Serwis Informacjny Branży Turystycznej
Royal Tulip wchodzi do Polski
Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania

więcej »


:: PONIEDZIAŁEK, 2019-05-20 ::
Royal Tulip wchodzi do Polski
W ramach zawartej umowy franczyzy do Polski wejdzie marka Royal Tulip należąca do Louvre Hotels Group. Royal Tulip Warsaw Apartments będzie funkcjonować w ramach kompleksu Unique Tower powstającego na warszawskiej Woli, przy ulicy Grzybowskiej 51. Inwestycja realizowana jest przez dewelopera Marvipol Development. Umowa franczyzy została podpisana z właścicielem marki Royal... więcej »

Sprzedaż lata nieco lepsza, ale nadal słaba
Jakie czynniki szkodzą bieżącej sprzedaży oraz jak wygląda aktualna sytuacja w branży turystyki wyjazdowej na sezon lato 2019 - ocenił Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata Ostatnie 4 tygodnie przyniosły średni spadek sprzedaży lata 2019 (imprezy lotnicze) o około 12-13 procent. Najsłabsze pod tym względem były tygodnie przed- i poświąteczny, ale dwa kolejne również... więcej »

:: NIEDZIELA, 2019-05-19 ::
Atak na turystów w Gizie
Po grudniowym ataku na turystów, w Egipcie znów dali znać fanatycy islamscy i zaatakowali autokar turystyczny w Gizie. Na razie wg. informacji z różnych źródeł jest 12 do 17 rannych i brak ofiar śmiertelnych. Według wstępnych informacji w pojeździe nie było Polaków, a najprawdopodobniej jechali nim turyści z RPA. Sam atak został przeprowadzony przy użyciu bomby zainstalowanej... więcej »

:: PIĄTEK, 2019-05-17 ::
Antalya: Ponad 2 mln turystów w niespełna pięć miesięcy
W ciągu pierwszych czterech i pół miesiąca 2019 roku do tureckiej Antalyi przyjechała rekordowa liczba gości, w porównaniu z ubiegłymi latami. W okresie od 1 stycznia do 15 maja Antalya ugościła 2,3 mln turystów z 178 krajów. Jest to wynik znacznie lepszy w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, kiedy destynację odwiedziło 1,9 mln zagranicznych gości, co jest prawie... więcej »

Władze Wenecji przygotowały kary dla turystów
Władze Wenecji mają już serdecznie dosyć niestosownie zachowujących się turystów. Od czwartku, 16 maja za zanieczyszczanie miasta będzie można dostać wysoki mandat. Kary wynoszą do 500 euro dla tych, którzy "zanieczyszczają w jakikolwiek sposób przestrzeń publiczną" - donosi La Reppublica. Nieszanujący reguł turyści będą mogli dostać także dożywotni zakaz wstępu do... więcej »

Orbis koncentruje się na nieruchomościach
17 maja 2019 roku Orbis poinformował o podziale działalności grupy na dwie odrębne linie biznesowe. Wspomniane linie stanowią część serwisową, obejmującą świadczenie usług dla hoteli na podstawie umów franczyzy i zarządzania (działalność asset light) i na część związaną z posiadaniem nieruchomości (działalność asset heavy). W oparciu o przeprowadzone analizy, mające na celu... więcej »

Mniej pasażerów w Poznaniu
Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego opublikował wyniki za miesiąc kwiecień 2019 roku. W poprzednim miesiącu obsłużono 159 105 pasażerów, co oznacza, że z poznańskiego lotniska poleciało o 1 762 pasażerów mniej niż w ubiegłym roku i jest to zarazem spadek -1 % rok do roku. O 4% mniej pasażerów odnotowano także w low costowym ruchu lotniczym. W kwietniu 2019... więcej »

Drezno zaprezentuje się jako destynacja dla MICE
"Convention meets Culture" - pod tym hasłem Dresden Marketing GmbH zaprezentuje Drezno jako atrakcyjną destynację MICE na targach IMEX we Frankfurcie nad Menem W dniach od 21 do 23 maja Dresden Marketing GmbH (DMG) wraz z Dresden Convention Bureau (DCB) i ośmioma partnerami z miasta i regionu zaprezentują na wspólnym stoisku ofertę MICE destynacji Drezno i Kraina... więcej »

Thomas Cook z półroczną stratą
Thomas Cook opublikował wyniki grupy za okres sześciu miesięcy roku rozliczeniowego, który zakończył się 31 marca 2019 roku. Słaba pierwsza połowa roku rozliczeniowego przyniosła stratę w wysokości niemal 1,5 mld funtów. Ponadto Thomas Cook spodziewa się, że w drugim półroczu wyniki bazowe (EBIT) będą niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. "Pierwsze sześć... więcej »

:: CZWARTEK, 2019-05-16 ::
Łódź gospodarzem kolejnego posiedzenia ECTAA 2019
W czerwcu bieżacego roku, w Łodzi, odbędzie się półroczne zgromadzenie członków Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ang. European Travel Agent s and Tour Operators Associations) ECTAA. Wydarzenie odbywa się na zaproszenie władz miasta Łodzi i przy bliskiej współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną. ECTAA to międzynarodowe stowarzyszenie biur... więcej »

Nowa Zelandia zacznie pobierać podatek turystyczny
Jesienią tego roku wejdzie w życie podatek wjazdowy do Nowej Zelandii - oznacza to, że podróż do tego kraju będzie kosztowniejsza. Władze Nowej Zelandii, z zamiarem nałożenia na turystów podatku, nosiły się już od zeszłego roku, o czym pisaliśmy w artykule: Nowa Zelandia wprowadzi podatek turystyczny . Oplata będzie pobierany już od października bieżącego roku, w ramach... więcej »

Strajk na lotnisku w Belgii
16 maja 2019 roku między 09:30 a 13:00 belgijska przestrzeń powietrzna została zamknięta. Ponad 90 lotów zostało odwołanych, a niemal 100 może być opóźnionych w związku ze strajkiem, na który zdecydowali się belgijscy kontrolerzy ruchu lotniczego pracujący dla firmy Skeyes. Jako powód podają nadmiar pracy i domagają się spotkania z zarządem. Protest najbardziej odczują klienci... więcej »

Znów straszą zadłużeniem branży turystycznej
Wygląda na to, że rozpoczął się sezon na straszenie problemami finansowymi biur podróży. Szkoda tylko, że przytaczane dane nie są do końca wiarygodne. Na łamach Agencji Informacyjnej Newseria, pojawił się artykuł z wypowiedziami przedstawiciela ERIF BIG SA, w którym biura podróży przedstawione są w bardzo złym świetle. W Polsce mamy obecnie 316 zadłużonych biur podróży, które... więcej »

Turcja: Podziemna atrakcja turystyczna zostanie udostępniona do zwiedzania
Podziemne miasto, odkryte pod bizantyjskim zamkiem na szczycie wzgórza w Nevşehir, zostanie wkrótce otwarte dla zwiedzających - ogłosił 15 maja 2019 roku burmistrz miasta Rasim Ar . Miejsce to ma konkurować z Derinkuyu, największym dotychczas odkrytym podziemnym miastem w Kapadocji, które może pomieścić 20.000 osób. Jedne z pierwszych szacunków geofizyków wskazują, że... więcej »

IGHP walczy o odmowę zatwierdzenia tabeli opłat za prawa autorskie i pokrewne
Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał 9 maja br. nieprawomocne postanowienie w sprawie wysokich opłat za odtwarzanie utworów i przedmiotów praw pokrewnych w obiektach hotelowych. Częściowe zatwierdzenie przez Sąd Tabeli stawek wynagrodzeń ukształtowanej w 2013 roku przez Komisję Prawa Autorskiego nie kończy jednak działań Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, która od 2011 roku,... więcej »

:: ŚRODA, 2019-05-15 ::
Zwyczaje Polaków związane z podróżami do Grecji
Biuro podróży Rainbow przeprowadziło badanie ankietowe na grupie ponad 1100 osób, które odwiedziły Helladę choć raz w życiu. Jego wyniki pozwoliły określić m.in., dlaczego Grecja jest tak popularnym krajem wśród polskich turystów, jaką formę podróżowania najchętniej wybierają, z kim podróżują najczęściej i co robią w trakcie pobytu. Trzech na czterech ankietowanych zdecydowało... więcej »

Refulacja pokrzyżuje turystom wczasy nad Bałtykiem?
Urząd Morski w Gdyni informuje, że od czerwca do września na plażach polskiego wybrzeża prowadzone będą prace, polegające na budowie plaż poprzez refulację. Refulacja polega na dostarczaniu rurociągami na plażę mieszanki piasku i wody, a następnie rozgarnianiu i profilowaniu przez maszyny budowlane pozostałego na plaży piasku. Dzięki tym działaniom plaże mogą zostać poszerzone... więcej »

Grecos uruchamia czartery z Modlina
Grecos wprowadził do oferty wakacje z wylotem z portu lotniczego Warszawa-Modlin - poinformowano w komunikacie. To 10. lotnisko, z którego w tym sezonie będą latać samoloty z klientami touroperatora specjalizującego się w Grecji. Specjalista od organizacji wakacji w Grecji postanowił dołączyć lotnisko w Modlinie do listy portów, z których latają wakacyjne czartery... więcej »

Nowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa
15 maja 2019 roku grupa Sfinks Polska poinformowała o otwarciu w Krakowie kolejnej restauracji. Nowo otwarta Fabryka Pizzy zajmuje powierzchnię blisko 80 mkw., natomiast sala dla gości pomieści około 30 osób. Lokal, w którym będzie można spróbować pizzy oraz innych dań kuchni włoskiej znajduje się przy ul. Lubostroń 22G i jest prowadzony w modelu franczyzowym. Fabryka Pizzy po... więcej »

Ile zarobiła Grupa TUI w pierwszym półroczu?
TUI oczekuje, że rok 2019 będzie kolejnym udanym rokiem. Przy wzroście obrotów o 1,7 % do 6,68 mld euro, wyniki na początku roku odpowiadały oczekiwaniom. Strata EBITA typowa dla pierwszych dwóch kwartałów, z uwzględnieniem pewnych efektów jednorazowych, wyniosła w okresie sprawozdawczym -300,6 mln euro (rok poprzedni -169,7 mln euro). Wyniki te były zgodne z oczekiwaniami.... więcej »

Coraz więcej pasażerów na Lotnisku Chopina
Pomimo wyłączenia z operacji lotniczych jednej z dwóch dróg startowych, stołeczny port nadal odnotowuje wzrost liczby odprawianych pasażerów. W kwietniu Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów. To aż o dziesięć procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Od początku roku na Lotnisku Chopina zrealizowano prawie 55 tys. operacji lotniczych w... więcej »

Elba: Darmowy urlop, jeśli będzie padał deszcz
Miejscowy wydział do spraw turystyki na włoskiej Elbie uruchamia nową inicjatywę dla turystów. Kampania "Elba no rain" ma pomóc przyciągnąć gości niezależnie od pogody. Przesłanie inicjatywy, do której przyłączyło się wielu hotelarzy, jest bardzo proste: nie polegaj na prognozach pogody. Według badań przeprowadzonych przez organizację Visit Elba, co najmniej 72%... więcej »

Konsumenci chcą polskich produktów?
Polscy konsumenci w coraz większym stopniu kupują krajową żywność i - jak wynika z badań Ipsos - ponad połowa jest skłonna zapłacić więcej za produkt polski niż zagraniczny. Wynika to m.in. z faktu, że krajowe wyroby są coraz lepszej jakości, nastawione na świeżość, lokalność i sezonowość. Producenci zdają sobie sprawę, że na coraz bardziej konkurencyjnym rynku nie ma miejsca... więcej »

Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u
2019 rok może być wyjątkowo dobry dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Szacuje się, że liczba pasażerów w bieżącym roku przekroczy 10 mln. Dobre prognozy to w dużej mierze efekt zwiększenia siatki połączeń. W sezonie letnim polski przewoźnik zaoferuje ich docelowo 75 tys. Pojawią się dwa dalekodystansowe połączenia - do Miami i Delhi. Wśród nowości są też typowo wakacyjne... więcej »

:: WTOREK, 2019-05-14 ::
Na razie nie będzie nowego ministra sportu (i turystyki)?
Wybór ministra sportu i turystyki, Witolda Bańki na prezesa Światowej Agencji Antydopingowej to dla niego niewątpliwy sukces, który uczyni go jedną z najważniejszych osób w światowym sporcie. Formalnie obejmie on stanowisko 1 stycznia 2020 roku, tak więc przed wyborami parlamentarnymi w Polsce prawdopodobnie nie jest konieczna zmiana ministra. Starania ministra Bańki o... więcej »

AmRest z nowym prezesem
AmRest Holdings, poinformował, że Rada Dyrektorów podjęła decyzję o przyjęciu rezygnacji dyrektorów Henry'ego J. McGoverna i Stevena K. Winegara Clarka oraz, w dniu poprzedzającym Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy AmRest, o obsadzeniu ww. wakatów na wniosek Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń następującymi niezależnymi dyrektorami: Romaną Sadurską i Emilio Fullaondo Botellą.... więcej »

Thomas Cook inwestuje w nieruchomości
14 maja 2019 roku Thomas Cook ogłosił, że jego fundusz hotelowy - Thomas Cook Hotel Investments (TCHI) nabył kolejne trzy nieruchomości. Dzięki przejęciom fundusz w ciągu nieco ponad roku podwoił swoje portfolio. Nieruchomości o których mowa, to: 252-pokojowy hotel Sunwing Arguineguin na Gran Canarii, 100-pokojowy hotel Casa Cook Kos, który jest najlepiej funkcjonującym... więcej »

UTK: Najmniej punktualne są pociągi dalekobieżne
Urząd Transportu Kolejowego w najnowszej analizie szczegółowo przeanalizował przyczyny opóźnień blisko 1,8 mln pociągów pasażerskich. Liczne prace remontowe, usterki systemu sterowania, awarie taboru i niewłaściwa organizacja odprawiania podróżnych to podstawowe przyczyny opóźnień pociągów pasażerskich w Polsce. Za niepunktualność pociągów odpowiedzialni są zarządcy... więcej »

Port Lotniczy Gdańsk w czołówce najlepszych lotnisk świata
W kolejnej, już piątej edycji rankingu AirHelp Score 2019 wynik końcowy poszczególnych lotnisk został obliczony na podstawie ocen przyznawanych w trzech kategoriach: punktualność, jakość obsługi oraz ofert gastronomicznej i opcji zakupowych. Tegoroczny ranking najlepszych lotnisk na świecie AirHelp Score otwiera Hamad International Airport. Kolejne miejsca w czołówce zajęły... więcej »

Polska utrzymuje stabilną pozycję w rankingu ICCA
13 maja 2018 International Congress and Convention Association - ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) opublikowało swój ranking - ICCA Statistics Report 2018, w którym Polska z liczbą 211 spotkań uplasowała się na 19. miejscu (na 110 zaprezentowanych pozycji). W rankingu miast prezentującym 409 pozycji znalazły się: Warszawa (29 miejsce), Kraków (45... więcej »

Starsze

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2009 

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij