Serwis Informacjny Branży Turystycznej
DZT: Niemiecka oferta turystyczna jest bogatsza dzięki zjednoczeniu
Protesty w Hongkongu odstraszyły turystów?
Rośnie popularność kart EKUZ
Wzrost płacy minimalnej zwiększy obroty w branży?
Wizz Air podnosi opłaty za bagaż

więcej »


:: PIĄTEK, 2019-09-13 ::
DZT: Niemiecka oferta turystyczna jest bogatsza dzięki zjednoczeniu
9 listopada przypada 30. rocznica otwarcia granicy NRD do Republiki Federalnej Niemiec. Z tej okazji Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) rozpoczyna światową kampanię, której partnerem premium jest Hanse Merkur. Kampania "Niemcy jako cel podróży - 30 lat po upadku Muru Berlińskiego" ma umożliwić reprezentatywne rozeznanie w możliwościach turystycznych w Niemczech,... więcej »

Oddalono skargę do przetargu w Porcie Lotniczym Gdańsk
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dziś skargę do przetargu na rozbudowę terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk. Uznała, że oferta firmy Doraco została złożona prawidłowo. Doraco zgłosiło w przetargu najlepszą, bo najtańszą ofertę i zostało wybrane przez komisję przetargową. Zaproponowało, że zrealizuje inwestycję za kwotę 255.229.228 zł netto. Odwołanie od tego rozstrzygnięcia... więcej »

Lotnisko Chopina: Zamów posiłek z dostawą
Stołeczne lotnisko Chopina poinformowało o udostępnieniu pasażerom nowej usługi "Food to gate". "Food to gate" umożliwi wszystkim podróżującym zamówienie posiłku bezpośrednio do bramki wylotowej. Jedzenie należy zamówić bezpośrednio przez stronę internetową www.foodtogate.pl oraz podać numer gate w którym się przebywa i poczekać. Dostawa trafi do... więcej »

FlixBus przetestuje wodorowe autobusy dalekobieżne
FlixBus wprowadzi na drogi pierwsze w Europie autobusy dalekobieżne zasilane ogniwami paliwowymi. Projekt prowadzony będzie we współpracy z firmą Freudenberg Sealing Technologies. Jednocześnie spółka FlixMobility ogłosiła, że do  2030 roku chce osiągnąć 100% neutralności dla środowiska, przedstawiając również swój plan działania na rzecz ochrony klimatu. Pojazdy napędzane... więcej »

Protesty w Hongkongu odstraszyły turystów?
W sierpniu 2019 roku drastycznie spadła liczba turystów odwiedzających Hongkong. Jak podał minister finansów Hongkongu Paul Chan, liczba turystów odwiedzających Hongkong spadła w sierpniu 2019 r. aż o 40 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej, podczas gdy w lipcu spadki były na poziomie jedynie 5 proc. W niektórych regionach obłożenie hoteli spadło o połowę,... więcej »

Od grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów
Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych postojów na 28 stacjach, uruchomienie pociągów z Łodzi na Lotnisko Chopina w Warszawie oraz rozszerzenie oferty międzynarodowej - PKP Intercity i PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowały założenia rocznego rozkładu jazdy na sezon... więcej »

:: CZWARTEK, 2019-09-12 ::
Jak może wyglądać Centralny Port Komunikacyjny?
Terminal w kształcie trójkąta z bursztynowym dachem czy zintegrowane z koleją lotnisko-miasto - m.in. takie koncepcje zaproponowali architekci inwestorowi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Posłużą one jako inspiracja podczas przygotowywania master planu lotniska. Spółka Centralny Port Komunikacyjny oraz Ambasada Wielkiej Brytanii zaprosiły do udziału w warsztatach... więcej »

Rośnie popularność kart EKUZ
Choć karta EKUZ pokrywa tylko niewielką część potencjalnych wydatków na leczenie za granicą, to do końca sierpnia 2019 roku NFZ wydał niemal o 200 tys. więcej kart w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Popularność EKUZ ciągnie rośnie. Wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku po raz 9. z rzędu padnie rekord wydanych kart. Tylko do końca sierpnia Polacy wyrobili... więcej »

Piloci Ryanaira wywalczyli podwyżki
Po długich i przeciągających się negocjacjach oraz kilku akcjach strajkowych niemieccy piloci Ryanaira wywalczyli większe płace - poinformował związek zawodwy Vereinigung Cockpit (VC). Niemieccy piloci otrzymają nie tylko wyższą pensję podstawową, ale również umowy zbiorowe. O spełnienie tego postulatu walczą również piloci m.in. w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. Związek... więcej »

Polska awansowała w rankingu konkurencyjności turystycznej
Jak ocenia raport "The Travel & Tourism Competitiveness Report 2019" opracowany na zlecenie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Polska znajduje się na 42 miejscu spośród 140 krajów jeśli chodzi o konkurencyjność turystyczną. W tegorocznej edycji rankingu konkurencyjności turystycznej na podstawie kilkudziesięciu wskaźników oceniono 140 państw. Pod uwagę brano m.in.:... więcej »

Rekordowy sierpień w Modlinie
Port lotniczy Warszawa/Modlin przedstawił statystyki za sierpień 2019 r. Dokładnie 303 133 pasażerów - tyle wynosi sierpniowy rekord liczby obsłużonych pasażerów w jednym miesiącu na Lotnisku Warszawa/Modlin. W stosunku do analogicznego miesiąca w 2018 r. jest to wzrost o 6,8%. 22 sierpnia odnotowany został jeszcze jeden rekord. Tego dnia obsłużonych zostało 11 310 pasażerów.... więcej »

Lot zainaugurował połączenie do Indii
Polskie narodowe linie lotnicze zainaugurowały kolejne azjatyckie połączenie. Pierwszy samolot odleciał do Delhi w środę 11 września, po godzinie 23. Połączenie do Delhi zostało zapowiedziane już w styczniu b.r. Jest to szósty azjatycki kierunek polskiego przewoźnika. Rejsy na nowej trasie będą realizowane pięć razy w tygodniu. Do ich obsługi PLL LOT użyje dreamlinerów w... więcej »

Wzrost płacy minimalnej zwiększy obroty w branży?
Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata opublikował kolejną analizę informacji mających wpływ na branżę turystyczną. Kolejne propozycje zwiększenia dochodów polskich gospodarstw domowych W ostatnią sobotę 7 września w Lublinie odbyła się konwencja wyborcza rządzącej partii PiS, na której jej prezes przedstawił kolejne istotne propozycje programowe jakie mają być... więcej »

:: ŚRODA, 2019-09-11 ::
Chorwację odwiedza coraz więcej turystów
Chorwacka turystyka notuje wzrosty - podało tamtejsze Ministerstwo Turystyki. W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2019 r. Chorwację odwiedziło 5 proc. więcej turystów niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Systemy eVisitor i eCrew, w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia odnotowały przyjazd dokładnie 16,5 mln turystów. O 2 proc. wzrosła także liczba udzielonych noclegów do 90,1 mln.... więcej »

UIA ma nowego prezesa
Ukraiński przewoźnik poinformował o zmianie na stanowisku prezesa. W związku z wygaśnięciem kontraktu, 12 września b.r. ze stanowiska prezesa UIA ustąpi Jurij Mirosznikow, który z firmą jest związany od 1993 roku. Od 18 września kierownictwo przejmie Yevhenii Dykhne. Yevhenii Dykhne posiada doświadczenie menadżerskie, które zdobywał w Lwowskich Liniach Lotniczych oraz Kolejach... więcej »

Jakie wyniki finansowe osiągnęła Grupa eSky w pierwszym półroczu?
Grupa eSky ogłosiła wyniki finansowe wypracowane w pierwszej połowie 2019 roku. W pierwszym półroczu 2019 roku całkowita wartość sprzedaży (TTV - total transaction value) wypracowana przez Grupę eSky wyniosła ponad 1,16 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku jest to wzrost o blisko 77%. Ponadto, Grupa może pochwalić się także rekordową wartością przychodów... więcej »

Wizz Air podnosi opłaty za bagaż
Węgierski przewoźnik po raz trzeci w tym roku podnosi opłaty za bagaż, i ponownie - bez wcześniejszego poinformowania pasażerów. Opłata za bagaż nadawany o wadze do 10 kg przed zmianami wynosiła 36 euro. Teraz, w zależności od sezonu, trzeba będzie zapłacić od 9 do 47 euro w sezonie niskim oraz od 13 do 57 euro w sezonie wysokim. Wzrosły również opłaty za bagaż nadawany o... więcej »

Mniej pasażerów na lotnisku w Bydgoszczy
Port Lotniczy Bydgoszcz SA podsumował sierpniowe statystyki ruchu pasażerskiego. W ubiegłym miesiącu obsłużonych zostało 47 767 podróżnych, czyli o 0,35% mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Jednak był to rekordowy miesiąc pod względem operacji lotniczych, których wykonano 1352. Od początku 2019 roku lotnisko odprawiło w sumie 290 983 Pasażerów, co przekłada się na 2,81%... więcej »

IGHP i Fundacja Harmony Hotels zacieśniają współpracę
Porozumienie o współpracy Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Fundacji Harmony Hotels zostało podpisane 6 września 2019 roku w Mikołajkach podczas XVI Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Hotelarzy. Sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński oraz prezes Fundacji Harmony Hotels Krzysztof Jędrocha podpisali Porozumienie dotyczące współpracy... więcej »

:: WTOREK, 2019-09-10 ::
ECTAA: Potrzebne jest prawo chroniące pasażerów linii lotniczych
W ciągu dwóch lat upadło 36 linii lotniczych, jednak nie powstał żaden fundusz w celu ochrony pasażerów przed upadłościami. Zdaniem ECTAA należy utworzyć obowiązkowy mechanizm chroniący pasażerów, którego koszty ponosiliby przewoźnicy. Francuska linia lotnicza Aigle Azur to najnowsza pozycja na długiej liście linii lotniczych, które zawiesiły swoją działalności. Tym razem... więcej »

Polska z nagrodą The Best MICE Destination 2019
Polska zdobyła nagrodę przyznawaną przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii - MICE & Business Travel. Już teraz przemysł spotkań i wydarzeń generuje ok. 1 proc. polskiego PKB. The Best MICE Destination 2019 jest najważniejszym wyróżnieniem dotyczące turystyki MICE w całym Beneluksie. Do nagrody poza Polską nominowane były także Francja i Irlandia... więcej »

UNWTO: Dobre półrocze dla turystyki
Według najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), międzynarodowy ruch turystyczny wzrósł o 4% w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku. Według UNWTO, w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. podróżowało 671 mln turystów z całego świata - o prawie 30 mln więcej niż w tym samym okresie 2018 r. Największy przyrost zanotował Bliski Wschód (+ 8%) oraz Azja i... więcej »

Podczas wakacji rośnie korzystanie z assistance medycznego
Na wakacjach często zdarzają się sytuacje awaryjne kiedy potrzebna jest pomoc medyczna. W jakich krajach Polacy najczęściej potrzebowali pomocy i czego one dotyczyły? Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas wakacji korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14 proc., a w Polsce o 13 proc. Przed wakacjami zdecydowana większość... więcej »

Są chętni do przejęcia francuskiego upadłego przewoźnika
Do poniedziałku tj. 9 września 2019 roku można było składać oferty na przejęcie upadłej linii lotniczej. Francuskie branżowe media donoszą, że zainteresowanych jest czternaście podmiotów. Francuska tania linia lotnicza Aigle Azur zawiesiła wszystkie loty 6 września z powodu problemów finansowych i ogłosiła upadłość, wskutek czego poszkodowanych zostało około 13 tys. pasażerów.... więcej »

Wzrosła średnia cena wycieczek na popularnych kierunkach
Jak kształtuje się aktualna sytuacja w branży turystyki wyjazdowej oraz wyjazdów zagranicznych na październik 2019 r. sprawdzili analitycy z Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata. Istotne kwestie z zakresu cen turystycznych imprez W minionym tygodniu, dla wycieczek z wylotami pomiędzy 30 września i 6 października, średnia cena wzrosła o 55 złotych (poprzednio wzrost... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2019-09-09 ::
W Wiśle powstaje nowy hotel
W grudniu 2019 roku zostanie w Wiśle otwarty nowy 4-gwiazdkowy hotel. Platan Hotels & Resorts zarządzający hotelem marki Aries w Zakopanem oraz żeglarskimi ośrodkami wypoczynkowymi Klub Mila, otworzy w Wiśle nowy obiekt. 4-gwiazdkowy Aries Hotel & Spa Wisła powstaje w dawnym Domu Turysty - schronisku PTTK Nad Zaporą i pierwszych gości przyjmie w grudniu b.r. Hotel w Wiśle... więcej »

Polski rynek hotelowy coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów
Nie tylko luksusowe hotele przyciągną zagranicznych inwestorów - w kolejnych latach wzrośnie zainteresowanie niższą liczbą gwiazdek - prognozują eksperci CBRE. Dobra sytuacja gospodarcza sprawia, że polski rynek hotelowy wciąż się rozwija, a co za tym idzie staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Największych graczy przyciągają przede wszystkim... więcej »

Jak minęły wakacje na europejskich lotniskach?
Podczas tegorocznych wakacji, co drugi lot z popularnego wakacyjnego kierunku Mykonos był opóźniony, co czyni go najbardziej zakłóconym lotniskiem w Europie - wynika z podsumowania wakacji na lotniskach w Europie przygotowanego przez AirHelp. Jak w zestawieniu wypadły polskie lotniska? Mykonos, Santorini czy Ateny to corocznie chętnie wybierane destynacje wakacyjnych podróży.... więcej »

Islandzki upadły przewoźnik wznawia działalność
Na październik zaplanowano reaktywację islandzkiego przewoźnika, który bankructwo ogłosił 28 marca 2019 roku. Od samego upadku linii lotniczych Wow Air do prasy przedostają się informacje o planach reaktywacji. Początkowo próbę wskrzeszenia przewoźnika podjął były dyrektor generalny Skúli Mogensen, następnie mówiono o amerykańskich inwestorach, o czym informowaliśmy w... więcej »

Coral Travel z nową gwarancją ubezpieczeniową
Coral Travel Poland Sp. z o.o. należąca do OTI Holding odnowiła gwarancję ubezpieczeniową. Gwarancja ubezpieczeniowa nr G/2019/2001209 została wystawiona 30 sierpnia 2019 roku przez ERGO Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium działającą przez Oddział w Polsce. Nowe zabezpieczenie touroperatora wynosi 110 000 000 zł i obowiązywać będzie od 17.09.2019 r. do 16.09.2020 r.... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2005 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij