizzy trafia do Kołobrzegu
W Kołobrzegu ruszył lokal Fabryki Pizzy należący do Sfinks Polska. Nowo powstała restauracja serwująca dania kuchni włoskiej znajduje się na ostatnim piętrze galerii Hosso przy Placu Ratuszowym 3. Jest to pierwszy lokal działający pod szyldem Fabryki Pizzy w tym mieście. Restauracja jest prowadzona w modelu operatorskim. Nowa Fabryka Pizzy w Kołobrzegu dysponuje łącznie blisko... więcej »

Największe miasta zdominowały miejską turystykę weekendową
Pozycja miasta w rankingu atrakcyjności w wielu przypadkach odbiega od wysokości kwoty, wydanej na promocję - wynika z raportu ARC Rynek i Opinia. Główne wnioski z badania, w którym uwzględniono miasta z liczba ludności powyżej 200 tysięcy mieszkańców: Mimo istotnych nakładów finansowych samorządów na promocję, w Polsce liczą się turystycznie tylko największe miasta Żadne... więcej »

Wykorzystano całą przepustowość Lotniska Chopina
Lotnisko zostało źle zbudowane i w konsekwencji teraz nie jest w stanie przejąć funkcji międzynarodowego hubu - wypowiedział się w sobotę szef PLL LOT Rafał Milczarski. Na antenie radia Zet zapytano Milczarskiego dlaczego Lotnisko Chopina powinno zostać zamknięte. Jego zdanie jest jedno znaczne. Przede wszystkim trzeba zapytać, dlaczego Lotnisko Chopina jest takie, jakie jest,... więcej »

Jak powinny być opodatkowane dodatkowe usługi w hotelu?
Jak powinny być opodatkowane dodatkowe usługi świadczone przez hotel lub kwaterodawcę? Z tym problemem zmagał się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. Spółka zajmująca się wynajmem domków i apartamentów oferowała także dodatkowe usługi, takie jak np. sprzątanie domków/apartamentów, możliwość korzystania z kompletu ręczników, łóżeczka dziecięcego, pralni czy możliwość... więcej »

Są wyniki referendum w sprawie CPK
Mieszkańcy gminy Baranów wypowiedzieli się w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wyniki są miażdżące. Przeciwko lokalizacji Centralnego Portu Lotniczego w gminie Baranów zagłosowało 84 proc. głosujących. Na pytanie "czy akceptujesz warunki odszkodowań zawarte w ustawie" ponad 94 proc. głosujących odpowiedziało "Nie". Frekwencja wyniosła 47... więcej »

Wybory w Turcji: robi się coraz ciekawiej
Zarówno polskie, jak też światowe media przejawiają małe zainteresowanie de facto bardzo istotnymi, czyli jednoczesnymi prezydenckimi i parlamentarnymi wyborami w Turcji, które mogą zdeterminować wieloletnią przyszłość tego ważnego gospodarczo i politycznie kraju- twierdzą eksperci TravelDATA. Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z... więcej »

Wypadek autobusu w Konstantynowie
W Konstantynowie w woj. kujawsko-pomorskim doszło do wypadku z udziałem autobusu. Niestety są ofiary śmiertelne. Pojazdem podróżowało 50 osób. Zdarzenie miało miejsce na trasie krajowej 91 w miejscowości Konstantynowo w województwie kujawsko-pomorskim. Na łuku drogi z nieustalonych dotąd przyczyn autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu. To odcinek... więcej »

:: PIĄTEK, 2018-06-15 ::
Półtora miliona pasażerów w maju na Lotnisku Chopina
Nigdy wcześniej w maju z Lotniska Chopina nie korzystała tak duża liczba podróżnych - czytamy w komunikacie lotniska. Lotnisko Chopina w maju 2018 r. obsłużyło 1,5 mln pasażerów. Rok wcześniej z usług stołecznego portu skorzystało 1,3 mln osób. To wzrost o 15,1 proc. Na ostatnie bardzo dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu... więcej »

Kontrowersyjna akcja na dworcach kolejowych
Pasażerowie kolei z mieszanymi uczuciami przyjęli odczytany na 13 dworcach, komunikat, przypominający o 78 rocznicy pierwszego transportu do KL Auschwitz. Opinie, czy dworce kolejowe to dobre miejsce do uczczenia takiej rocznicy są podzielone. Komunikat został wygłoszony przez syntezator mowy, co spotkało się z krytyką ze strony internautów, pojawiały się opinie, iż użycie... więcej »

Bilety POLREGIO dostępne poprzez platformę KOLEO
15 czerwca w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorstwa i Technologii, z udziałem minister Jadwigi Emilewicz, nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy spółkami Przewozy Regionalne i Astarium, właścicielem technologii KOLEO. Od lipca br. pasażerowie będą mogli ponownie kupić bilety na pociągi POLREGIO poprzez platformę i aplikacje mobilne KOLEO. Każda forma współpracy małych firm z... więcej »

Nowa Zelandia wprowadzi podatek turystyczny
Turyści przyjeżdżający do Nowej Zelandii będą musieli zapłacić podatek. Podatek turystyczny w Nowej Zelandii ma wejść w życie w drugiej połowie 2019 r. Zagraniczni goście wyjeżdżający do Nowej Zelandii będą płacić od 25 do 35 dolarów nowozelandzkich. Z podatku będą zwolnieni obywatele Australii i stali rezydenci, osoby z krajów Forum Wysp Pacyfiku oraz dzieci poniżej drugiego... więcej »

Ryanair zwraca się do KE o przyjrzenie się pracy kontrolerów ruchu lotniczego
Przewoźnik apeluje o natychmiastowe działania na rzecz zapewniania właściwej kontroli ruchu lotniczego ATC. Braki kadrowe oraz strajki kontrolerów ruchu lotniczego powodują odwołane loty i zakłócenia podróży milionów pasażerów. Ryanair zaapelował do Komisji Europejskiej oraz rządów państw europejskich o natychmiastowe działania mające na celu powstrzymanie niepokojącego... więcej »

:: CZWARTEK, 2018-06-14 ::
POT ogłasza nowy konkurs
Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs "Co to za miejsce?", który cyklicznie przez całe wakacje będzie prowadzony na jej turystycznym profilu na Facebooku. Już 15 czerwca na turystycznym profilu Polska.travel zainaugurowany zostanie cykliczny konkurs "Co to za miejsce?". Polska Organizacja Turystyczna co tydzień będzie przygotowywać specjalny quiz,... więcej »

Wizz Air otwiera nową bazę
Wizz Air otwiera swoją nową bazę. Nowa baza węgierskiego przewoźnika zostanie zlokalizowana na lotnisku w Wiedniu. Wizz Air umieści tam jeden samolot typu Airbus A320. Przewoźnik uruchamia także pięć nowych połączeń z Wiednia do: Walencji, Rzymu Fiumicino, Valetty, Bari i Tel Awiwu. Z dumą świętujemy otwarcie nowej bazy WIZZ w Austrii na lotnisku w Wiedniu. Pierwsze loty Wizz... więcej »

Hotele sieci Best Western wyróżnione TripAdvisor Certificate of Excellence
Sieć Best Western Hotels & Resorts ogłosiła imponującą liczbę 1974 obiektów (w tym 5 z Polski) zrzeszonych w sieci, które otrzymały tegoroczne wyróżnienie TripAdvisor Certificate of Excellence, osiągając tym samym wysoki poziom satysfakcji gości kolejny rok z rzędu. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest markom, które w minionym roku osiągnęły najlepsze opinie wśród... więcej »

LOT uruchamia setne połączenie z Lotniska Chopina
PLL LOT uruchomi bezpośrednie loty 7 stycznia 2019 roku. Będzie to setne połączenie w siatce polskiego przewoźnika. Polskie Linie Lotniczy zaczną latać trasie Warszawa-London City. Połączenia będą realizowane dwa razy dziennie, samolotami typu Embraer 190. Samoloty LOT-u codziennie (oprócz niedziel) będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 7.15, by lądować na London-City... więcej »

Sun&Snow otwiera pierwsze zagraniczne biuro
Działające na polskim rynku wynajmu oraz sprzedaży apartamentów Sun&Snow, otwiera pierwsze biuro poza Polską. Oddział ma ruszyć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego. Sun & Snow otworzy oddział w niemieckiej miejscowości Bansin na wyspie Uznam, ok. 7,5 km na północny zachód od Świnoujścia. Spółka planuje ekspansję na kolejne zagraniczne rynki. Prezes Sun & Snow Marcin... więcej »

Będzie nowy system opłat drogowych
Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie nowego systemu opłat drogowych dla pojazdów o masie pow. 3,5 tony - poinformował minister Andrzej Adamczyk. Wprowadzenie nowego systemu ma nastąpić po przejęciu dotychczasowego systemu przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Resort chce, aby do przejęcia doszło w sposób jak najbardziej płynny. Zdaniem ministra, nowy... więcej »

Tunezyjski Nabeul wzbudza coraz większe zainteresowanie turystów
Według danych regionalnego komisarza ds. turystyki, wskaźniki turystyczne w gubernatorstwie Nabeul odnotowały w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku wyraźną poprawę. Od początku roku do maja, do regionu Nabeul przyjechało 257 tys. turystów, co oznacza wzrost o 24,8% w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku oraz 49% w porównaniu do 2016 roku. Jak podaje Tunis Daily... więcej »

:: ŚRODA, 2018-06-13 ::
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność
Zła wiadomość na początek sezonu letniego. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował o wpłynięciu oświadczenia o niewypłacalności od jednego z touroperatorów. Do urzędu wpłynęło oświadczenie Spółki MARTIN Przedsiębiorstwo Turystyczne Beata Tyczyńska Paweł Tyczyński sp. j. z siedzibą w Pile, iż z powodu niewypłacalności Spółka nie jest w stanie wywiązać się z... więcej »

Noclegi w hotelach drożeją
Średnie ceny noclegów idą w górę - wynika z danych serwisu Hotele.pl. Jakiego rodzaju obiekty najbardziej zmieniały ceny? Średnia cena pokojonocy w kwietniu wyniosła 256,90 zł, i była o 5,94% wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym. Największe wzrosty odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 1* oraz obiektów nieskategoryzowanych. Średnia cena pokojonocy w tych... więcej »

Wakacyjne nastroje klientów biur podróży
Wakacje coraz bliżej więc tradycyjnie rośnie liczba klientów w biurach podróży, przy utrzymującym się trendzie wzrostu sprzedaży z ostatnich miesięcy - wynika z raportu PZOT. Polski Związek Organizatorów Turystyki opublikował raport sprzedaży w biurach podróży w 23 tygodniu (04-10.06 br.). Analiza powstała w oparciu o dane z systemu rezerwacyjnego MerlinX. Po słabszym tygodniu... więcej »

Przewoźnicy lotniczy naruszają ciszę nocną na lotnisku Chopina
Przewoźnicy lotniczy mimo nowych przepisów obowiązujących na Lotnisku Chopina, naruszali tzw. ciszę nocną. Paradoksem jest fakt, iż nie ma sankcji finansowych wobec tych, którzy łamią zasady core night. 284 razy została naruszona przez przewoźników lotniczych tzw. cisza nocna na warszawskim Lotnisku Chopina w okresie od marca do maja br. - poinformował we wtorek dyrektor tego... więcej »

Browary skarżą się na niestabilne prawo
Sektor piwowarski jest istotnym ogniwem polskiej gospodarki. W kraju działa ponad 200 browarów, które reprezentują światowy poziom technologiczny. 90 proc. wykorzystywanych surowców pochodzi od lokalnych dostawców. Polskie piwo jest znane i cenione w kraju i na świecie - w 2017 roku rodzimi producenci wyeksportowali złoty trunek do 88 krajów. W trakcie II Kongresu Pracowników... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2013 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij