Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów

więcej »


:: ŚRODA, 2019-07-17 ::
PKP Intercity ufunduje dodatkową nagrodę w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów
PKP Intercity zostało oficjalnym partnerem tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. To konkurs oparty na grywalizacji, którego celem jest promowanie nieznanych dotąd zakątków Polski. P Przewoźnik przygotował dla blogerów dodatkowe zadanie, za realizację którego otrzymają nagrody o łącznej wartości blisko... więcej »

Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki
Pracownicy jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie zapowiadają strajki. Ponieważ protesty mogą znacznie przeszkodzić wielu turystom w urlopach, sekretarz ds. transportu Chris Grayling wezwał organizatorów, by "zastanowili się dwa razy" zanim zakłócą ludziom wakacje. W strajku organizowanym przez związek Unite weźmie udział około 4000 pracowników, co z... więcej »

Nowa dyrektor regionalna IGHP w Małopolsce
W województwie małopolskim nastąpiły zmiany na stanowisku dyrektora regionalnej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Anna Gasińska, dyrektor generalny Hotelu Kossak i Hotelu Senackiego w Krakowie została 17 lipca powołana na stanowisko dyrektor regionalnej IGHP w Małopolsce. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Ziobrę, który pozostaje w Izbie, gdzie będzie wspierał zespół ds.... więcej »

WOW Air wznowi działalność?
Islandzkie media poinformowały, że aktywa niskokosztowego upadłego przewoźnika zostały wykupione przez amerykańskich inwestorów. WOW Air zaprzestał działalności pod koniec marca ubiegłego roku, na krótko przed sezonem turystycznym, wskutek czego pojawiły się obawy, że upadłość poważnie zaszkodzi islandzkiej branży turystycznej. Plany reaktywacji linii lotniczej pojawiały się... więcej »

Rosną wydatki turystów w Grecji
Turyści zostawiają w Grecji coraz więcej pieniędzy - wynika z danych ujawnionych przez Bank Grecji. Z cytowanych przez serwis Greek Travel Pages, wynika, że wpływy z podróży do Grecji w okresie styczeń-marzec 2019 r. wzrosły o 34,8 proc. do 747 mln euro. Ruch przyjazdowy wzrósł o 7,0 proc. w stosunku do tego samego kwartału 2018 r. Na wzrost całkowitych dochodów Grecji z... więcej »

:: WTOREK, 2019-07-16 ::
Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz
Muzeum Auschwitz jest najprawdopodobniej pierwszym muzeum na świecie, dla którego stworzono oficjalną strefę zakazu lotów - poinformowały władze muzeum. Ma to pozwolić to na lepsze zabezpieczenie autentycznej poobozowej przestrzeni oraz osób zwiedzających Miejsce Pamięci poprzez m.in. możliwość regulowania lotów dronami nad historycznym terenem odwiedzanym przez ponad dwa... więcej »

TSUE podjął decyzję w sprawie opłaty peronowej
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 10 lipca 2019 r. stwierdził, że opłata za dostęp do peronów wchodzi w zakres minimalnego pakietu dostępu do infrastruktury kolejowej. Sposób kwalifikacji infrastruktury peronowej ma kluczowe znaczenie ze względu na zasady pobierania od przewoźników kolejowych opłaty za jej udostępnianie - informuje Urząd Transportu... więcej »

Popyt na usługi noclegowe w Polsce wciąż rośnie
Mimo rosnących kosztów budowlanych, polski sektor hotelarski intensywnie się rozwija - wynika z raportu CBRE "Rynek Hotelowy w Polsce 2 kw. 2019 r." Obecnie rynek hotelowy największych polskich miast ma ograniczoną ofertę sprzedaży hoteli o wartości powyżej 20 mln euro, które budzą najwyższe zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Ponadto Warszawa, która do tej... więcej »

Zmiana nazwy samolotu uspokoi pasażerów?
Skoro Boeingi 737-MAX mają ostatnio problemy i nie mają dobrej prasy to dlaczego nie zmienić im nazwy? Na taki pomysł wpadł Ryanair. Czy sprawi to, że pasażerowie lepiej się poczują? Amerykański fotograf, Chris Edwards zauważył, że nazwa 737-MAX, zniknęła z części samolotów zamówionych przez irlandzkiego przewoźnika, a w ich miejsce pojawiła się nowa 737-8200. Tak naprawdę,... więcej »

Mouzenidis Travel rozpoczyna sprzedaż Lata 2020
Organizator Mouzenidis Travel jako drugi na polskim rynku rusza ze sprzedażą oferty LATO 2020. Od 16 lipca klienci Mouzenidis Travel mogą dokonywać rezerwacji w ramach First Greece na następujących kierunkach - Chalkidiki, Riwierze Olimpu i na Krecie. Do sprzedaży trafiło 60 obiektów hotelowych, podwajając tym samym obecną liczbę ofert dostępnych na rynku. Oferta będzie... więcej »

Czterech inwestorów chce uratować włoskiego przewoźnika
Włoska grupa Atlantia i trzech innych potencjalnych inwestorów wyraziło zainteresowanie przystąpieniem do konsorcjum ratującego flagowego włoskiego przewoźnika lotniczego Alitalia - potwierdził wicepremier Luigi Di Maio. W poniedziałek tj. 15 lipca 2019 roku upłynął termin składania ofert przez inwestorów zdecydowanych ponownie uruchomić Alitalię, która ogłosiła upadłość dwa... więcej »

Rainbow przewyższył Thomasa Cooka?
Ciężka do przewidzenia koniunktura w turystyce, Rainbow, który przewyższył Thomasa Cooka, sytuacja na rynku turystycznym za Odrą, to tylko niektóre tematy, jakimi zajęli się analitycy Instytutu Traveldata. Ich zdaniem, pytanie o prognozowaną koniunkturę, które w innych branżach (może częściowo z wyjątkiem rolnictwa, w którym trudno nadążyć z precyzyjniejszymi analizami za... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2019-07-15 ::
Decyzja Trybunału Sprawiedliwości wzbudzi sprzeciw przewoźników?
11 lipca br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) po raz kolejny wydał istotną decyzję w sprawie interpretacji europejskich praw pasażerów. Wyrok Trybunału w sprawie C-502/18 CS i in. przeciwko przewoźnikowi Czeske aerolinie oznacza, że ochrona przyznawana pasażerom w ramach prawa europejskiego obejmuje wszystkie loty, które opuszczają UE i są zaksięgowane pod tym... więcej »

Polonus wprowadza podróże łączone
Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy wraz z firmą Neobus Polska - przewoźnikiem z województwa podkarpackiego zachęcają do wspólnych wakacyjnych wyjazdów. Dzięki zintegrowanej siatce połączeń możliwy jest zakup biletów na letnie podróże łączone z Podkarpacia do nadmorskich i mazurskich miejscowości. Dogodna przesiadka odbywa się na Dworcu Autobusowym Warszawa Zachodnia.... więcej »

Dwie z najstarszych piramid zostały udostępnione turystom
Minister ds. zabytków starożytności Chalid el-Anani poinformował dziennikarzy, że dwie z najstarszych piramid zostały ponownie otwarte dla zwiedzających - po raz pierwszy od 1965 roku. Zarówno Łamana Piramida Snofru jak i mała piramida satelitarna są przez ekspertów uznawane za jedne z najstarszych - zostały wzniesione około 2600 lat p.n.e. dla faraona Snofru. Są one położone... więcej »

Fontanna Di Trevi zamykana przy zbyt dużej liczbie turystów
Turyści muszą się liczyć z tym, że mogą nie zobaczyć słynnej Fontanny di Trevi. Gdy jest ich zbyt wielu, miejscowa policja zamyka ten popularny zabytek. Żółta wstęga na schodach Fontanny Trevi i turyści stojący w rzędzie, aby wrzucić monetę do basenu - takie widoki są spotykane w Rzymie coraz częściej - informuje serwis La Cronaca di Roma. Dopóki ludzie nie zaczną się... więcej »

Chatbot obsłuży klientów Travelplanet.pl
Najpierw kilka pytań na Messengerze: Grecja, Chorwacja czy może inny kierunek? All inclusive czy tylko śniadania? Hotel z najwyższej półki czy może skromniej? I najważniejsze - ile pieniędzy przeznaczasz na urlop? A w odpowiedzi spersonalizowane propozycje wyjazdów, które od razu można rezerwować. Tak, 24 godziny na dobę, na facebooku, wakacje kupuje się z Panem Walizką, To... więcej »

Somalia: Atak na hotel w Kismaju
Wzrosła liczba ofiar ataku terrorystycznego na hotel w mieście Kismaju na południu Somalii, do którego przyznali się bojownicy islamistycznej organizacji Al-Szabab. Co najmniej 26 osób, w tym dziennikarze i kilku obcokrajowców, zginęło w ataku na hotel Medina w południowej Somalii, a 56 zostało rannych. Wśród zabitych są obywatele m.in. Kenii, Tanzanii i Ameryki, Wielkiej... więcej »

:: PIĄTEK, 2019-07-12 ::
Chińczycy dofinansują Thomasa Cooka
Thomas Cook poinformował o prowadzeniu zaawansowanych rozmów ze swoim największym udziałowcem na temat dokapitalizowania firmy Z rozmów przeprowadzonych z największym udziałowcem - firmą Fosun i kredytującymi Grupę bankami wynika, że Thomas Cook otrzymałby zastrzyk finansowy w wysokości 750 milionów funtów. Pozyskane środki będą wystarczające aby zapewnić płynność operacyjną w... więcej »

Motel One otworzył pierwszy hotel w Polsce
Motel One - marka designerskich hoteli z Monachium, powiększa swój zasięg i wchodzi na polski rynek hotelowy. Pierwszy hotel Motel One Warszawa-Chopin, to nowy punkt na mapie Warszawy. Hotel położony jest na ul. Tamka, na południe od Wisły i naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Obiekt będzie miał do zaoferownaia 333 pokoje, strefę One Lounge z muzyką... więcej »

Włoskie lotnisko zostanie zamknięte
Jedno z włoskich lotnisk zostanie czasowo zamknięte. Powodem jest prowadzenie prac remontowych. Prace w porcie lotniczym Mediolan Linate rozpoczną się 27 lipca - poinformowały władze lotniska. Pierwszą operacją, która zostanie przeprowadzona podczas zamykania portu lotniczego będzie pasa startowego i lądowania. Prace mają charakter nierutynowy i muszą być wykonywane co 15/20... więcej »

Best Western rozszerza działalność w Europie
12 lipca 2019 roku Best Western Hotels & Resorts ogłosił plany otwarcia nowego hotelu w Rosji. Nowy obiekt hotelowy Vertical We&I BW Signature Collection będzie się znajdował przy ulicy Małyje Kamienszcziki w dzielnicy Taganka w Moskwie. Hotel z 83 pokojami zostanie otwarty w sierpniu 2020 roku. Inwestycja będzie interesującym przykładem renowacji powierzchni biurowej i jej... więcej »

Sfinks podpisał umowę na objęcie akcji spółki
Spółka Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała z Sylwestrem Cackiem umowę nabycia 2,5 mln sztuk akcji serii P na kwotę 2,5 mln zł. Jednocześnie główny akcjonariusz przyjął ofertę spółki na objęcie kolejnych 3 mln sztuk akcji. Do Sfinksa w ramach emisji serii P wpłynęła już wpłata w wysokości 500 tys. zł od innego... więcej »

Gdańsk Airport podsumowuje pierwsze półrocze
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsługuje coraz więcej pasażerów i ma nadzieję, że w tym roku ich liczba przekroczy 5 milionów. W pierwszym półroczu 2019 roku gdańskie lotnisko obsłużyło 2 462 777 pasażerów, co stanowi wzrost o 5,9 % w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lotnisko utrzymuje stałe wzrosty zarówno w... więcej »

Kto powinien wypłacić odszkodowanie za opóźniony lot przy połączeniach code-share?
Lot łączony, realizowany przez dwóch przewoźników w ramach umowy code share. Pierwszy lot przylatuje o czasie, drugi jest opóźniony. Kto powinien zapłacić odszkodowanie za opóźnienie w takiej sytuacji? Przed takim pytaniem został postawiony Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jedenastu pasażerów dokonało u czeskiego przewoźnika lotniczego Ceske aerolinie rezerwacji... więcej »

Touroperator ogłasza upadłość
Jeden z poznańskich touroperatorów poinformował o zakończeniu działalności. Na swojej stronie internetowej, zarząd biura podróży Mediterraneum zamieścił następujący wpis: Szanowni Klienci, z przykrością informujemy, że w związku z utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z Państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni... więcej »

:: CZWARTEK, 2019-07-11 ::
Airbnb ma zmienić sposób prezentacji ofert
Komisja Europejska ogłosiła, że w wyniku negocjacji z Airbnb, platforma poprawiła sposób, w jaki przedstawia konsumentom oferty zakwaterowania. Zdaniem Komisji są one obecnie zgodne ze standardami określonymi w prawie konsumenckim UE. Jest to odpowiedź na wezwanie Komisji Europejskiej i unijnych organów ds. konsumentów z lipca 2018 r. Platforma Airbnb odpowiedziała na... więcej »

Śmiertelne ofiary burz gradowych w Grecji
Gwałtowne burze gradowe, które przeszły w nocy ze środy na czwartek (10-11 lipca 2019 roku) przez Półwysep Chalkidiki oprócz potężnych zniszczeń spowodowały śmierć kilku turystów. 6 zabitych turystów i co najmniej 100 rannych - to bilans tragicznych w skutkach burz, które uderzyły w półwysep Chalkidiki na północy Grecji. Policja potwierdziła, że ofiarami byli 54-letnia kobieta... więcej »

Amadeus i Booking.com podpisali umowę
Amadeus podpisał umowę dystrybucji miejsc noclegowych z Booking.com. Oferty zakwaterowania z serwisu zostaną po raz pierwszy zintegrowane z platformą Amadeus Travel Platform. Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Amadeus a Booking.com, sprzedawcy usług turystycznych za pośrednictwem Amadeus Travel Platform zyskają dostęp do bazy noclegowej Booking.com obejmującej hotele,... więcej »

Marriott zapłaci karę za wyciek wrażliwych danych gości?
Biuro komisarza ds. danych osobowych w Wielkiej Brytanii (Information Commissioner's Office, ICO) pinformowało o zamiarze nałożenia grzywny na giganta hotelowego Marriott International z powodu ujawnienia wrażliwych danych gości. Wyciek danych miał miejsce w konsorcjum hotelarskim Starwood w 2014 roku. Marriott International przejął zaatakowaną przez hakerów firmę w 2016 roku,... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2007 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij