Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Sindbad zamawia nowe autokary i podpisuje umowy z nowymi partnerami
Nowe połączenie Air France
Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów
Turyści chcieli odszkodowania za opóźniony lot od touroperatora - wyrok sądu
Kto został Miastem Roku 2017?

więcej »


:: PIĄTEK, 2017-12-15 ::
Znamy zwycięzców Profit Hotel Awards 2017
Podczas XII Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel 2017 wręczono nagrody 14 zwycięzcom w 12 kategoriach. Które obiekty mogą pochwalić się takim wyróżnieniem? 12 grudnia br. na uroczystej gali kończącej XII Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotels 2017, które odbyło się w Sheraton Warsaw Hotel, przyznano nagrody w konkursie Profit Hotel Awards 2017. To już szósta edycja tego... więcej »

Enter Air podpisuje nową umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings podpisały umowę o współpracy na sezon Lato 2018 - Zima 2018/2019. Spółka będzie świadczyć dla touroperatora usługę lotniczego przewozu osób i bagażu. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi 51 mln USD (ok. 182,5 mln zł). Polski rynek turystyczny jest w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczy nie tylko większa liczba operacji, które wykonaliśmy... więcej »

Nowe połączenie Air France
Linie Air France zapowiadają nowe połączenie lotnicze. Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów, od 27 marca 2018 linie Air France rozpoczną regularne loty do Katanii. Połączenie będzie odbywało się 3 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty) przez paryskie lotnisko Charles de Gaulle. Pasażerowie polecą na pokładach Airbusów A319 i A320. Wylot z Paryża o godzinie 13:30 i... więcej »

Sindbad zamawia nowe autokary i podpisuje umowy z nowymi partnerami
Sindbad zapowiada inwestycje we flotę autokarową. Przewoźnik zamówił 14 nowych autokarów turystycznych marki Setra, których odbiór planowany jest wiosną 2018 roku. W przyszłorocznych zakupach znajdują się takie modele Setry jak 515HD (4szt.), 516HD (1szt.), 517HD (5szt.), 519HD (1szt.), 516HDH (1szt.), 517HDH (1szt.), oraz najnowszy 531DT (1szt.). Inwestycja o wartości prawie... więcej »

Polski Bus zniknie z naszych dróg?
Wkrótce czerwone autokary Polskiego Busa mogą zmienić się w zielone busy niemieckiego przewoźnika. Jeśli nieoficjalne informacje zostaną potwierdzone, może to być najważniejsze wydarzenie w branży w ostatnim czasie. Jak nieoficjalnie informuje portal fly4free, 18 grudnia (poniedziałek) br. Polski Bus i FlixBus mają ogłosić strategiczne partnerstwo. Marka Polskiego Busa ma być... więcej »

Europa Południowa, Afryka Północna i Bliski Wschód napędzają światową turystykę
Według najnowszego Turystycznego Barometru UNWTO, w okresie od stycznia do października 2017 r. liczba turystów na całym świecie wzrosła do 1,1 miliarda turystów. Oznacza to wzrost o 7% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, czyli o 70 mln turystów więcej. Silny popyt na turystykę międzynarodową w różnych regionach świata odzwierciedla ożywienie gospodarcze na... więcej »

Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów
Ryanair, poinformował, iż napisał do związków zawodowych pilotów w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii zapraszając je do rozmów. Ryanair uznał tym samym prawa związków zawodowych pilotów do reprezentowania pilotów Ryanaira w każdym z tych krajów, o ile ustanowią one komitety pilotów Ryanaira, które będą zajmowały się sprawami Ryanaira.... więcej »

Kraków liczy turystów
Ilu turystów odwiedziło Kraków w 2017 roku? Urząd Miasta Krakowa, podczas XXX Forum Turystyki, przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną. Prowadzone na zlecenie UMK badanie wykazało, że Kraków odwiedziło 12,9 mln turystów, o 750 tys. więcej niż w roku wcześniejszym. Do stolicy Małopolski zawitało 9,85 mln krajowych i 3,05 mln... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-12-14 ::
Turyści chcieli odszkodowania za opóźniony lot od touroperatora - wyrok sądu
Para turystów wykupiła wycieczkę do Kenii. Z powodu awarii samolotu, wylot z Polski został opóźniony o 10 godzin. Turyści domagali się od organizatora wyjazdu odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Powodowie powołali się na przepisy rozporządzenia WE nr 261/2004 ustanawiającego wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w wypadku odmowy przyjęcia na pokład albo... więcej »

Znany europejski przewoźnik lotniczy zawiesza działalność
Kolejne znane linie lotnicze zawiesiły swoją działalność. W oficjalnym komunikacie, przewoźnik dziękuje wszystkim za współpracę i wieloletnią lojalność. Niki, austriackie tanie linie lotnicze z siedzibą w Wiedniu, z dniem dzisiejszym, 14 grudnia br. ogłosiły zawieszenie działalności. W środę, władze spółki złożyły w sądzie w Berlinie wniosek o niewypłacalność. Lufthansa miała... więcej »

UE zawiera z Tunezją nową umowę lotniczą
Unia Europejska i Tunezja zakończyły właśnie negocjacje w sprawie otwartego nieba. Jest to dobra wiadomość dla touroperatorów, z racji nowej umowy lotniczej poprawi się dostęp do tunezyjskiego rynku. Nowa umowa lotnicza zapewni więcej połączeń, pasażerowie będą mieli większy wybór a ceny biletów będą korzystniejsze. Tunezja, w ciągu 5 lat przewiduje wzrost liczby pasażerów... więcej »

:: ŚRODA, 2017-12-13 ::
Wigilie firmowe cennym źródłem zarobku dla restauratorów
Polscy przedsiębiorcy wolą organizować wigilijne spotkania dla pracowników, niż wręczać im świąteczne premie lub bony - wynika z badania Randstad. W tym roku tego rodzaju imprezę zorganizuje 40 proc. firm, decydując się na nieformalną zabawę w restauracji lub pubie. W menu królować będą tradycyjne potrawy, takie jak pierogi czy kapusta z grzybami. Popularność zyskują także... więcej »

Tunezja i ZEA na liście rajów podatkowych - będą konsekwencje dla przedsiębiorców?
Z początkiem grudnia Rada Unii Europejskiej przyjęła tzw. czarną listę rajów podatkowych. Wśród wymienionych na niej krajów, znalazły się dwa, które przyciągają dużą ilość turystów - Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zapytaliśmy Krajową Administrację Skarbową, czy fakt, że kraje zostały uznane przez Unię Europejską za niechętne współpracy w zakresie podatkowym, może mieć... więcej »

Wpływ targów dla biznesu na rynek hotelarski
Organizacja branżowych targów wymaga nie tylko rezerwacji miejsca czy przygotowania stoisk wystawowych, ale także noclegów dla uczestników czy też zaproszonych gości. Organizatorzy bardzo często wybierają sprawdzone "adresy" i podejmują współpracę z hotelami, restauracjami czy też korporacjami taksówkarskimi, z którymi już wcześniej współpracowały. Nie bez znaczenia... więcej »

Kto został Miastem Roku 2017?
Internauci już zdecydowali do kogo trafił tytuł "Miasta Roku 2017" Zwycięzcą plebiscytu zostało Jaworzno, które pokonało 25 innych miast biorących udział w drugiej edycji plebiscytu "Kocham To Miasto - Miasto Roku 2017" wspieranego przez HRS. Leżące w województwie śląskim Jaworzno zdobyło 23 341 głosów, zyskując tytuł Miasta Roku 2017. Pomogło ogromne... więcej »

Piloci Ryanair będą strajkować
Niemieccy, włoscy oraz irlandzcy piloci Ryanair zapowiadają strajki. Przed Bożym Narodzeniem mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu samolotów irlandzkiego przewoźnika. Niemiecki związek zawodowy pilotów, Stowarzyszenie Cockpit (VC), zapowiedziało strajk jednak nie podał terminu protestu. Brak podania terminu jest celowy by utrudnić przewoźnikowi podjęcie przeciwdziałań.... więcej »

Turcja umacnia się wśród najpopularniejszych kierunków
Turcja coraz mocniej rozpycha się wśród najpopularniejszych kierunków sprzedawanych w biurach podróży - wynika z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, sporządzonego na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X. Najnowszy raport dotyczy 49 tygodnia roku (4-10 grudnia). W tym okresie liczba rezerwacji sprzedanych w biurach wzrosła o około 8 proc. Podobne,... więcej »

:: WTOREK, 2017-12-12 ::
Znamy laureatów World Travel Awards
Globalny konkurs World Travel Awards, potocznie nazywany turystycznymi Oscarami jest jedną z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Wybierane są najlepsze organizacje, hotele, miejsca, państwa, firmy, przedsiębiorstwa związane z branżą turystyczną. Kto w tym roku okazał się wielkim zwycięzcą finału? Portugalia otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata... więcej »

W jakich kategoriach hoteli najbardziej zmieniały się ceny?
Jak zmieniały się ceny noclegów w pokojach hotelowych w październiku? Ile średnio kosztował nocleg i jakie kategorie hoteli cieszyły się największym zainteresowaniem wśród gości? Średnia cena pokojonocy w październiku wyniosła 237,52 zł, i była o 0,76% niższa niż w tym samym miesiącu w roku 2016 - wynika z danych serwisu Hotele.pl. Na spadek średniej ceny pokojonocy w ujęciu... więcej »

Wizz Air podpisał umowę ze szkołą pilotów
Wizz Air rozpocznie współpracę z Egnatia Aviation, szkołą pilotażu w Kavali, w Grecji, która dołączyła do programu Wizz Air Pilot Academy. W ramach programu Pilot Academy, uruchomionego w sierpniu 2017 roku, Wizz Air oferuje młodym osobom pełnoletnim nieposiadającym doświadczenia zawodowego możliwość zdobycia licencji pilota komercyjnego. W ramach programu, uczestnicy zdobędą... więcej »

Nowa kampania promocyjna Mołdawii
Mołdawia zainaugurowała kampanię promocyjną pt. #BeOurGuest na 4 rynkach: polskim, włoskim, rumuńskim i mołdawskim. Głównym punktem jest film, który pokazuje historię zagranicznego turysty doświadczającego prawdziwej mołdawskiej gościnności. Wzmacnianie wizerunku marki kraju i rozwój turystyki wiejskiej to główne filary strategii turystycznej Mołdawii. Kampania #BeOurGuest... więcej »

MSZ ostrzega przed wyjazdem na Ukrainę
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży na Ukrainę. Z uwagi na niesłabnące napięcie w obwodach donieckim i ługanskim, utrzymujące się poważne zagrożenie dla ludności cywilnej i prowadzoną na tych terenach operację antyterrorystyczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa obywateli RP do natychmiastowego opuszczenia obwodów donieckiego i... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-12-11 ::
Gdzie turyści spędzą święta?
Święta Bożego Narodzenia już za pasem. Travelplanet.pl sprawdził gdzie spędzą je turyści, wyjeżdżający w tym okresie z biurami podróży. Do początku grudnia klienci biur podróży zarezerwowali o ok. 20 proc. wyjazdów więcej na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w porównaniu do podobnego okresu w 2016. Tempo wzrostu spadło w porównaniu do rezerwacji z połowy października... więcej »

Kolejny hotel dołączy do Grupy Hotelowej Orbis
Obiekt będzie szóstym hotelem pod marką AccorHotels na Litwie. Od 2019 roku Hotel będzie działać w ramach Grupy Hotelowej Orbis, na podstawie umowy franczyzy. Mercure Birstonas Royal Hotel SPA położony jest nad Niemnem - najdłuższą litewską rzeką, w pięknym kurorcie Birstonas, w samym sercu regionalnego parku. Otoczony starym sosnowym lasem, hotel gwarantuje spokój i ucieczkę... więcej »

Wybuch na Manhattanie
W poniedziałek, około 8 rano czasu lokalnego doszło do eksplozji na dworcu autobusowym Port Authority, niedaleko Times Square na Manhattanie. Wybuch nastąpił w przejściu podziemnym obok tej największej w USA stacji autobusowej podało BBC. Wedle nowojorskiej policji była to bomba rurowa. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany przez policję. Ewakuowane zostały 3 linie metra, A,... więcej »

Finnair zwiększy liczbę lotów z Krakowa
Finnair doda dwa cotygodniowe połączenia pomiędzy Helsinkami a Krakowem latem 2018. Dzięki dwóm dodatkowym rejsom przewoźnik obsłuży w sezonie letnim do 42 lotów tygodniowo między Helsinkami a Warszawą, Gdańskiem i Krakowem. Finnair będzie latał codziennie między Helsinkami a Krakowem od 18 czerwca do 8 sierpnia. Dwa dodatkowe połączenia wprowadzą drugie dzienne połączenie w... więcej »

Ciężka niedziela dla pasażerów Ryanair i Wizz Air
Z powodu intensywnych opadów śniegu, w całej Europie odwołano ponad 600 lotów. Pasażerowie przesiadują na lotniskach. W niedzielę, w Wielkiej Brytanii zamknięto ruch dla kilku lotnisk. Powodem zamieszania były zamiecie śnieżne, duże opady śniegu oraz porywisty wiatr. Zamknięto dla ruchu kilka lotnisk m.in. port w Londynie, a także lotnisko w Birmingham. Ryanair odwołał w... więcej »

Egipt: to był dobry rok dla turystyki
Turystyka w Egipcie powoli się odradza po paru gorszych latach. O to jaki był mijający rok dla egipskiej turystyki i co czeka turystów w nowym roku porozmawialiśmy, w trakcie targów TT Warsaw, z prezesem Egipskiej Izby Promocji Turystyki, Hishamem El Demerym. Rok 2017 dobiega końca. Jaki on był dla egipskiej turystyki? Rok 2017 był dobry dla egipskiej turystyki. Wcześniejsze... więcej »

Nadchodzą zmiany w branży zorganizowanej turystyki wyjazdowej
Tempo rezerwacji wyjazdów do Egiptu i Turcji nie maleje. Swoją obecność zaznacza też powoli odzyskująca popularność Tunezja - twierdzi ekspert. Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej publikuje Analizę Cen Imprez Turystycznych dotyczącą wyjazdów w sezonie letnim 2018. Obejmuje ona okres... więcej »

Wczesny początek sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu
Od soboty, 9 grudnia można już jeździć trasą Goryczkową i nartostradą, ze zjazdem do Kuźnic. Intensywne opady śniegu i sprawne ukończenie prac przygotowujących stoki dla narciarzy pozwoliły w tym roku wyjątkowo wcześnie udostępnić wszystkie trasy. Cieszymy się, że w tym roku tak wcześnie możemy ogłosić pełnię sezonu na Kasprowym Wierchu. By otworzyć trasy zapewniając... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2004 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij